SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Nolose, chyba Iron Gym miedzy innymi cos takiego robi. Do zakladania i zdejmowania. Ja cos takiego kupilam i sprawdza sie. Drzwi jeszcze mam.


Zmieniony przez - Tetiszeri w dniu 2015-07-08 16:39:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 842 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71137
Tetiszeri: O, czyli, jak widzę, ten trzeci, do którego podałam link. Poszukam jeszcze potem konkretnego modelu, skoro drzwi całe Dzięki!

Od razu zadam kolejne pytanie... Czy któryś podział partii jest jakkolwiek lepszy od innych czy nie ma to znaczenia? (Pytam na razie "na sucho", bo chcę sama jakiś zestaw sklecić, jako że gotowe znajduję głównie z podziałem góra-dół)
Barki + triceps
Plecy
Klatka + biceps
Nogi

Plecy
Klatka + barki
Biceps + triceps
Nogi

ewentualnie
Klatka + triceps
Nogi
Plecy + biceps
Barki (+ łydki + brzuch)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm. nie ma jednego złotego rozwiązania. Przeanalizuj sobie to tak na logikę. U mnie, pod "moje" ciało, wnioski były by np, taki:

-klatka plus barki na jednym treningu to potrafi być zabój. Ja robię WL i WŻ na małych powt. i te dwa ćwiczenia na jednej sesji to duże obciążenie

-biceps i triceps na jednej sesji to nuda kosmiczna i same dziubanie, zestaw dyskotekowy na pompę

-nudziło by mnie też robienie barków z łydkami i brzuchem.

Przeanalizuj jakie ćwiczenia lubisz robić, na jakich zakresach, co jest twoim priorytetem, jak masz rozłożone treningi w tygodniu i jak cię trzymają zakwasy. Dla każego najlepsze może być co innego.

A tu masz wybór splitów http://treningi.blox.pl/html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
ja zazwyczaj dziele na 3 treningi split i jesli chce cwiczyc wiecej niz 3 razy na tydzien to zapetlam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Każdy podział może być dobry - jeśli jest dopasowany do Twoich celów treningowych. A w przypadku osób zaawansowanych czasem wręcz abstrakcyjne połączenia wchodzą w grę i się sprawdzają bardzo dobrze. Na przykład był czas że na jednym treningu robiłem czwórki i grzbiet (bez prostowników). połączenie teoretycznie niedopuszczalne i bez sensu. Miałem rewelacyjne postępy. Ale trening był skonstruowany całościowo bardzo specyficznie. Także mozna wszystko. Jednak dla kogoś mniej zaawansowanego raczej tradycyjne podziały bym polecał.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 842 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71137
Dziękuję za odpowiedzi!

jurysdykcja: Przystępnie napisane; odniosę się trochę: o klatce i barkach w ten sposób nie pomyślałam, bo chciałam bardziej niż te barki przycisnąć klatkę - ale ciekawe spostrzeżenie, wezmę pod uwagę.

Biceps i triceps osobno, bo u mnie te mięśnie są baardzo liche (chyba także przez długie skupianie się niemal tylko na wielostawowych - wiadomo, że to ma korzystny wpływ, ale inne ćwiczenia też się przydają, a u mnie bic i tric były traktowane trochę po macoszemu).

Ostatni zestaw jest trochę na siłę - też niezbyt mnie przekonuje, aczkolwiek jestem otwarta na różne rozwiązania.

Jakie ćwiczenia lubię robić? - dlatego miałam zamiar coś sklecić sama. Na jakich zakresach - nie wiem tego jeszcze do końca. Nie orientuję się w kwestii priorytetów - możesz polecić coś do przeczytania na ten temat? Więcej zapewne nie zawsze znaczy lepiej, ale nie znam żadnych zasad dotyczących tej kwestii. Treningi w tygodniu rozłożone na razie luźno/nieregularnie, stąd nie wybieram pod tym kątem.

O, nie znałam tej stronki, super, zajrzę!

bziubzius: Rzeczywiście, jakoś odsunęłam taką opcję, pomyślę też nad tym.

nighthingal: Wyszło, że chyba nie znam się aż na tyle, jeśli chodzi o cele - dotychczas głównie brałam zestawy, które mi się "podobały"... Czas się douczyć.

Tradycyjne podziały? Te, które podałam (szczególnie dwa pierwsze) się do nich zaliczają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
pierwszy i trzeci mi się bardziej podobają od tego drugiego ;)

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
drugi podzial jest rzeczywiscie najmniej trafiony rowniez moim zdaniem. Robienie na treningu samego bicka i tricka to malo ciekawa opcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
Nie wiedzialam w ktorym miejscu zadac to pytanie, wiec sprobuje tutaj:)jesli zle miejsce to przepraszam. Czy cwiczenia silowe wzmagaja powstawanie i pekanie naczynek? Mam z tym maly problem i nie wiem czy silownia nie pogarsza stanu moich nog pod wzgledem 'pajaczkow' :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Niestety jest to moim zdaniem kwestia bardzo indywidualna. Obserwuj siebie a dowiesz się jak jest w Twoim przypadku.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium