SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 18

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 300842

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Joks
czy makaron z mąki pełnoziarnistej z pszenicy durum jest ok?jest on minimalnie tańszy od makaronu jaki kupowałem do tej pory: semolina - mąka razowa z pszenicy durum i zastanawiam się nad zmianą produktu chociaż różnice są pewnie marginalne?


Nie widzę między nimi różnicy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
gymfreakgirl
ja jeszcze raz ponowię swoje pytanie, na które nie uzyskałam odpowiedzi - czy bazowanie na podrobach jako źródle białka w diecie może mieć negatywne konsekwencje, jak hiperwitaminoza niektórych witamin? wiem, że z wątróbką może być problem, ze względu na witaminę A, ale jeżeli mówimy o żołądkach, sercach np. drobiowych?


Wszystko zależy od tego co masz na myśli, pod stwierdzeniem bazowanie. Raczej nie powinno być problemów jeżeli będzie to urozmaicona dieta.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 976
Mam pytanie dotyczące rozkładu makroskładników w diecie na mase. gdzie nie wejde to informację o tym są inne a nawet często sprzeczne ze sobą. wg kalkulatora potreningu 15% zapotrzebowania kalorycznego powinny stanowić białka, 55% węgle i 30% tłusczy. teoretycznie wszyztko ok, tylko prowadzi to do tego że przewaga węgli w stosunku do białka jest tak duża, że cięzko skomponować pełnowartościowe posiłki. próbując układać diete zawsze brakuje mi węgli i musialbym jadać chyba suchy ryż czy makaron bez mięsa. Białko natomiast przekraczam też bardzo łatwo, po zjedzeniu raptem 3-4 jajek, i 200 gram kury dobijam praktycznie do limitu. Dodatkowo przeglądając diety do oceny, stosunek białka do węgli jest zupelnie inny niż w podanym kalkulatorze, oczywiscie na korzyść białek, i nikt na to nie zwraca uwagi. Dlatego chciałbym się dowiedzieć o co tu k.... chodzi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 896 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36654
Białko 2g/kg masy ciała T 1g/kg reszta ww - To taki standardowy podział, oczywiście można manipulować że np 1.5g T, low carb itd itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 976
No właśnie tak zakładałem. Po czym jak chodzę po treninegach do oceny białko najcześciej przekracza 3g na kg masy ciała. I nikt z komentujących nie zwraca na to uwagi. Dlatego zastanawiam się czy czegoś nie przeoczyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 896 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36654
Może patrzysz na dzienniki wytreningowanych kilkuletnich weteranów. Popatrz na dzienniki początkujących z siłownią tych którzy są na masie, gdyż na redukcji białko na poziomie 2.5 to normalka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1450
Kiedy nas zalewa na masie dodajemy aeroby lub odejmujemy kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Aeroby/kompleksy sztangowe/ sprinty/tabaty/ HIITy/chodzenie z ciezarami- wybor jest duzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 896 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36654
KOZAKUSSS
Kiedy nas zalewa na masie dodajemy aeroby lub odejmujemy kcal?

Kto co woli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Mozna tez rotacje weglowodanami wprowadzic albo okno zywieniowe(mialo byc w jednym poscie- nie moge edytowac)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Cannibal Inferno Lean FX AD-3

Następny temat

Dieta do oceny . Pewien problem

WHEY premium