SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 16

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 202619

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Nie, ale na psychike ma i to duży , i pozwala w miarę ogarnąć apetyt na słodkie. Zdrowe to to nie jest, ale mogło być gorzej.

Ja mam pytanie, odkryłem u siebie ciekawą zależność. Moge zjeść/wypić wiórki kokosowe w szejku nawet w ilości 100g na raz, Mogę wypić/zjeść kakao także w ilości 5-10g na szejka/deser ale jak zmieszam nawet trochę wiórek z kakaem w jednej potrawie/szejku to mnie bardzo boli żołądek, dość mocno kłuje. Tak bardziej z ciekawości wie ktoś moze dlaczego?(jakieś substancje z kokosa reagują z kakao czy jak ?)

Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2014-06-11 13:51:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6284 Napisanych postów 76113 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755290
Rafall
Panowie co powiedzie o napojach bez cukru typu coca cola zero na redukcje ?? Od czasu do czasu 1-2 w tygodniu puszke wypic czy ma jakis wpływ na sylwetke ?


Spokojnie pij. To już raczej aspekt zdrowotny. Na formę złego wpływu nie będą miały.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6284 Napisanych postów 76113 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755290
Vaadeer
Nie, ale na psychike ma i to duży , i pozwala w miarę ogarnąć apetyt na słodkie. Zdrowe to to nie jest, ale mogło być gorzej.

Ja mam pytanie, odkryłem u siebie ciekawą zależność. Moge zjeść/wypić wiórki kokosowe w szejku nawet w ilości 100g na raz, Mogę wypić/zjeść kakao także w ilości 5-10g na szejka/deser ale jak zmieszam nawet trochę wiórek z kakaem w jednej potrawie/szejku to mnie bardzo boli żołądek, dość mocno kłuje. Tak bardziej z ciekawości wie ktoś moze dlaczego?(jakieś substancje z kokosa reagują z kakao czy jak ?)

Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2014-06-11 13:51:40


Często jem takie połączenie. Nie zauważyłem takiej zależności. Ogólnie to po 100g wiórków jest duże prawdopodobieństwo, że może lekko pobolewać żołądek. Szczególnie osobę, która wcześniej tyle na raz nie jadła.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
domer
sadasa
Witam, mam trochę głupie pytanie.
W swojej diecie mam orzechy włoskie, i obok swojego domu mam takiego orzecha gdzie mógł bym sobie zbierać orzechy na jesień za free nie płacąc za nie, i nie wiem czy to jest orzech, na którym rosną orzechy włoskie czy jakieś inne (laskowe na pewno to nie są). Moje pytanie to czy w Polsce występują jakieś inne rodzaje orzechów, które mogą być podobne do tych włoskich, które w sklepie obecnie kupuje???



Zrób zdjęcie i wrzuć, to Ci napiszemy, czy to drzewo orzechowe. Ew. zobacz jak wygląda na google.


tak wyglądają te orzechy, to jest zbiór z jesieni roku 2013
http://zapodaj.net/65260bc172dfb.jpg.html
http://fotoo.pl/show.php?img=818209_cam00637.jpg.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 609 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14077
Witam pytanie:
Po redukcji chcę wejść na dietę podtrzymującą ew lekko masując, bo to co mam aktualnie wystarcza mi nie dąże do czegoś konkretnie wielkiego i chciałbym spróbować cos takiego, obliczyć zapotrzebowanie tyg, ćwiczyć 4 razy w tygodniu i dieta była by vlcd/mega kcal. Tylko zastanawia mnie czemu w każdym schemacie takich diet te wyższe kcal są w DT, skoro nasze mięśnie regenerują się w czasie odpoczynku czyli w DNT? Dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Zawodnicy "ratują" się takimi napojami.Generalnie jest to kolejny śmieć żywieniowy,nie zawierający kalorii...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 609 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14077
sadasa
domer
sadasa
Witam, mam trochę głupie pytanie.
W swojej diecie mam orzechy włoskie, i obok swojego domu mam takiego orzecha gdzie mógł bym sobie zbierać orzechy na jesień za free nie płacąc za nie, i nie wiem czy to jest orzech, na którym rosną orzechy włoskie czy jakieś inne (laskowe na pewno to nie są). Moje pytanie to czy w Polsce występują jakieś inne rodzaje orzechów, które mogą być podobne do tych włoskich, które w sklepie obecnie kupuje???



Zrób zdjęcie i wrzuć, to Ci napiszemy, czy to drzewo orzechowe. Ew. zobacz jak wygląda na google.


tak wyglądają te orzechy, to jest zbiór z jesieni roku 2013
http://zapodaj.net/65260bc172dfb.jpg.html
http://fotoo.pl/show.php?img=818209_cam00637.jpg.html

Tak, są to orzechy włoskie. Masz farta ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
domer
Vaadeer


Zmieniony przez - Vaadeer w dniu 2014-06-11 13:51:40


Często jem takie połączenie. Nie zauważyłem takiej zależności. Ogólnie to po 100g wiórków jest duże prawdopodobieństwo, że może lekko pobolewać żołądek. Szczególnie osobę, która wcześniej tyle na raz nie jadła.


No ja robiłem dochodzenie sam na sobie, bo miewałem okropne bóle brzucha po wysokokalorycznych shake (~1k kcl) które niekiedy przygotowywałem jak wiedziałem że przez długi czas nie bede miał możliwosci zjedzenia czegokolwiek i tak metodą prób i błędów wyszło że zawsze tak jest po shake z wiórkami i kakao jako jednymi ze składników. Shake z samych wiórek+białko+twaróg+żołtka jaj - 0 problemu, Shake z Białko,twaróg,kakao+orzechy włoskie + ew zółtka- 0 problemu , wczorajszy shake z Białka, twarogu,wiórek,kakao+żółtka - ból przez 3h żołądka. Ewidentnie coś w tym miksie Kakao+kokos mojemu żołądkowi nie odpowiada. Ale sam się dziwie co to może być ale wszystko wskazuje na to że tak jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 2431 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 74125
ile maksymalnie zaleca sie spozywania twarogu w ciagu dnia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 1295 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24734
Są ludzie którzy powiedzą ci że twarogu nie powinno się jeść. Jak dobrze reagujesz i nie masz problemów żołądkowych to sądze że 200-250g dziennie nikogo nie zabije, ale też nie jadł bym codziennie bo twaróg to nie magiczna kostka przyrostów mięsni.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ile czasu redukcja??

Następny temat

Dieta na redukcje pomoc

WHEY premium