SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 18

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 299319

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jak najbardziej tak. Oczywiście mając na myśli sporty sylwetkowe.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 83 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1522
Witam. Mógłby ktoś powiedzieć mi jakiś miarodajny wzór na obliczenie zapotrzebowania dziennego kcal itp? Używając myfitnesspal wychodzi mi 2700~~ kcal dziennie aby rosnąć przy wzroście 180 i wadze 85kg, co w sumie pokrywało by się z wzorem "24 x waga x (od 1,1 do 1,5 w zależności od stopnia aktywności fizycznej - dla mnie ok. 1,2) i wychodzi te 2700. W kalkulatorze na potreningu natomiast wychodzi mi liczba w ogóle większa o 500-600 kalorii... jest to trochę zbyt duże zróżnicowanie wydaje mi się i w końcu nie wiem czego się zaczepić. Nie posiadam wagi w domu więc niestety nie mogę sobie pozwolić na ważenie się co tydzień i sprawdzanie wszystkiego na własną rękę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
domer
Jak najbardziej tak. Oczywiście mając na myśli sporty sylwetkowe.


Ja kończę trening po godzinie 18 i nie licząc suplementów wciskam jeszcze trzy posiłki po treningu. Najpierw leci biały ryż/makron z dżemem. Celem podniesienia poziomu insuliny i szybkiego dostarczenia glikogenu do mięśni. Później standard, ryż/kasza/makaron+pierś/ryba i warzywo. Na koniec zazwyczaj owsianka z twarogiem.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
ryba266
domer
Jak najbardziej tak. Oczywiście mając na myśli sporty sylwetkowe.


Ja kończę trening po godzinie 18 i nie licząc suplementów wciskam jeszcze trzy posiłki po treningu. Najpierw leci biały ryż/makron z dżemem. Celem podniesienia poziomu insuliny i szybkiego dostarczenia glikogenu do mięśni. Później standard, ryż/kasza/makaron+pierś/ryba i warzywo. Na koniec zazwyczaj owsianka z twarogiem.
to gratuluje,mozesz jesc nawet batony z chipsami jak u Ciebie sie to sprawdza,niestety u 90% ludzi najlepszym posilkiem bedzie pelnowartosciowy potreningowy o zróznicowanym skladzie weglowodanów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
crenton
Witam. Mógłby ktoś powiedzieć mi jakiś miarodajny wzór na obliczenie zapotrzebowania dziennego kcal itp? Używając myfitnesspal wychodzi mi 2700~~ kcal dziennie aby rosnąć przy wzroście 180 i wadze 85kg, co w sumie pokrywało by się z wzorem "24 x waga x (od 1,1 do 1,5 w zależności od stopnia aktywności fizycznej - dla mnie ok. 1,2) i wychodzi te 2700. W kalkulatorze na potreningu natomiast wychodzi mi liczba w ogóle większa o 500-600 kalorii... jest to trochę zbyt duże zróżnicowanie wydaje mi się i w końcu nie wiem czego się zaczepić. Nie posiadam wagi w domu więc niestety nie mogę sobie pozwolić na ważenie się co tydzień i sprawdzanie wszystkiego na własną rękę.
polecam wzór Harrisa i Benedicta + szacowany poziom aktywnosci fizycznej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Użyj kilku i wyciągnij średnią. Podstawą i tak będzie późniejsza obserwacja organizmu i wyciąganie wniosków z efektów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Pytacz_123
ryba266
domer
Jak najbardziej tak. Oczywiście mając na myśli sporty sylwetkowe.


Ja kończę trening po godzinie 18 i nie licząc suplementów wciskam jeszcze trzy posiłki po treningu. Najpierw leci biały ryż/makron z dżemem. Celem podniesienia poziomu insuliny i szybkiego dostarczenia glikogenu do mięśni. Później standard, ryż/kasza/makaron+pierś/ryba i warzywo. Na koniec zazwyczaj owsianka z twarogiem.
to gratuluje,mozesz jesc nawet batony z chipsami jak u Ciebie sie to sprawdza,niestety u 90% ludzi najlepszym posilkiem bedzie pelnowartosciowy potreningowy o zróznicowanym skladzie weglowodanów


Fajnie ze porównałeś moją dietę do batona z chipsami Nie rozumiem co tu ma sie nie sprawdzic? Wszystko napisane po co i dla czego.
Wten sposob dostarczysz szybciej glikogen do wypłukanych mięśni. Najpierw potrzebujesz dostarczyc węglowodany jak najłatwiej strawne żeby dostarczyć glikogen. Kasza+duzo "wolniej" strawne białko z mięsa nie jest najlepszym pomysłem zaraz po treningu.
Przeprasza ze ewentualne błędy, pisałem z tel.

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
W sportach sylwetkowych uzupełnianie glikogenu nie jest istotne. Chyba, że masz dwa treningi dziennie. Poza tym uzupełnisz go tak czy siak.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
domer
W sportach sylwetkowych uzupełnianie glikogenu nie jest istotne. Chyba, że masz dwa treningi dziennie. Poza tym uzupełnisz go tak czy siak.

Zawsze myslalem ze chodzi w tym wszystkim o to, żeby dobrym treningiem wyplukac caly glikogen z mięśni. A potem po treningu jak najszybciej i najwiecej go dostaczyc do mięśni w celu jak najlepszego ich rozwoju. Dlatego to całe okno anaboliczne. Moze sie myle?

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 115 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1172
Redukcja. Wczoraj miałem trening i dzisiaj mam trening. Moje zapotrzebowanie to 2500 kalorii. Wczoraj zjadłem 2700, czy dzisiaj mam obciąć o te 200 mniej i zjeść 2300 czy zjeść 2500 ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Cannibal Inferno Lean FX AD-3

Następny temat

Dieta do oceny . Pewien problem

WHEY premium