SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 18

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 299788

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
Hej, mam pytanie o skrzydełka kurczaka pieczone w piekarniku na kratce, dość dobrzy wypieczone, większość tłuszczu wyciekło. Dodam że są to skrzydełka ze sporą ilością mięsa w grubszej części, takie wypasione ;)

Orientuje się ktoś jakie makro mogę przyjąć ?

W Internecie znajduję wartości kaloryczne od 86 do 290 kcal na 100 g. Ilośc białka od 10 g do 26 g na 100 g :/

Potrzebuję wiarygoną informację ile B/T/W na 100 g (na 1 szt XL, lub 100 g z kością lub 100 g bez kości) i ile kcal przyjmować.

Pomoże ktoś ?

I pytanko jak jakościowo mają się takie wypieczone skrzydełka? Nadają się jako uzupełnienie diety, np 1-2x w tyg w dni nietreningowe gdzie mam mniej węgli a więcej tłuszczy ??



Zmieniony przez - JamesEnlightened w dniu 2015-07-06 09:13:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Przyjmij wartości przed obróbką. Odejmij na oko 30% tłuszczów i tyle.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
@domer - dziękuję za odp.

Czy wartości z PoTreningu.pl są przyjęte z kością ? (zdj. w załączniku) ?

Dla pieczonego skrzydełka - 1 szt. wyszło mi aż 350 kcal i 30g białka - czy to możliwe ? (zdjęcie w załączaniku, dane przyjęte z "tabele-kalorii.pl") Pytam bo to dość istotne wartości i trochę nie chce mi się wierzyć że 1 skrzydełko ma 30 g pełnowartościowego białka :)






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
wg mnie to jest z kością tak samo jak udka

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Mięso z udek/skrzydełek kurczaka bez kości. Udko/skrzydełko kurczaka z kością.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19373
Czy taki rozkład posiłków pod redukcje (zwłaszcza przed- i potreningow) jest ok ? chodzi mi głównie o reakcję insulinową po posiłku przedtreningowym.

Godziny przed- / potreningowego zmieniały by się w zależności od pory treningu. Trening wieczorem = od rana tłuszcze+białko.
Awokado zamiennie z orzechami. Mięso czasem zamiennie z rybą.

Do tego wszystkiego jakieś warzywa których już nie wliczałem, więc wyjdzie więcej niż 2500kcal.
Warzywa w opór czy jakoś skomponowac porcję i wliczyć ją do bilansu ?

Suple: bcaa po treningu siłowym i przed potreningowymi aerobami/interwałem.
do tego kofeina+guarana przed i johimbina 20mg. ewentualnie termogenik bo mam jeszcze jakąś cześc opakowania to wypadałoby zużyć ;)


Z góry dzięki.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ok. Tylko przed treningiem mało pełnowartościowego białka. BCAA przed/w trakcie treningu a nie po. Godzina odstępu między posiłkiem a treningiem to trochę zbyt krótko.


Zmieniony przez - domer w dniu 2015-07-06 11:40:04

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19373
Ok, zmienię te Bcaa.
Dodać do tego przedtreningowego odżywki białkowej ? np. zamiast tej porcji po treningu ?
Wrzuciłem ją po treningu bo po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
domer
Mięso z udek/skrzydełek kurczaka bez kości. Udko/skrzydełko kurczaka z kością.


@domer, @anubis - dzięki za odp.

Czy dla wygody mogę sprawdzić 5 skrzydeł przed pieczeniem, i po, sprawdzić jak zmienia się waga, obciąć tłuszcze o 30% (dokładnie wypieczone na kratce) i będą w miarę dokładne makro pieczonych skrzydełek z kością, am I right ?? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Produkt straci sporo wody, więc nie określisz ile ubyło tłuszczu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Cannibal Inferno Lean FX AD-3

Następny temat

Dieta do oceny . Pewien problem

WHEY premium