SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 16

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 198133

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 110 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1273
Czesc. Mam dwa pytania.

1.Odnosnie kalkulatora zapotrzebowania zywieniowego. Najlepszy obecnie, i najbardziej powszechny jest na potreningu.pl. Naczytalem sie sporo jednak zeby wyliczenia zapotrzebowania brac jako generalny zarys zapotrzebowania, brać sporą poprawkę na to przy trzymaniu diety. Np odnośnie 15% zapotrzebowania na białko jest dla "normalnego" niećwiczącego. U mnie wychodzi przy 185cm/88kg i aktywnosc duża 132g. Wiekszosc poleca ok. 2g/1kg masy ciala, wychodzilo by wedle tego 180g. Wiec 50g roznicy. Jak to z tym jest?

2.Odnosnie IF. Czy stosując się do tej diety, w celu redukcji warto dodawać spalacz tłuszczu? Czytałem bardo dużo zachwytów i mega efektów na IF, dlatego przy dobrej diecie i aerobach zastanawiam się czy warto jeszcze dorzucać spalacz.

Pozdraiwam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
1. Białko generalnie trzyma się na poziomie 2g na kg masy ciała, bez względu co ten kalkulator pokazuje.

3. Raczej nie zaszkodzi, a może pomóc spalać fat. Osobiście jestem za tym, żeby spalacze [oprócz "naturalnych"] dodawać dopiero, gdy już mało tłuszczu leci/jest zastój.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
Jeżeli czujesz konieczność pobudzenia to śmiało stosuj spalacz. Jednak nie ma co oczekiwać super efektów na IF. Ważne żeby system ten pasował pod Twój dzień. To jest jego zaleta a nie magiczne efekty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 524 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9882
wracam na siłownie po 5 misiącach przerwy i zastanawiam się nad kupnem bcaa + glutamina tylko z drugiej strony szkoda mi troche hajsu i tu moje pytanie czy warto inwestować w te odżwyki czy dietka + witaminny starcza na udany powrót do siłki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 293 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4074
Dobrze dopięta dieta spokojnie wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6210 Napisanych postów 75705 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753037
To jest dział odżywianie. Odnośnie suplementacji pytaj w odpowiednim dziale. Żeby zrobić dobrą formę nie musisz stosować suplementów. Jest to niewielki % dodatku do całości.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5181
bcaa zbedne jak masz dobra diete a glutamina nie potrzebna ja bym bral witaminy i najtansza kreatyne zalezy tez jaki masz cel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 767
Ja z kolei mam pytanie odnośnie ilości posiłków na masie rzecz jasna. Czy mogę zmniejszyć ilość posiłków w ciągu dnia do, np. 4? Aktualnie mój bilans wynosi prawie 4 000 kcal dziennie - 6 posiłków. Ja nic innego nie robię, tylko siedzę w kuchni i gotuję. Życie prywatne cierpi, nigdzie nie wyjdę, bo przecież zaraz pora na jedzenie, no ku*wa. Jem co 2 - 2,5h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Możesz, to nie zaszkodzi. Możesz nawet ograniczyć do 3 posiłków.
Ważne żeby tobie to pasowało.

Zmieniony przez - walker1707 w dniu 2014-09-07 09:45:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53732
Jeżeli nie przeszkadzają ci duże objętościowo posiłki to jak najbardziej. Druga kwestią że mozesz gotować raz na cały dzień a nie co posiłek.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ile czasu redukcja??

Następny temat

Dieta na redukcje pomoc

WHEY premium