SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 517
Podciąganie na drążku - kiedyś umiałam (podchwytem), ale byłam wtedy lekka i w dużo lepszej kondycji. Teraz spróbowałam i mówiąc szczerze techniką zarzynanej świni ledwie dociągnełam się raz.
Słabo.

Czy ułatwienie w postaci gumy oporowej to dobra metoda na to ćwiczenie? Czy jak połączę to z negatywami i wiszeniem przy spiętych łopatkach to stopniowo ruszy i za jakiś czas będę podciągać się normalnie?
Jakie jeszcze ćwczenia mogę wrzucić, żeby doprowadzić plecy do stanu, w którym podciąganiem przestanie być świętym Graalem siłowni? Ściąganie drążka wyciągu? Wiosłowanie sztangą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Za skomplikowane pytanie dla mnie:)
Podpowiem tylko jedno -zamiast typowego nakładanie gumy na jedną nogę (guma w pionie), która nienaturalnie wyrzuca cie do góry, spróbuj grubą gumę rozpiąć w poprzek i z niej startować. Na pewno bardziej pozwala zachować prawidłowy wzór wykonania....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Zapraszam do naszego wątku o Podciąganiu. Na pewno znajdziesz informacje o pomocnych ćwiczeniach

https://www.sfd.pl/Nasze_patenty_na__podciąganie_na_drążku-t1186987.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 990
Jak to jest z tym treningiem? Teraz jest nagonka na split, a ja tak trenuje od zawsze i uważam że jest okej, czuję "pompę" i że zrobiłam trening. Na prawdę FBW jest lepszy na masę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10059 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214358
Nie, oba systemy są dobre. Po prostu trening musi być dobrze zaplanowany.

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36025 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679700
Ja też ćwiczę splitem i nie mam zamiaru na razie wracać do FBW. Trening zawsze dobiera się pod siebie, pod swoje cele i ograniczenia a nie pod bicie piany w mediach.FBW dla zaawansowanej osoby z konkretnymi wynikami siłowymi, która ciśnie na 100% się nie nadaje, bo trening zaczyna być maratonem. Trzeba by było pół dnia go robić.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 509
Cześć, czy jest jakaś zależność między wiekiem trenującego a pojawianiem się doms (w sytuacji gdy jest po latach regularnego treningu, choć wcześniej nigdy nie występowała)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36025 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679700
Wraz z wiekiem trudniej się regeneruje organizm. Mając 30 lat byłem niezniszczalny a teraz przy 40 zajmuje mi dłużej żeby się zregenerować.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 509
Dzięki. A to słabo, bo mam tak już od razu po 30 :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ale to też kwestia osobnicza. Mój mąż pomimo tego z trenuje od kilku lat często ma domsy a ja tylko po przerwie k z nowym treningiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium