SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 18

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 301126

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 3856 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15965
domer
Skutkiem może być np pusty portfel przed końcem miesiąca 2g/kg masy ciała to spora i wystarczająca ilość.


Oczywiście licząc białko zwierzęce i roślinne! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Jakiś czas temu do mojej diety dodałem sól himalajską. Zwykłą sól stosuję tylko do solenia ziemniaków, kaszy, ryżu itp podczas gotowania. I nie za bardzo mi się to podoba, chciałbym też zamienić ją na sól himalajską. Czy to ma sens? Czy podczas gotowania wszystko to co dobre w soli himalajskiej nie ulotni się?

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
ale wiesz, że ta sól himalajska to bardziej taki produkt marketingowy? zwykła sól jest jak najbardziej okej jeżeli pilnujesz jej ilości(jeżeli jesteś aktywny fizycznie i trzymasz michę bez przetworzonych produktów, to możesz mieć nawet niedobór sodu ) i nie trzeba przepłacać 10x za coś co nie jest tego warte.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2015-09-14 12:55:51

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Siemano! Ma sedns robienie treningu przed nocka w pracy fizycznej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
ryba266
Jakiś czas temu do mojej diety dodałem sól himalajską. Zwykłą sól stosuję tylko do solenia ziemniaków, kaszy, ryżu itp podczas gotowania. I nie za bardzo mi się to podoba, chciałbym też zamienić ją na sól himalajską. Czy to ma sens? Czy podczas gotowania wszystko to co dobre w soli himalajskiej nie ulotni się?


Sól to sól, nic się nie ulotni. Jak najbardziej możesz ją stosować całkowicie zamiast morskiej. Ma większą zawartość składników mineralnych, jak wapń, potas, żelazo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
kulsotwitz
Siemano! Ma sedns robienie treningu przed nocka w pracy fizycznej?


To bardziej pytanie do działu trening i do samego siebie. Na ile będziesz w stanie później pracować i ew. jak Ci pasuje.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
domer
ryba266
Jakiś czas temu do mojej diety dodałem sól himalajską. Zwykłą sól stosuję tylko do solenia ziemniaków, kaszy, ryżu itp podczas gotowania. I nie za bardzo mi się to podoba, chciałbym też zamienić ją na sól himalajską. Czy to ma sens? Czy podczas gotowania wszystko to co dobre w soli himalajskiej nie ulotni się?


Sól to sól, nic się nie ulotni. Jak najbardziej możesz ją stosować całkowicie zamiast morskiej. Ma większą zawartość składników mineralnych, jak wapń, potas, żelazo.

Dzięki Domer, także zastąpię nią całkowicie sól kuchenną.
Koniu jak wiadomo sól spożywcza jest rafinowana i przetwarzana – podgrzana do 584*C – przybiera nienaturalną formę soli chemicznej składającej się w 97.5% z chlorku sodu. Sól stała się równoznaczna z chlorkiem sodu pozbawionym środków odżywczych. . . a to nie jest sól! Jej wartość spożywcza jest pogorszona o brak mikroelementów występujących w naturalnej soli kamiennej. To tak bardzo pokrótce.
Większość dietetyków poleca sól morską, ale do niej w większości jest dodawana substancja anty zbrylająca.
Himalajska którą kupuję nie kosztuje wiele i jest wolna od tego syfu.
Pozdrawiam

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 270
Ryba, takie mikro elementy to się z innych źródeł dostarcza. Jakbys chciał je dostarczac głównie z sola, ktora tylko dajesz troche do smaku to by sie to zle skonczylo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Dostarczam z wielu źródeł, soli powinieneś używać dość sporo jeśli ćwiczysz i pracujesz fizycznie.
Pozdrawiam

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80259
czy w celu oszczędzenia na oliwie orzechach itp. mogę jeść zamiast piersi z kury udka i poprostu mnie tłuszczu z innych źródeł dawac?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Cannibal Inferno Lean FX AD-3

Następny temat

Dieta do oceny . Pewien problem

WHEY premium