SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204476

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 379 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5638
Czy więcej aerobów w zamian dodać czy też raczej nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Ale po co tyle kombinacji ? Jeśli mikrouszkodzenia powodują, że pewne ćwiczenia mogą być bolesne to po prostu odpuszczasz i pomijasz w jednym treningu, żeby dać mięśniom czas na regenerację i tyle. W kolejnym treningu polecisz znów ciężko i będzie elegancko. A na marginesie jeśli doprowadzasz do takie sytuacji, że kolejny trening jest utrudniony z powodu mikrouszkodzeń to masz za dużą intensywność lub objętość. Lekka obolałość ok ale zbyt mocna świadczy o złym ułożeniu parametrów treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 379 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5638
Dzięki. Muszę w takim razie przeanalizować trening i ewentualnie coś zmienić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak wygląda mój trening od dłuższego czasu:
Poniedziałek
Plecy + Kaptury
Wtorek
Przerwa
Środa
Klata + Triceps
Czwartek
Przerwa
Piątek
Nogi + Brzuch
Sobota
Barki + Biceps
Niedziela
Przerwa

Dobrze mi się nim ćwiczy,ale zauważyłem że klatka chyba gorzej rośnie od innych partii plus chciałbym zacząć ćwiczyć 5 razy w tygodniu

Jak zmienić plan na 5 dni i żeby klatka była jako priorytet ??

PS:Jestem na masie,mam dietę i suple

Zmieniony przez - Tajemnica w dniu 2014-03-19 16:52:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
problem. Nie wiem już zupełnie co robić, bo: nie czuję zupełnie ramion. Robię trening na ramiona i nie czuję ich pracy. Zawsze obrywają przedramiona itp. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze w technice zmienić by te ramiona poruszyć, po prostu nie czuję prawidłowo ich pracy przy ćwiczeniach. Mówię tu zarówno o bicepsie i tricepsie... Myślałem, że mogą być łapy zmęczone po treningach innych partii, ale dzisiaj spróbowałem oddzielnego treningu dla ramion i jest to samo - absolutny brak pompy czy zmęczenia w bicepsei i tricepsie. Generalnei to zrobiłbym trening z jakimś personal-trainerem który sie zna i by mi powiedział co jest 5, ale w moim mieście niestety jedyna osoba, która ogarnia temat przeprowadziła się i już się jej pomocy zasięgać po prostu nie da. Coś możecie poradzić?

Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2014-03-19 16:59:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Metody z Twoich artów nie działają?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 265 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1676
może masz za słabe przedramiona i musisz najpierw je wzmocnić a dopiero wtedy wziąć większy ciężar na ramiona? mnie na początku przy każdym ćwiczeniu na plecy czy klatkę bolały bicki, ale już je porządnie wzmocniłam i teraz ich nie czuję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
Pandarek
Metody z Twoich artów nie działają?

ha ha ha. To nie kwestia metod, a tego, że nie jestm w stanie odpowiednio poruszyć mięśniami i sam nie wiem z czego to może wynikać - bo ani z ilości powtórzeń, ani ze zmęczenia przy innych ćwiczeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
HALO,odpisz ktoś co do mojej zmiany planu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 265 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1676
ja ćwiczę 6x w tyg, klatka i ręcę, potem plecy, potem nogi i brzuch, i nawrotka, w niedziele wolne, jestem kobietą więc zapewne nie ocenię jak się buduje moja klatka, bo jej nie widać ;) ale wydaje mi się ze wszystkie grupy mięśni równo się rozwijają, więc może spróbuj ją ćwiczyć 2x w tygodniu, no i pytanie jak ćwiczysz, klatka jest mała w stosunku do np. nóg, więc może ją przemęczasz na treningu i zamiast rosnąć to się mięsień spala?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium