SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
W większości przypadków nie poleciłbym dodatkowych ćwiczeń czy dodatkowych serii na słabiej rozwiniętą kończynę. A już nigdy, przenigdy przez internet - w dodatku osobie, której nie widziałem, nie mierzyłem i nie widziałem jak ćwiczy. Często takie działanie daje efekt odwrotny lub powoduje dodatkowe problemy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Wiek 52 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2112
Polecam ale nikogo do niczego nie zmuszam.Przeczytałam problem koleżanki o podobnej wadze i wiem jaki problem miałam z dysproporcją i moje przerażenie :)I wiem z własnego doświadczenia ze to pomaga:)Fakt najlepiej żeby nasza koleżanka zapytała profesjonalnego trenera co z tym fantem zrobić :)Ja tak właśnie zrobiłam i warto było:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Jeszcze raz powtarzam -bezpiecznemu niwelowaniu dysproporcji służą inne metody bazujące jednokończynowych ćwiczeniach oraz odpowiednim układzie treningu. Nie jest to jednak temat służący do pisania esejów na temat treningu, więc na tym kończę tę dyskusję.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 224
Dziękuję Wam zasięgnę opini fizjoterapeuty lub ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
matylda7777
Dysproporcja jest w każdym z nas.Jedna strona może być znacznie słabsza a to z przyczyn czysto genetycznych lub w wyniku kontuzji z przeszłości złamania itd.Mój biceps prawy pracował lepiej bo ja intuicyjnie znacznie chętniej w życiu łapałam ciężary prawą ręką.Kiedy zaczęłam ćwiczyć mój prawy biceps był znacznie większy.Trener poradził mi żebym na biceps słabszy jeszcze dobijała mniejszym ciężarem.Wszystko jest kwestia tego ile koleżanka nasza ćwiczy


To zle Ci radzil. Slabsza strona pracuje na tej samej wadze, ale dyktuja ilosc powtorzen stronie silniejszej. Jak dobijasz mniejsza waga to jakbys robila drop seta tylko na jedna strone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Wiek 52 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2112
Więc dobrze:)Mam pytanie.Ćwiczyłam trzy razy w tygodniu na wszystkie partie mięśniowe regularnie.Po pół roku moje plecy triceps i biceps znacznie się powiększyły.Zauważyłam to nie tylko ja ale i moi znajomi.Nogi natomiast w ogóle nie ruszyły.Moja dysproporcja była naprawdę bardzo widoczna nie wyglądało to ładnie.Co mam robić?Czy odpuścić te partie które są rowinięte za bardzo?Czy ćwiczyć więcej nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A jaki trening na nogi mialas i z jakim obciazeniem? Bic/tric to mikre miesnie przy dole, wiec inne ciezary, zakresy i sety powinne byc uzyte.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 842 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71137
matylda7777: Może to też i kwestia ciężaru... Dziękuję za odpowiedź.

nightingal
nolose
Czym może być spowodowany ból dolnego odcinka pleców przy wykonywaniu martwego ciągu na prostych nogach? (Staram się pilnować prostych pleców, raczej za nisko też nie schodzę.)


Dawałaś filmik z tym ćwiczeniem do oceny?? Bo nie pamiętam.

Nie dawałam. Mogę na początek z kijem od mopa (żeby sobie już nagrać w domu)? I jak coś, jakbym nagrywała na siłowni, to w czasie treningu, w którym mam to ćwiczenie czy drugiego dnia nóg sobie zrobić kilka serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Wiek 52 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2112
<<<Tetiszeri>>>Robiłam na maszynach nie odpowiem na jakich ciężarch ale do granic moich możliwości.Zawsze tak robię że ostatnie powtórzenia sprawiają mi trudność na trzech maszynach i przysiady ze sztangą samą bez obciążenia bo nie dałabym rady wziąsć coś jeszcze na sztangę.To były 3 ćwiczenia na maszynie po cztery serie i przysiady ze sztangą.W każdej serii 12 powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A to wiesz, maly postep male zmiany czasami. Tzn siady z gryfem byly? Wiesz nogi i poslady to duze miesnie, sam gryf to malo na nie jezeli cwiczy sie jakis czas.A i przysiad sie zmienia, tylni, przedni itd. Sa przysiady bulgarskie, wykroki chodzone i inne cuda. Jest rdl.Duzo tego. Widac albo zle ulozony trening, albo malo je angazowalas (lub niewlasciwie), bo ani wyglad sie nie poprawil ani sila nie wzrosla skoro tylko gryfem dajesz rade.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium