SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204306

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Legdrive to pomoc nogami przy wycisku leżąc brzmi dość dziwnie ale to faktyczne zjawisko i można nieco dołożyć na sztangę. Sęk w tym, że na dobrej ławce gdy leżysz przygotowując się do wycisku a pozycja techniczna jest odpowiednia musisz w momencie rozpoczęcia fazy pozytywnej wbicie mocne nóg w ziemie spowoduje transfer siły z nóg do sztangi to umiejętność dość trudna i kilka treningów musi minąć zanim się ją wyczuje ale pozwala dołożyć ciężaru i pokonać początek ruchu. Co ważne pozycja techniczna musi być nienaganna głowa, góra grzbietu i pośladki spięte na ławie nogi stabilnie na podłodze, inaczej lipa ta część mocy wygenerowana z nóg zniknie gdzieś po drodze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Spodziewałem się, że właśnie o to może chodzić. Sęk w tym, że właśnie takie coś próbuję wykonywać podczas treningu klatki i właśnie w tym momencie pośladki przestają tak mocno przywierać do ławeczki, chociaż wydaje mi się, że nie odrywam ich całkiem.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
To jest kwestia prawidłowego wczucia w technikę osobiście po kilkunastu treningach klatki nauczyłem się ten moment ten właściwy moment strzału z nóg wychwycić , choć początkowo nie potrafiłem opanować wybicia z nóg aby moje ciało nie przesuwało się wzdłuż ławki tylko siła szła do góry kwestia wprawy i popróbowania . Generalnie jak któraś z części ciała traci kontakt z powierzchnią ławki to ciało przestaje być stabilne oczywiście mówię o wycisku kulturystycznym bo wycisk siłowe rządzą się nieco innymi prawami choć dupa na ławce musi być .

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Ok, dzięki wielkie za wyjaśnienie. Jak dojdę do jakichś sensownych ciężarów to wrzucę filmiki do oceny .

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
Czy jest sens na poziomie początkującym, aby przy wykonywaniu przysiadów ze sztanga na karku (FBW, 5 serii), w pierwszych 2-3 seriach dochodzących wykonywać przysiady z zatrzymaniem na dole? Czy wyciągnę z tego jakieś korzyści m.in. szybszy progres ciężarowy czy nie warto się w to bawić na tym etapie, np. ze względu na przeciążenia w stawach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Żadnych przeciążeń w stawach nie będzie, ale wprowadzanie przysiadów z zatrzymaniem na seriach wstępujących nie będzie miało wielkiego wpływu siłę- najważniejsze są serie docelowe. Siadanie z zatrzymaniem na pustym (czy pustawym) gryfie może pomóc Ci rozciągnąć się na dole i złapać balans, ale dużo siły od tego nie złapiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 41
Siema,
A więc tak: od jakichś 3 miesiecy zlapalem straszna zajawke na koszykowke, wszystko ok, robie coraz wiekszy progres techniczny- ale jest jeden problem- nie jestem ani szybki ani skoczny. Mysle ze to z powodu mojego dotychczas siedziacego trybu zycia ale od dzisiaj mam zamiar to zmienic. Jakie cwiczenia na ogolna poprawe dynamiki , wyskoku i szybkosci w koszykowce beda dobre? Mam praktycznie calodobowy dostep do silowni :D
Z góry dzięki
P.S Mam 16 lat , 182cm , 70kg i nigdy wczesniej nie cwiczylem na silowni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 517 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4321
z tego co pamiętam są jakieś systemy treningowe opracowane już od wielu lat na poprawe skoczności poszperaj sobie

lubię sogi więc jeśli pomogłem to...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium