SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam chciałam zapytać na co mogę zamienić przysiady klasyczne z hantlami z racji tego, że nie mam jak progresować (hantle stają się za ciężkie jak dla mnie 17,5kg na rękę). I pytanie stąd moje, czy jest możliwość przeniesienia się na sztangę i przysiad, jeśli tak to jaki konkretnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Zwykły klasyczny przysiad będzie najprostszym rozwiązaniem. Nie kombinowałbym za bardzo z robieniem jakichś wyszukanych ćwiczeń lub trudniejszych wersji.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 208 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4091
Siema, odeślijcie mnie proszę gdzieś, jesli to nie jest dobre miejsce na moje pytanie.
Chodzi o wyglad brzucha, a dokladniej o to, ze jego srodkowa czesc (wzdluz) jest wystajaca. Zbyt wiele tkanki tluszczowej to ja tam nie mam, diete mam ok, 4 x w tyg silka (kazdy dzien inne partie + ABS zawsze), aeroby 5 razy w tyg, wszystko robie grzecznie, jak nalezy, ale martwi mnie to, ze ten brzuch mimo wszystko jest w porownaniu do calosci no... duzy, wystajacy. Czego to może być wina?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Przyczyn może być wiele. Rodziłaś już dzieci?? Jeśli tak to może diastasis recti. Jeśli nie - to taki wydęty brzuch może być efektem wad postawy. Przyczyn można też szukać w nietolerancji pokarmowej, która powoduje wzdęcia i tym podobne nieprzyjemne objawy. A być może - jak wiele kobiet - po prostu sobie wkręcasz.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 203
Mam pytanie odnośnie godzin treningu, a rytmu dobowego.
Bardzo wiele badań potwierdza jak wyglądają poziomy naszych hormonów z rana, przed zjedzeniem pierwszych węgli.
Powiedzmy, że wstajemy o 6, nawadniamy się, rozkręcamy, zimny prysznic itp. rozgrzewka, jakieś suple i o tej 8-9 chcemy poćwiczyć, planując zjeść po tym konkretny posiłek, czy też wciągnąć sobie kreatynkę zaraz po. Wszystko super sprawa, ideał jak ktoś ma czas rano (i odżywia się prawidłowo przez resztę dnia, trochę trudniejsza opcja dla ekto).

Teraz owy cykl dobowy. Można w sieci znaleźć różne opisy, najbardziej szczegółowy jaki znalazłem, podawał co się dzieje w organizmie co do godziny, dwóch.
Tak jak cała doba nie kłóci się z niczym szczególnym w treningu, to zainteresowała mnie godzina 9:00 rano: "mięśnie są najmniej podatne na trening". Ta strona już w sieci nie istnieje, mam to wydrukowane, ale jestem na wyjeździe.

To kompletna bzdura?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 208 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4091
@nightingal dzięki za odp. Nie rodziłam dzieci, mozliwe z tą nietolerancja, juz wykluczylam caly nabial, jablka, raczej nie moge jesc warzyw typu brokuly, kalafior, kapusta, fasola, ale dalej nie jest pieknie... myslalam, ze moze to kwestia doboru cwiczen, ze np. za bardzo/zbyt malo trenuje konkretne miesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Przede wszystkim to tak na serio godzina w jakiej robimy trening ma małe znaczenie. Poza tym do każdej opcji się da przystosować po jakimś czasie.

A co do twojego pytania - to były swego czasu opracowania polecające trening w godzinach popołudniowych. Argumenty przytaczano takie, że rano po długim śnie i mięśnie i układ nerwowy są lekko "zaspane" jeszcze i nie działają na pełnych obrotach. Dopiero po pewnym czasie i wykonaniu wielu zwykłych codziennych czynności mięśnie i układ nerwowy są w stanie dać z siebie wszystko.

Dla mnie osobiście najlepsza pora na trening to okolice godz. 17:00. I o żadnej innej porze dnia tak dobrze mi się nie ćwiczy. Natomiast był czas, że trenowałem rano i te treningi nie były gorsze. Po jakimś czasie organizm się przyzwyczajał, że rano ma dać z siebie wszystko i nie było problemu z efektami. Natomiast najoptymalniej i najbardziej komfortowo mi się ćwiczy właśnie o takiej godzinie jak wspomniałem.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
martewiti - płaski brzuch, to silne mięśnie gorsetowe (głębokie) i poprawna postawa, silna pupa. Niestety większość programów na abs na te mięśnie akurat nie działa. żeby było lepiej, często uczą włączać zginacze bioder, a to jeszcze pogarsza ułożenie sylwetki. Mięśnie proste i skośne brzucha, które ćwiczy większość programów abs, dają definicję mięśni, przy niskim bf, ale nie odpowiadają za "płaskość",
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
martewiti
@nightingal dzięki za odp. Nie rodziłam dzieci, mozliwe z tą nietolerancja, juz wykluczylam caly nabial, jablka, raczej nie moge jesc warzyw typu brokuly, kalafior, kapusta, fasola, ale dalej nie jest pieknie... myslalam, ze moze to kwestia doboru cwiczen, ze np. za bardzo/zbyt malo trenuje konkretne miesnie


Zaniedbywanie mięśni brzucha też może być przyczyną. Ale skoro je ćwiczysz to nie powinno mieć to miejsce. Na serio trudno powiedzieć tak na odległość.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A - i jeszcze. Układ tłuszczu na brzuchu, to geny. Są ludzie z poziomymi fałdkami, są ludzie z pionową, która wygląda trochę jak zarys mięśni (ja też taką mam). Boki suche, a tłuszcz tylko w pasie po środku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium