SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Tutaj poprawisz swoja DIETE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 455372

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52111 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
sm00la
Poczytaj jeszcze na temat odżywiania bo są błędy oraz następnym razem napisz makropodział posiłków/całego dnia i pisz dokładnie np. płatki owsiane a nie samo płatki
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1365 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11945
Cześć
Kulturysta na siłowni rozpisał mi taką dietę na masę:

6.40 - po przebudzeniu 2 kap Kre-Alkalyn, 2 kap. HMB

7.00 - I posiłek
1/2 szklanki płatków owsianych zalanych 1 szklanką kawy inki + garść rodzynek, pół grejfruta + 150 g białego sera - polać wszystko 1,5 łyżki oleju lnainego

1 tab multiwitaminy, 1 tab Calcium, 1 szklanka zielonej herbaty

9.00 - odżywka białkowa (ok. 35 g)

10.30 - II posiłek
1/3 woreczka kaszy gryczanej + 1 puszka tuńczyka w oleju (olej wylać) + 2 pomidory, zielona herbata

13.30 - III posiłek
1/3 woreczka kaszy gryczanej + 200 g piersi z kury + surówka (kapusta kiszona, marchew, por seler) - polać wszystko 1,5 łyżki oleju lnianego

16.30 - IV posiłek
1/3 woreczka kaszy grycz. + 200 g piersi z kurczaka + 2 pomidory, ogórek kiszony, 1,5 olej lniany. ZMA

18.30 - 19.30 Trening siłowy
19.30 - 20.00 rowerek)

PO treningu 20.00 - HMB 3 kap, 2 kap kre-alkalyn

20.00 - V posiłek
1/2 woreczka białego ryżu + 7 białek z jaj (+1 żółtko) + pomidor, oliwki

3 tab Vit B complex, 500 mg Vit C

VI posiłek 22.30 - przed snem odżywka białkowa na wodzie + ZMA + 2 kap HMB


Teraz czy może mi ktoś pomóc tak żeby ona nie kosztowała tak jak teraz ok 600 - 700 zł (!!!!???!!!)z odżywkami, bo mnie na taką nie stać za cholerę. Przeboleję 350 zł, max 400 ale nie tyle.

Da się to jakoś zrobić?

Celem: masa i zrzucenie brzucha (ponad 90 cm)
Waga:84 - 85 Kg
Wzrost: 187 cm
Wiek:21 lat
Staż: ok 2 lat i kilka kuracji kreatynowych
Tryb życia - intensywny: Praca Pon - Pt 8 - 16.20 siedząca, Trening KK wtorki i czwartki 17 (od razu po robocie), siłka 3 x w tyg. 18.30 - 20.00 (jw.), w weekendy szkoła

Zmieniony przez - Miro86 w dniu 2007-11-14 16:02:26

Listen, think, solve

Death, taxes, Fedor

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2411
To teraz kolejka na mnie ;p
Cel: redukcja
Staz: cale 2 miesiace ;p diete stosuje od miesiaca. Rezultaty sa, najbardziej mi zalezy zeby zgubic brzuch i oponke ktora nadal jest. Jeszcze rok temu bylem mega otluszczony, teraz sylwetka powoli sie poprawia. Ale tak jak mowie, cwicze od okolo 2 miesiecy. (Od poczatku mojej przygody z odchudzaniem zrzucilem jakies 30 kg)
Waga: 83
Wzrost: 185



Bialko/Wegle/Tluszcze



sniadanie: (180 kcal + 280kcal)
mleko 3.2% - 300 ml - 9.9/9.6/14
fitness - 80g - 5/61/2


sniadanie II: (110 kcal+ 244kcal)
ser twarogowy poltlusty - 83 g - 15,5/4/3
Chleb żytni razowy - 100 g - 8/4/44


Obiad: (99 kcal+ 170kcal)
Kurczak - 100g - 21.5/13/0
ryz - 50g - 3.3/0.3/40

podwieczorek i kolacja: (133)
tunczyk - 70g - 18.9/7/0 X2 (70g na podwieczorek, 70g na kolacje)



Bialko: ~105
wegle: ~103
tluszcze:~ 103.5

kcal: 1334


Dodaje do tego codziennie litr mleka 2%.

mleko 2% - 1 litr - 34/20/49 - 510 kcal


I bialko z ostrowi.

Jedna porcja (30gr) zawiera:

Energia: 125 kcal
Tłuszcz: 2,4gr
Węglowodany: 1,8gr
Białko: 24gr



CALOSC Z BIALKIEM OSTROWI i litrem mleka...

Bialko: ~160
Wegle: ~125
tluszcze: ~ 155
Kcal: 1334 + 510 + 125 = 1969


MOJE ZAPOTRZEBOWANIE: 1920.

Prosze o ewentualna poprawe.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 75867
Miro 86
Moje sugestie odnośnie diety:

7.00 - I posiłek
1/2 szklanki płatków owsianych zalanych 1 szklanką kawy inki + garść rodzynek, pół grejfruta + 150 g białego sera - polać wszystko 1,5 łyżki oleju lnainego
Posilek ok

9.00 - odżywka białkowa (ok. 35 g)

10.30 - II posiłek
1/3 woreczka kaszy gryczanej + 1 puszka tuńczyka w oleju (olej wylać) + 2 pomidory, zielona herbata
Tuńczyka jedz w sosie własnym (2-3 puszki tygodniowo), reszta ok

13.30 - III posiłek
1/3 woreczka kaszy gryczanej + 200 g piersi z kury + surówka (kapusta kiszona, marchew, por seler) - polać wszystko 1,5 łyżki oleju lnianego
Ok

16.30 - IV posiłek
1/3 woreczka kaszy grycz. + 200 g piersi z kurczaka + 2 pomidory, ogórek kiszony, 1,5 olej lniany. ZMA
Ok

18.30 - 19.30 Trening siłowy
19.30 - 20.00 rowerek)

20.00 - V posiłek
1/2 woreczka białego ryżu + 7 białek z jaj (+1 żółtko) + pomidor, oliwki
W tym posilku nie uwzględniaj tluszczy oraz warzyw

VI posiłek 22.30 - przed snem odżywka białkowa na wodzie + ZMA + 2 kap HMB
Ok

Dieta jest ok poza odpowiednimi proporcjami kwasow tłuszczowych
Czy iloścposzczegolnych skladnikow w tej diecie dobrana jest pod Twoje parametry?
Jeśli tak to podaj prosze jak wygląda jej makropodzial?

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 585 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3653
-Poczatek dnia:
W moim przypadku jest tak, ze na silownie chodze z rana. Wstaje o 8 i o 9 jestem na silowni. Przed treningiem koniecznie musze zjesc to :
ryż/kaszę/ziemniaki z mięsem/rybą/jajkami/mlekiem a kanapki wtedy kiedy nie mam mozliwosci innej ?
Moglbym tak jesc, ale musialbym wstac o 6, zeby zjesc i pozniej ponad godzine czekac zeby to sie przetrawilo. Powiedz mi dokladniej jakie wartosci odzywcze sa potrzebne przed wysilkiem, czego nie jesc?

-TRENING

-Pora po treningu:
Zazwyczaj jem ryż bialy z kuraczkiem/tunczykiem/schabowym/ mielonym/pulpetem i do tego warzywa. Wyeleminowalem calkowicie ziemniaki. Mowisz zeby warzywa wywalic, dlaczego ? I tu podobne pytanie : jakie wartosci potrzebne sa po wysilku, czego unikac/nie jesc ?

Kiedy jesc owoce, warzywa ?

-Kolacja - no wlasnie, co na kolacje ? Tak jak pisalem jest dobrze ? Ser zolty lub bialy/wedlina + warzywa ?






i jeszcze jedno : Po treningu dzis okolo 12 zjadlem bialy ryz + wedlina i do tego 2/3 kubki mleka. To dobrze ?



Co do mojego celu to chce troszke zredukowac tkanke tluszczowa (tradycyjnie z brzucha).


od dzis zaczelem 6 weidera :P

ODPOWIE KTOS ?

^ Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować ;d ^

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 537 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5255
-Poczatek dnia:
W moim przypadku jest tak, ze na silownie chodze z rana. Wstaje o 8 i o 9 jestem na silowni. Przed treningiem koniecznie musze zjesc to :
ryż/kaszę/ziemniaki z mięsem/rybą/jajkami/mlekiem a kanapki wtedy kiedy nie mam mozliwosci innej ?
Wszystko to do ryb (i to nie wszystkich) możesz jeść przed i po treningu.Generalnie trochę mało czasu od jedzenie do siłowni.Nie masz możliwości trenować później??
Moglbym tak jesc, ale musialbym wstac o 6, zeby zjesc i pozniej ponad godzine czekac zeby to sie przetrawilo. Powiedz mi dokladniej jakie wartosci odzywcze sa potrzebne przed wysilkiem, czego nie jesc?
To wszystko napisane jest w ostach podwieszonych ! PRzed trennigiegm węgle złożone i szybkowchłanialne białko.Unikać tłuszczów.W takim razie raadzę zmienić godzinę treningu

-TRENING

-Pora po treningu:
Zazwyczaj jem ryż bialy z kuraczkiem/tunczykiem/schabowym/ mielonym/pulpetem i do tego warzywa. Wyeleminowalem calkowicie ziemniaki. Mowisz zeby warzywa wywalic, dlaczego ? I tu podobne pytanie : jakie wartosci potrzebne sa po wysilku, czego unikac/nie jesc ?
To też pisze w postach podwieszonych.Pulpety i mielone możesz zostawić o ile są z indyka lub kurczaka czy wieprzowiny.Wartości takie jak w posiłku przsed.Warzywa ze względu na tłuszcze w nich zawarte (tak mi się wydaje)
Kiedy jesc owoce, warzywa ?
Warzywa wszędzie oprucz okołotreningowych posiłków.Owoc albo rano do śniadania ,albo zaraz po treningu
-Kolacja - no wlasnie, co na kolacje ? Tak jak pisalem jest dobrze ? Ser zolty lub bialy/wedlina + warzywa ?Jeśli to jest twój ostatni posiłek to radzę dać sam ser biały + warzywa ewentualnie.


i jeszcze jedno : Po treningu dzis okolo 12 zjadlem bialy ryz + wedlina i do tego 2/3 kubki mleka. To dobrze ?
Zamiast węgliny dałbym raczej kuraka bądx inne "dobre" mięso.Mleko moim zdaniem zbędne.Poczytaj posty podwieszone o odżywnianiu



Co do mojego celu to chce troszke zredukowac tkanke tluszczowa (tradycyjnie z brzucha).
W takim razie poczytaj o diecie redukcjynej
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52111 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Napisze tak.
Dopiero zaczynam z silownia i nie bardzo wyobrazam sobie liczenie tego co zjadam ile zjadam co do grama,wiec w gre u mnie wchodzi w maire zdrowe odzywianie i teraz tak.Ulozylem sobie pseudo diete.Sa to produkty ktore najwygodniej bylo by mi jesc.

Śniadanie

Zupa mleczna - platki kukurydziane - jak mam obliczyc ile g mleka ile g platkow znajduje sie np w jednej misce takie zupy ?
banan
jogurcik jakis

2 sniadanie

chleb zwykly z szynka z indyka serem zoltym pomidorem ? - ile takich kanapek wypadaloby zjesc ?

przed treningiem.

ryz + piers z kurczaka (rozumiem ze roznego rodzaju sosy w sloikach do tej piersi odpadaja ?)

po

Tuńczyk - puszka

kolacja

jajecznica z okolo 4 jajek



przed snem

serek wiejski

Czy takie jedzenie wogole ma sens ?
Czy cwiczyc calkowicie bez diety ?
Staralem sie ulozyc diete z dokladnymi wyliczeniami ale nie wyobrazam sobie wazenia platkow bananow piersi z kurczaka przed kazdym posilkiem czy takie jedzenie jak napsialem wyzej ma wogole sens ?
waze 61kg
Prosil bym o dodanie mi jakis skaldnikow do tych posilkow jesli takie cos ma wogole sens.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - edzio4 w dniu 2007-11-14 23:26:30
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1829
Witam, ulozylem sobie dietke oparta na artykule [https://www.sfd.pl/Low_carb_na_mase_-_fakty_nie_mity_by_qaz-t162782.html]
Wzrost:2 m, waga:100 kg, 2 lata treningow, 5-6 treningow w tyg, praca na magazynie 5 dni w tyg. Oto ona:

Sniadanie:
70 g platki owsiane
50 g maslo orzechowe (90% orzechow)
4 cale jajka
B:53,T:56,W:57 944 kcal

Drugie śniadanie:
200 g piers z kurczaka
brokuly
50 ml oliwa z oliwek
B:40,T:50,W:0 520 kcal
Posiłek przed treningiem:
200 g piers z kurczaka
20 g platki owsiane
40 ml olej z pestek winogron
B:42,T:41,W:12 585 kcal
Posiłek po treningu:
76 g Gainer (Size Factor)
50 g WPC 80% Ostrowii
B:59,T:7,W:54 515 kcal
Kolacja:
50 g ryz brazowy
200 g piers z kurczaka
40 ml oliwa z oliwek
surowka z kapusty pekinskiej
B:43,T:40,W:38 684 kcal
Przed snem:
Twarog chudy 200 g
20 ml olej z pestek winogron
B:40,T:21,W:7 377 kcal

Niby wszystko fajnie i wogole, ale to ma tylko +/-3625 kcal

A moje podstawowe zapotrzebowanie na kcal jest rowne 2275 kcal X 1,55 (wspolczynnik aktywnosci) co daje okolo 3500 kcal i do tegonadwyzka kaloryczna +800-1200 kcal daje sume 4300-4700. Co mam dodac do tego by bylo wszystko oka, (tylko nie wegle bo wybralem ta diete gdyz zawsze na masie dosc mocno sie otluszczam)
pozdro 600 i dzieki wielka za odp.

And One

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1365 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11945
Mateo 1983 nad makropodziałem musiałbym posiedzieć bo dostałem tylko taką dietkę na kartce. Tylko mam pytanko: czy da się tam coś zmienić na tańsze żebym nie zbankrutował? Np zamiast jednej piersi coś innego? Bo zanim uzbieram kasę na to wszyswtko to trochę minie.
Jak długo tą dietę miałbym stosować? 2 - 3 miechy?

Listen, think, solve

Death, taxes, Fedor

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 75867
Miro86 wylicz swoje zapotrzebowanie i ustal makropodział
następnie ułoż dietę
wtedy okaże się jakie ilości poszczególnych produktów potrzebujesz

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

tluszczyk zostal :(

Następny temat

Dietka na mase do korekcji

electro
Polecane artykuły