SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204468

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
Pandarek a jeszcze dopytam:
1. przy pozycji neutral nie wiem czy będę w stanie spojrzeć na w/w punkt. Wydaje się, że w pozycji broken ciężko byłoby zepsuć pozycję dot. części piersiowej kręgosłupa
2. gdzieś w jakimś dzienniku widziałem chyba Twoją wypowiedź (ale głowy nie dam), że jest to kwestia jednego treningu, więc liczyłem, że to prosta sprawa będzie
4. nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale pełny wyprost w przysiadach i wl ? hmm, z tego co wiem, podstawowa zasada w tych obu ćwiczeniach to nie prostować do końca kończyn...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. To trochę jak z jazdą na rowerze- łatwiej zrobić, ciężej opisać. Spróbuj to pogodzić, dasz radę.
2. Może chodziło o coś innego, buttwink jest dość uporczywym problemem- Wodyn nazywał to u niektórych "urodą". Można z tym żyć od biedy.
4. W wersji klasycznej- czyli w trójbojowej, dwubojowej itd prostuje się do końca. Co nie zmienia faktu, że w wersji kulturystycznej, która na celu ma zintensyfikowanie wysiłku, robi się skrócone zakresy by utrzymać stałe napięcie mięśnia. Niestety często wprowadzanie rozwiązań zaawansowanych osób do treningu osób początkujących może się skończyć tak, że nowicjusz skończy jak Zabłocki na mydle. Trochę tak, jakby jakieś państewko trzeciego świata chciało kopiować system podatkowy wysokorozwiniętego państwa socjalnego ze świata pierwszego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662830
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 466
Cześć. Jestem początkującym na siłowni. Czytałem trochę ile robić powtórzeń na biceps ale gdy robię bicka hantelkami jak liczyć ? Sztanga to wiadomo 10 powtorzen to 10 a hantelkami robić do 10 powtorzen na lape czy 5? Z góry dzięki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
10 powt = 10 powt na rękę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przyrosty początkującego.

Ćwiczę już ponad miesiąc masowo. Posiadam prawidłową dietę na 3600 kcal sprawdzoną pozytywnie w odpowiednim dziale. Zastanawiam się czy można zejść trochę z kcal, aby obniżyć przyrost cm w brzuchu, tj. przyrost fatu. Moję wymiary po miesiącu ćwiczeń

L biceps z 32 na 35cm ~3 cm przyrostu
P biceps z 32,5 na 35,5cm ~3cm przyrostu
Klatka piersiowa z 97 na 102,5cm ~ 5,5cm przyrostu
Brzuch w linii pępka z 95 na 96,5cm ~1,5 cm

Jak widać są przyrosty na mięśniach, nóg nie ćwiczę po problemach ze skręceniem kostki.
Czy powinienem zmniejszyć bilans kaloryczny o jakieś kalorie, aby ograniczyć ten fat, czy też może jest to normalna kolej rzeczy, że się jakiś cm osadzi na brzuszku?
P.S. Na masie przyrost z 83,5 na 86/7 czyli jakieś 3, może 3,5kg przy wzroście 184cm
Od dzisiaj zamierzam %bf mierzyć przy pomocy odpowiedniej maszyny, która stoi w aptece. Mam nadzieję, że to wiarygodne źródło informacji. Jeżeli tak, to za pomocą tego będę monitorował przyrosty fatu.

Zmieniony przez - Deestro w dniu 2014-08-20 11:24:53

Zmieniony przez - Deestro w dniu 2014-08-20 11:27:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
A jaką masz ilość poszczególnych makroskładników ?
Trochę za szybko rosną te obwody.

5,5 cm w klatce przez taki krótki okres czasu to jedynie na porządnym towarze, a i tak nie będzie to suchy mięsień.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2014-08-20 14:46:58

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proszę o ocenę planu (staż treningowy 2 lata).
Właśnie wróciłem po urlopie i wznawiam treningi, następnie chciałbym rozpocząć wariację treningu siłowo-masowego, z naciskiem na poprawienie wyników.
Powstała mi taka hybryda:

Poniedziałek
Wyciskanie na klatkę leżąc –Rozgrzewka na pustej x20 + 10+8+6+4+2+1
Pompki na poręczy 3-4serie
Wyciskanie hantli dodatnio (12,10,8)

Przysiady przednie (12,10,8,6)
Łydki 3s. po 30


Wtorek
Martwy ciąg – Rozgrzewka na pustej x20 + 10+8+6+4+2+1
Wiosłowanie sztangą szeroko/nadchwyt (14,12,10)
Podciąganie 3s x max.

Biceps + Triceps 6 superserii


Czwartek
Przysiady tylne – Rozgrzewka na pustej x20 + 10+8+6+4+2+1
Wypychanie ciężaru na suwnicy 14, 12, 10

Push Press Rozgrzewka na pustej 10+8+6+4+2
Wyciskanie hantelków nad głowę 3s 14,12,10
Szrugsy 3s 20,18,15


Niestety nie mogę dorzucić czwartego dnia treningowe więc za bardzo nie mam jak np. parti 2x w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Załóż osobny temat z wypełnioną ankietą.
Tutaj zadajemy POJEDYNCZE pytania.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jest pojedyncze pytanie :) Nie chcę zaśmiecać niepotrzebnie forum.
Chodziło mi raczej o takie poglądowe - czy jest zupełnie do niczego, czy "moze być"
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium