SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 265821

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję za odpowiedz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 324 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 13903
Nighti
Mam troszkę inny pomysł - zrobię temat zbiorczy z linkami do różnych ciekawych rzeczy. Ale to jak czasu będę miał więcej. W każdym razie jest koncepcja podręcznej biblioteczki z ciekawymi materiałami.


Czy tam sie tez znajdzie artykul o treningu przy problemach z kregoslupem? Jesli gdzies juz go wkleiles to prosze o linka:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Lusse - wiem, pamiętam, zacząłem go przeredagowywać ale jednak zawsze czasu brakuje. Niemniej jednak w najbliższym czasie się pojawi. Chcę troszkę go uzupełnić i rozbudować - a to jednak nie 5 minut.


Co do tematu zbiorczego - tej biblioteczki - pod koniec przyszłego tygodnia pojawi się temat, w którym będę czekał na Wasze propozycje tematów do umieszczenia w biblioteczce. Oczywiście oprócz nich dodam też coś od siebie i regularnie będę się starał uzupełniać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Moja koleżanka jest ostatnio pod skrzydłami trenera personalnego jako że chce wystartować na obcasach.
Parę dni temu usłyszała od niego że ma robić MC wyłącznie na prostych nogach gdyż od klasycznego zrobi się szeroka w biodrach... Fakt faktem że nie określił dokładnie co to ma wg niego znaczyć.
Ja jednak słyszę takie stwierdzenie po raz kolejny i zastanawiam się o co chodzi skoro de facto biodra u kobiety rozluźniają się wtedy kiedy ciało przygotowuje się do porodu i jest to zasługa relaksyny.
Debatę więc rozpoczynam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 3520 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52578
Taki opis znalazłam na forum http://www.mnbbc.com/forums/showthread.php/373-FAQ-Almanach-Treningu-Kobiecego

Quote Originally Posted by stekat View Post
Kobiety mają większy kąt Q (??) i szerszą miednicę. Jak to odnosi się do wykonywania przez nie głównych liftów jak i innych ćwiczeń bazujących na ruchu w biodrach??
Bardzo trafne pytanie. Zgadanienie zahacza o bezpieczenstwo, zdrowie ale i wprowadzanie metod plastycznych i upiekszajacych kobieca aparycje. Nim zaczniemy rozmawiac, upenijmy sie ze wszyscy rozumieja o czym mowimy, gorąca zachecam do przeczytania tego artykułu na stronie głównej:

http://www.mnbbc.com/content.php/127...owaga-Sylwetki

Statystycznie u kobiet kat Q [ktory uproscimy do kata jaki powstaje miedzy biodrami a koscia udowa] jest o trzy stopnie wiekszy niz u mezczyzn. Trzy stopnie to niby nic. Ale musimy zdac sobie sprawe z jednego bardzo waznego czynnika. Jest to kat ktory wplywa na podstawe ktore utrzymuje caly ciezar ciala!

Najprostrze porownanie - stół. Jesli nogi stolu sa prostopadle do podlogi, to stol jest stabilny. Jesli chcemy miec jeszcze bardziej stabilny stol, rozstaw nog poszerzamy pod skosem do podloza i jednoczesnie wstawiamy szczeble by nogi nam sie nie rozjechaly i blat nie zapadl sie do srodka.
Nie budujemy stolow z nogami skierowanymi do wewnatrz bo zamiast stolu mielibismy fotel na biegunkach, nieslychanie wywrotny i niestabilny!

Nawet jeslibysmu tego stolu nie dotykali, tylko ustawialiami na nim ciezaru, to stol z nogami skierowanymi do srodka w pewnym momencie runal by na ziemie bo noga by pekla. Cos co nie ma prawa sie zdarzyc jesli nogi bylyby by prostpadle do podlogi. Czemu tak sie dzieje ? Z powodu bardzo duzych naprezen na noge ktora jest pod skosem.

Ludzie nie maja prostej nogi ale maja skomplikowany staw kolanowy. I tu jest pies pogrzebany - wiekszosc kobiet ma problemy z kolanami. Zaczyna sie od typowych "strzelow w kolanie" lub przyjmuje inna postac - krzywych nog typu X. Koniec jest zawsze ten sam - powazna choroba zwyrodnieniowa i uzaleznienie od srodkow przeciwbolowych na stare lata lub przemieszczenie sie po domu z balkonikiem.

Co robimy wykonujc cwiczenia na silowni takie jak przysiady, RDle i inne bardzo fajne cwiczenia? Zamieniamy sie w "umowny" stol z nogami, dokladamy sobie ciezar i cwiczymy. Jesli nie wezmiemy pod uwage proporcji naszego ciala, to trening ktory ma nam pomagac - zacznie robic nam krzywde!
Nazwijmy sprawe po imieniu - cwiczac nieprawidlowo - czyli robiac to w co namawiaja nas mass media i ich niedbala technika - pracujemy nad swoim kalectwem i pogorszeniem apetycznosci waszej sylwetki.

Jak chcesz uniknac sytuacji "co to jest, tego tu nie bylo, co mi tu wyroslo, chcialam byc tylko jedrniejsza i bardziej sexy a wyrosla mi tu szpetna BUŁA" [cytat prawdziwy] zadbaj o to by cwiczyc zgodnie ze swoja sylwetka.

Organizm zawsze stara sie ratowac sytuacje. Jesli zmuszasz go do nieprawidlowosci, to bedzie robil wszystko bys nie zrobila sobie krzywdy. Efekt - szkaradny. Jedyna rada - cwicz prawidlowo.

Co sie stanie jesli bedziesz wykonac swoje cwiczenia jak Angelina, Samanta czy Justyna na fotografiach w prasie? Ze wzgledu na kat Q, od strony zewnetrznej uklad miesniowa szkieletowy bedzie budowal miesien ktory zajmie sie czesciowa chodzby stabilizacja postawy i srodka ciezkosci.

Konkretnie bedzie budowal z uporem miesnie takie jak:

-Tensor Fasciae Latae
-Przednie wlokna miesnia posladkowego bocznego
-mnoga liczbe malutkich miesni

Efektem koncowym beda rozbudowa zewnetrznych krancow "bioderek" - czyli poszerzenie sylwetki. I bedzie wygladalo to tragikomicznie - tak jakbys na prosty patyk wcisnela pączka z boku. [Stad panie ktora chca poszerzyc swoje bioderka bo naturalnie maja za mala, powinny stosowac tez nieco inne cwiczenia dodatkowe].

Czyli lopatologicznie - chcesz sie poprawic - a wizualnie "tyjesz".

Z drugiej strony wewnetrzna strona uda nie wzmacnia sie. Robi sie dziura - ktora ani nie jest jedrna, ani przyjemna dla oka - najczesciej mamy klasyczy dziurawy "zwis" skory, nierzadko okraszony tluszczykiem.

Od strony mechanicznej prowadzi to do nadmiernego rozwoju glowy zewnetrznej [lateralnej] miesnia czteroglowego uda i niedostatecznego rozwoju [zaniku] miesnia przysrodkowego czteroglowego uda. Taki zly balans skonczy sie urwaniem rzepki w kolanie. Pamietaj o tym gdy nastepnym razem cos ci strzeli gdy bedziesz kucac! To znak ze nad taka kontuzja pracujesz.

Wiemy juz co sie dzieje i jak sie dzieje.

Jak temu zaradzic?

-Panie powinny przyjmowac szersze rozstawy podczas cwiczen taki jak martwy ciag czy przysiad i unikac pozycji waski. Z technicznego punktu widzenia prosze wybierac optymalne rozstawy typu sumo [wdzieczna nazwa, nieprawdwaz?] a nie "narrow stance".

-Nalezy zadbac by na kazde cwiczenie ogolne podczas ktorego trenujesz miesnie prostujace staw kolanowy, dodaj jedno lub dwa [jesli wada jest spora] cwiczenia ktore promuja rozwoj glowy vastus medialis. Np prostowanie okrezne na maszynie i krotkie wykroki ze sztangielkami.

-Unikac waskich rozstawow w cwiczeniach dwunoznych [bilateralnych]


Nasza liste pt. "czemu mam takie wielkie bioderka, czy jestes az tak gruba" mozemy poszerzyc o kolejna pozycje [4]:

1. Masz za duzo tkanki tluszczowej w calym ciele, zredukuj sie to bioderko zniknie

2. Masz zly aktualny profil hormonalny, tluszczyk ze wzgledu na twoje bledy zywieniowe/life stylowe nadzwyczaj mocno ulokowuje sie w faldce biodrowej

3. Jestes zachudona i zabiedzona, zacznij jesc, a cale cialo sie ujedrni i nie beda wystawaly kosci. Bedziesz dzieki temu wygladac i duzo szczuplej ale przedewszystkim zdrowiej niz na rozmiarze zero.

4. To co ci wystaje to nie tluszcz, ale nadmiernie rozbudowany miesien tylko lekko przykryty tluszczykiem. Dopasuj trening pod siebie, popraw sylwetke, to zaniknie, przy okazji naprawiajac inne kwiatki wizualne w twoim organizmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
Nie wiem, dla mnie poglad dla otepionych, kosca przeciez cwiczeniami nie rozbudujesz, nie ma szans, jakby tak bylo, to bym cisnela tego MC co dzien! Ale, co ja zauwazylam, trenerzy przygotujacy dziewczyny do startow, najczesciej daja im RDL , tudziez MCNP, po to, by tyly przy okazji porozciagac. A klasyki rzadko wpadaja w rozpiske.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Jeeezu... Dziękuję ilomi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 3520 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52578
ale ja rozumiem ten teks ,ze mówi inaczej niż"twój"trener...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
corum - ja słyszałam tylko o tym, że jak się robi ciężkie ciągi, to rozwala talię, bo rozbudowują się mięśnie skośne brzucha (stabilizacja itd), dlatego powerlifterki i crossfitterki często mają trochę klockowatą sylwetkę. Czyli, że raczej bardzo ciężkie martwe nie są polecane, niezależnie od ułożenia nóg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium