SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 18

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 301096

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Zapraszam do nowego tematu.
1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3415
Witam
Pewna osoba proponowała mi.spożywanie ryżu.białego po.treningu.siłowym
Twierdząc.ze.pozbawiony jest.wartości.odżywczych ale.powoduje.ogromny.wyrzut insuliny
Jaka korzyść.płynie.z.tego.wyrzutu insuliny?
Jeśli moim.celem jest.redukcja.mogę.tak.jeść.po.siłowym czy.lepiej.jak.wrzucę.brązowy.ryż.kasze.lub makaron.razowy?

Drugie.pytanie
Rano.nacczo lecę.na.Cardio, wracam i.jem.omlet.jajko.plus.owsianka.owoc.masło.orzechowe migdałowe, celem jest.redukcja

No.i.owoc.spowoduje.wyrzut.insuliny, co Teoretycznie uniemożliwi.spalanie.tłuszczu

Wiec.taki.posiłek nie.jest.wskazany? Jeść.same białko.i.węgle?

Zmieniony przez - grecja217 w dniu 2015-04-21 18:59:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 583 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6088
Jedzenie ryżu, a ogromy wyrzut insuliny to moim zdaniem mit... Nie jesteś w stanie zjeść takiej ilości by spowodować wyrzut insuliny, który przyniósłby jakieś efekty dla twoich mięśni.
Ryż biały to węgle proste czyli szybko trawione, skoro jesteś na redukcji to nie lepiej bezpośrednio po treningu zjeść banana+odżywka białkowa a jakąś godzinkę po pełnowartościowy posiłek z ryżem brązowym który jest źródłem węgli złożonych?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 226 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3015
Jestem na diecie LC. W DT do 150g. WW w DNT 100g. WW. Zostało mi już tylko lilka tyg. Działa jak należy. Moim celem jest zejście do 8% BF i przejście na okres zdobywania czystej i jak najlepszej jakości masy. Moje pytanie tyczy się tempa podbijania kcal głównie z WW. Nie wiem ile kcal podbijać na starcie oraz mam problem z ilością odpowiednich proporcji. Białko dałbym 2,5 g ( jestem na podkładzie i będę na jeszcze większym ). Tłuszcze powiedzmy 1g. a resztę powoli podbijać z WW według obliczonej PPM ?
Ktoś ogarnięty na bombie pomoże ?
Obecna sucha waga 92 kg. Więc kcal będzie na masie lekko ponad 3K
Na redukcji moje PPM to 2750 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 173 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1255
Ryż biały to nie węgle proste. Chemicznie to skrobia, a więc 'wungiel' złożony. Po prostu wolniej uwalnia energię niż np kasza gryczana, ryż brązowy.
"Jedzenie ryżu, a ogromy wyrzut insuliny to moim zdaniem mit... Nie jesteś w stanie zjeść takiej ilości by spowodować wyrzut insuliny, który przyniósłby jakieś efekty dla twoich mięśni. " - po częsci prawda, po częsci nie. Fakt, nie spowoduje to tak gwałtownego wyrzutu insuliny jak zjedzenie np banana albo słodyczy, ale mimo wszystko uwolnienie insuliny nastąpi. No ale i to zjawisko jest porządane w oknie anabolicznym po treningu, z faktu, dzięki niej mięsnie moga zostac spowrotem naladowane glikogenem i umożliwmy im prawidłowe odżywienie i uzupełnienie energii w organizmie. Co do kwestii ryżu białego po treningu na redukcji to jestem zwolennikiem mniej rygorystycznego podejscia i sądzę, że nawet na redukcji można sobie na niego pozwolić po treningu, a nawet jest to wskazane(chcemy szybko uzupełnić węgle, więc ryż się nada do tego bardzo dobrze)

Zmieniony przez - Wezuwiusz w dniu 2015-04-21 22:40:09

Zmieniony przez - Wezuwiusz w dniu 2015-04-21 22:43:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
grecja217
Witam
Pewna osoba proponowała mi.spożywanie ryżu.białego po.treningu.siłowym
Twierdząc.ze.pozbawiony jest.wartości.odżywczych ale.powoduje.ogromny.wyrzut insuliny
Jaka korzyść.płynie.z.tego.wyrzutu insuliny?
Jeśli moim.celem jest.redukcja.mogę.tak.jeść.po.siłowym czy.lepiej.jak.wrzucę.brązowy.ryż.kasze.lub makaron.razowy?

Drugie.pytanie
Rano.nacczo lecę.na.Cardio, wracam i.jem.omlet.jajko.plus.owsianka.owoc.masło.orzechowe migdałowe, celem jest.redukcja

No.i.owoc.spowoduje.wyrzut.insuliny, co Teoretycznie uniemożliwi.spalanie.tłuszczu

Wiec.taki.posiłek nie.jest.wskazany? Jeść.same białko.i.węgle?

Zmieniony przez - grecja217 w dniu 2015-04-21 18:59:11
biorąc to co napisales i podpowiedzi gosci ponizej polecam Ci raz na jakis czas zawrzec w diecie bialy ryż,ale czesciej pelnoziarnisty.Nie boj sie też owocow na redukcji o ile to nie jest ilosc w kilogramach. Owoce nie mają wysokiego indeksu glikemicznego wiec ich sie nie boj.Zjesz dwa-trzy owoce dziennie to bedzie okej, fruktozy w tej ilosci tez nie ma sie co obawiac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
WilczeSerce
Jestem na diecie LC. W DT do 150g. WW w DNT 100g. WW. Zostało mi już tylko lilka tyg. Działa jak należy. Moim celem jest zejście do 8% BF i przejście na okres zdobywania czystej i jak najlepszej jakości masy. Moje pytanie tyczy się tempa podbijania kcal głównie z WW. Nie wiem ile kcal podbijać na starcie oraz mam problem z ilością odpowiednich proporcji. Białko dałbym 2,5 g ( jestem na podkładzie i będę na jeszcze większym ). Tłuszcze powiedzmy 1g. a resztę powoli podbijać z WW według obliczonej PPM ?
Ktoś ogarnięty na bombie pomoże ?
Obecna sucha waga 92 kg. Więc kcal będzie na masie lekko ponad 3K
Na redukcji moje PPM to 2750 kcal.


nie latwiej bedzie Ci zalozyc temat w dziale doping ? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Wezuwiusz
Ryż biały to nie węgle proste. Chemicznie to skrobia, a więc 'wungiel' złożony. Po prostu wolniej uwalnia energię niż np kasza gryczana, ryż brązowy.
"Jedzenie ryżu, a ogromy wyrzut insuliny to moim zdaniem mit... Nie jesteś w stanie zjeść takiej ilości by spowodować wyrzut insuliny, który przyniósłby jakieś efekty dla twoich mięśni. " - po częsci prawda, po częsci nie. Fakt, nie spowoduje to tak gwałtownego wyrzutu insuliny jak zjedzenie np banana albo słodyczy, ale mimo wszystko uwolnienie insuliny nastąpi. No ale i to zjawisko jest porządane w oknie anabolicznym po treningu, z faktu, dzięki niej mięsnie moga zostac spowrotem naladowane glikogenem i umożliwmy im prawidłowe odżywienie i uzupełnienie energii w organizmie. Co do kwestii ryżu białego po treningu na redukcji to jestem zwolennikiem mniej rygorystycznego podejscia i sądzę, że nawet na redukcji można sobie na niego pozwolić po treningu, a nawet jest to wskazane(chcemy szybko uzupełnić węgle, więc ryż się nada do tego bardzo dobrze)
]

Pomyliłeś się, szybciej uwalnia energię, niż np. ryż brązowy czy kasza.
Z tym ryżem białym i wyrzutem insuliny w oknie anabolicznym. To jak najbardziej tylko dodajesz sporą łyżkę dżemu do tego ryżu, najlepiej rozgotowanego i jest ok. Dobry jest też biały makaron z np dżemem jako pierwszy posiłek.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3271
a co z nabiałem ? Gdzieś czytałem że on też podnosi insulinę, czy np. ryż z jogurtem naturalnym to dobry pomysł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Dobry pomysł to pełnowartościowy posiłek. Np kasza gryczana biała z mięsem i warzywami.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Jako pierwszy posiłek po treningu? Chyba nie :)

Zmieniony przez - ryba266 w dniu 2015-04-22 21:25:36

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Cannibal Inferno Lean FX AD-3

Następny temat

Dieta do oceny . Pewien problem

WHEY premium