SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204359

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2433
Moje pytanie jest takie. Kupiłem samą ławeczke stojaki kupie na początku czerwca. Czy ćwiczyc dalej na ławeczce ale bez wyciskania ani przysiadów (nie ma jak ciężarów odebrać) Czy robić ćwiczenia takie jakie mi pozwalają na to warunki albo potrenować metodą Oliviera Lafaya przez ten czas aż nie kupie stojaków? Proszę o szczerze i przemyślane odpowiedzi ! Dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Fryto
Czy jest jakiś sposób, aby nauczyć się poprawnej pracy łopatką w ćwiczeniach na plecy - głównie chodzi mi o podciąganie na drążku i wiosłowanie. Czy można się jakoś tego nauczyć, albo są jakieś ćwiczenia wspomagające?


W obu ćwiczeniach da się do tego dojść i wspomóc pracę łopatki. W wiosłowaniu zaczynaj od samej sztangi w wybranym dla Ciebie pochyleniu i zacznij ruch od delikatnego wypuszczenia barków do przodu a następnie mocno zepnij łopatki żeby się zbliżyły do siebie dopiero kontynuuj dalej przyciąganie sztangi, przy każdym powtórzeniu masz zacząć od mocnego ściągnięcia łopatek i powinieneś po kilku seriach poczuć mocne spięcie między łopatkami poprawna praca łopatki wyciąga wiosłowanie na nowe możliwości dla mięśni grzbietu.
Natomiast w przypadku podciągania na drążku zacznij od swobodnego zwisu na drażku i zacznij od spięcia łopatki tak jak byś chciał je ściągnąć w dół to spowoduje, że uniesiesz się kilka centymetrów do góry i wracasz w dół i takich powtórzeń wykonaj z 10 w kilku seriach i to pozwoli Ci zauważyć jak pracuje łopatka w tym ruchu.
Poza tym standardowe mobilizacje łopatki, których na you tubie znajdziesz sporo. Między innymi SWS kozak ćwiczenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Ostatnio własnie spróbowałem tego ćwiczenia na drążku z samym ściągnięciem łopatek, ale strasznie mi przy tym barki chrupią i nie chcę, aby rozwinęło mi się przez to zapalenie. O ile się nie mylę z diagnozą to mam tzw 'konflikt podbarkowy', bo już od 5 klasy podstawówki miałem spore problemy z barkami, które często wykluczały mnie z aktywności fizycznej na 2-3 tygodnie.

Czy możesz rozwinąć skrót SWS, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć co to jest?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Scapular Wall Slide . Trzeba by było uderzyć do dobrego fizjo aby ocenił Twój bark i ewentualnie wykluczyć pewne ćwiczenia z arsenału. Ponad to wszystkie ćwiczenia promujące pracę łopatki i wzmacniające rotatory stawu barkowego bo w nich tkwi sekret zdrowych barków i otwarcia go na zewnątrz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Doświadczenie nauczyło mnie już kiedy przerwać trening/ćwiczenie oraz jakich ćwiczeń nie wykonywać. Tak z 5 lat temu, to miałem problem z barkami w ciągu 2-3 miesięcy w skali roku, co bardzo hamowało moje postępy i było niesamowicie frustrujące. Natomiast w ciągu ostatnich 5 miesięcy treningów, właściwie bez przerwy obchodziło się bez bólu barków, także jest już ok

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
To nie zmienia faktu, że można wprowadzić po konsultacji z lekarzem jakieś ćwiczenia wzmacniające, stabilizujące aby nie doprowadzić do kontuzji lub powrotu bólu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2433
KM98
Moje pytanie jest takie. Kupiłem samą ławeczke stojaki kupie na początku czerwca. Czy ćwiczyc dalej na ławeczce ale bez wyciskania ani przysiadów (nie ma jak ciężarów odebrać) Czy robić ćwiczenia takie jakie mi pozwalają na to warunki albo potrenować metodą Oliviera Lafaya przez ten czas aż nie kupie stojaków? Proszę o szczerze i przemyślane odpowiedzi ! Dziękuję


???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
jakim sprzętem dysponujesz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2433
rion10
jakim sprzętem dysponujesz?

ławeczka wolnostojąca, drążek, sztanga, hantle 55 kg. obciążenia.

Narazie zbieram kase na porządne stojaki. Wiec nie wiem jak ćwiczyć, bo nie chce przestać, a WL i Przysiady nie mam jak robić ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Można połączyć w takim razie trening z ciężarem ciała z ciężarami. Bo mimo, że stojaków nie masz możesz sporo ćwiczeń siłowych wykonać zarówno jak i wszelakie wyciskania na ławce po przysiady z hantlami itd itd więc sprzętu masz wystarczająco a jak dokupisz stojaki i trochę obciążenia to będziesz miał większy arsenał ćwiczeń

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium