SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 16

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 198176

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
domer

Taka ilośc na jeden raz czy ogólnie ? Tłuszcze czerpię z migdałów (max 50 g), orzechów włoskich (max 50 g), laskowych (max 50 g) i brazylijskich (12 g ) z jajek ( 5-6 dziennie ), tłustych ryb i czasem wpada twaróg półtłusty. Do tego 2 capsy omega 3 i 1 caps olej z wesiołka dwuletniego Jestem na LC. Proporcji tłuszczy nie liczę ale na oko chyba ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Zbyt duża ilość wielonienasyconych kw.t. w diecie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 965
domer, mógłbyś udzielić odpowiedzi na moje pytanie z poprzedniej strony i/lub odesłać do odpowiedniego tematu? (Sam nie znalazłem) plsss
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
domer

Z tym że nie zawsze jem codziennie te produkty które wymieniłem. Tzn. jak jem rybę na kolację to już zazwyczaj nie jem orzechów włoskich. Ze 2x w tygodniu jem tez tłustsze mięsa i wtedy wpada tych orzechów mniej a więcej jest tłuszczy nasyconych...

Rozumiem że np. 6 jajek całych, 30 gram orzechów włoskich, 2 capsy omega 3 i 1 wiesiołka + 100 gram śledzia jednego dnia to już jest za dużo wielonienasyconych ?



Zmieniony przez - marsid w dniu 2014-04-29 19:23:18
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1089
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
daniel0224
Witam!
Wyczytałem, że dieta LG (IF) nie sprawdza się w budowaniu masy mięśniowej, natomiast nie mogę znaleźć opinii o CBL w tym kontekście, a więc pytanie brzmi:
Czy da się budować masę (rozumiem że na pewno tradycyjną dietą "idzie" szybciej, ale jednak w parze z tłuszczem) na Carb Back Loading, z minimalnymi przyrostami tłuszczu?
Nie zależy mi na szybkim masowaniu, bardziej na stałych przyrostach z utrzymaniem estetycznej sylwetki (dodam, że jestem ekto).


Nie jest powiedziane, że się nie sprawdza. Wszystko zależy przede wszystkim od tego ile zjadasz dziennie kcal i jaka jest Twoja aktywność. Jak najbardziej można dać okno 10h. Zapraszam do odpowiedniego działu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
marsid
domer

Z tym że nie zawsze jem codziennie te produkty które wymieniłem. Tzn. jak jem rybę na kolację to już zazwyczaj nie jem orzechów włoskich. Ze 2x w tygodniu jem tez tłustsze mięsa i wtedy wpada tych orzechów mniej a więcej jest tłuszczy nasyconych...

Rozumiem że np. 6 jajek całych, 30 gram orzechów włoskich, 2 capsy omega 3 i 1 wiesiołka + 100 gram śledzia jednego dnia to już jest za dużo wielonienasyconych ?

W tym przypadku nie będzie to dużo. Staraj się zachować proporcję 1:1:1 i omega 3 względem omega 6 a będzie dobrze. Tłuszcze z mięs to nie tylko nasycone kwasy tłuszczowe a je trzeba też dostarczać, np z oleju kokosowego, czy wiórków.


Zmieniony przez - marsid w dniu 2014-04-29 19:23:18

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
domer

Spoko. Poczytalem troche na ten temat i juz mniej wiecej wiem co i jak. Zwieksze troche ilosc nasyconych bo tych mam malo i bede staral sie trzymac o3 do o6 w odpowiednich proporcjach. Dzieki za wskazowke ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 39
Witam mam 18 lat, 59kg i 176 wzrostu
Jestem chudy i mimo jedzenia dużo białka nie mogę przytyć, nie chodzi mi o mase mięśniowa tłuszczową zeby jakoś wyglądać normalnie a nie jak patyk i moje pytanie brzmi czy jak kupie sobie białko serwatkowe to przytyje na masie chociaż z 5kg ?
Czekam na odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 825 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42323
najważniejsza jest ogólna ilość kalorii w diecie a nie same proteiny ;)

trenuj sam dla siebie i dla swojej duszy, p****** to co mówią inni, większość to lamusy !

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ile czasu redukcja??

Następny temat

Dieta na redukcje pomoc

Wiecej