SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania - TRENING

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 264841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Nigdy nie odkladalam ciężaru. Chuba tylko jakby jakieś maxy szły to widziałbym sens.
Też siniakow nie miałam nigdy. Osłonki są dla mnie najbardziej skuteczne jeśli chodzi o ochronę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
Dziękuję Miss, Paula, używam nakładki piankowej na sztangę ale coś średnio daje radę. Jak już będę się pewniej czuła technicznie to spróbuje z matą.
Zauważyłam, ze odkładając sztangę jestem w stanie więcej powtórzeń wykonać, bez tego dużo szybciej się męczę.


Zmieniony przez - Invidia w dniu 2019-06-09 20:08:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12168 Napisanych postów 22008 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627430
Mam nakładkę - nie mam siniaków. Z matą składaną na kilka razy - nie daję rady. Nie odkładam na dole. Siniaki miałam i otarcia na plecach - od jednego stanika który miał plastikowe elementy z tyłu i obcierał się o ławkę. Inny stanik załatwił sprawę i generalnie wolę GB od HT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Ja kupiłam specjalnie osłonkę, ale okazało sie, ze nic nie zastąpi maty złożonej kilka razy. Dla mnie HT jest lepsze, można wziąć większy ciężar, już GB bo nadgarstki tak nie dostają. Również nie odkładam cirzaru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Invidia
Dziękuję Miss, Paula, używam nakładki piankowej na sztangę ale coś średnio daje radę. Jak już będę się pewniej czuła technicznie to spróbuje z matą.
Zauważyłam, ze odkładając sztangę jestem w stanie więcej powtórzeń wykonać, bez tego dużo szybciej się męczę.



Zmieniony przez - Invidia w dniu 2019-06-09 20:08:19


Bo to takie mini odpoczynki a nie odkladajac utrzymuje się napięcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214365
Z odkładaniem sztangi będzie nieco łatwiej, tylko trzeba bardziej pilnować momentu oderwania sztangi z podłogi / pilnować napięcia miesni brzucha i pośladków.
Dla mnie odkładanie ma większy sens przy naprawdę sporych ciężarach , ewentualnie przy wiekszych zakresach powtórzeń kiedy chce się dobić kilka powtórzeń na koniec

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Przy odkładaniu trzeba uważać mocniej bo można przeciążyć sobie plecy zamiast zmęczyć pośladki. Odpowiednie spięcie przy zabieraniu sztangi z ziemi to podstawa.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
Dziękuję za wszystkie uwagi. Mam odwrotne wrażenie w kwestii utrzymania napięcia - jak nie odkładam to w pewnym momencie, ze zmęczenia puszczają mięśnie i jestem taka "rozdygotana" a jak odkładam to mogę na spokojnie poprawić pozycję wyjściową, delikatnie odpocząć spiąć się i pach - do góry na pełnej mocy :) Robię z 50kg na razie :D Będę się obserwować - jeszcze raz dziękuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214365
Jeśli tak jest Ci w tym momencie łatwiej utrzymać poprawną technikę i łatwiej progresować to odkładaj , czemu nie

Jak wrócisz do wersji bez odkładania to popracuj nad wykonaniem i rób tylko do tego momentu, w którym jesteś w stanie utrzymać poprawną technikę. Ryzykować nie warto.
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Dokładnie - to nie odkładanie to takie narzędzie intensyfikacyjne. Ciągi bez odkładania ciężaru na ziemię są podobnym narzędziem i też nie warto ich tłuc jak się czuje że puszczają mięśnie stabilizujące "konstrukcję".
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konsultacja techniki wykonania ćwiczeń

Następny temat

[M]pavilna/dziennik

WHEY premium