SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204066

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Kiepsko widzę sam przysiad bez niczego na dwójki, ale Rion o tym już wspomniał.

Jak masz dobre geny to wszystko jest możliwe. Trochę bez sensu pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3678
Czy uginanie nog ze sztangielka 4-5 serii wystarczyłyby czy tyle co na 4 głowe bym musial te koło 10 seri ?

Rafis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 83124
Czym zastąpić wyciskanie w staniu?

"If I advance, follow me. If I stop, urge me on. If I retreat, kill me."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
Rafall
Czy uginanie nog ze sztangielka 4-5 serii wystarczyłyby czy tyle co na 4 głowe bym musial te koło 10 seri ?


nie musisz robić aż 10 serii ale z 6 by się przydało bo tył uda tak samo istotny ja przód

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
bryan123
Czym zastąpić wyciskanie w staniu?


nie ma zastępstwa dla wyciskania, rozumiem, że chodzi o wyciskanie barkowe

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 389 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 83124
Tak o to chodzi, arnoldki będą dobre?

"If I advance, follow me. If I stop, urge me on. If I retreat, kill me."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
ciężarowo daleka droga ale jako zamiennik się nada

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
Witam, przechodzę do sedna. Na siłkę zaczął chodzić ze mną znajomy. Jako, że ja bawię się w trójbój(sekcja akademicka) pierwszy trening kolegi rozpoczęliśmy od podstaw. Rozgrzewka na bieżni, trochę dynamicznej rozgrzewki i przysiadziki. Znajomy nie ma problemu z zejściem dość głęboko bez zawijania ogona siada jak na nowicjusza dobrze lecz co mnie niepokoi to jego ustawienie barków/góry pleców. Widać to szczególnie przy próbach martwego ciągu(jakiegokolwiek, nawet rumuńskiego z małym obciążeniem), wiosłowaniach. Co więcej przy klasycznym wyciskaniu leżąc(robił lekki mostek) mówił, że czuje jak "pracuje" mu tak jakby jedna strona(w domyśle silniejsza po której nosił tornister na jednym ramieniu). Dodam, że brak stabilnego wyciskania sztangi jest obecny. Na sztangielkach jest jeszcze większa tragedia. Zawodnik ma b. słabe plecy i jest otyły. Podciągnie się neturalnym chwytem jeden raz i podejrzewam, że to głównie poprzez siłę rąk a nie grzbietu. Stwierdziłem, że trzeba spróbować maszyn i
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 765
Witam, przechodzę do sedna. Na siłkę zaczął chodzić ze mną znajomy. Jako, że ja bawię się w trójbój(sekcja akademicka) pierwszy trening kolegi rozpoczęliśmy od podstaw. Rozgrzewka na bieżni, trochę dynamicznej rozgrzewki i przysiadziki. Znajomy nie ma problemu z zejściem dość głęboko bez zawijania ogona siada jak na nowicjusza dobrze lecz co mnie niepokoi to jego ustawienie barków/góry pleców. Widać to szczególnie przy próbach martwego ciągu(jakiegokolwiek, nawet rumuńskiego z małym obciążeniem), wiosłowaniach. Co więcej przy klasycznym wyciskaniu leżąc(robił lekki mostek) mówił, że czuje jak "pracuje" mu tak jakby jedna strona(w domyśle silniejsza po której nosił tornister na jednym ramieniu). Dodam, że brak stabilnego wyciskania sztangi jest obecny. Na sztangielkach jest jeszcze większa tragedia. Zawodnik ma b. słabe plecy i jest otyły. Podciągnie się neturalnym chwytem jeden raz i podejrzewam, że to głównie poprzez siłę rąk a nie grzbietu. Stwierdziłem, że trzeba spróbować maszyn i o dziwo wszystko na nich gra. Maszyny wymuszają na nim prawidłową pozycję. Postanowiłem, że zmontuję mu dwudniowy trening na siłowni bo tylko tyle dany pacjent może uczęszczać na siłkę. Trzeci dzień tygodnia to albo jakaś forma cardio albo obwody z masą ciała(pompki, pajacyki, przysiady/wykroki, inverted rows, planki). Zmontowałem coś takiego co zamieszczam poniżej.

1.
A Wypychanie nóg na suwnicy 5-7 serii 10-20 powtórzeń
B Jakaś forma wyciskania na maszynie 5-7 serii 10-20 powtórzeń
C Wyciskanie w staniu ze sztangielkami 5 serii 10 powtórzeń
D Jakaś forma wiosłowania na maszynie 5 serii 10-20 powtórzeń
E Face pulls 3 serie 12-15 powtórzeń
F Prostowanie ramion na wyciągu 3 12-15 powtórzeń

2.
A Unoszenie z opadu 5 serii 10 powtórzeń
B Wyciskanie sztangielkami(w staniu) 5 serii 10 powtórzeń
C Przysiady bułgarskie/wykroki 3 serie 12-15 powtórzeń
D Wiosłowanie sztangielkami leżąc na ławce 3 serie 12-15 powtórzeń
E Unoszenie sztangielek w oparciu o ławkę 3 serie 12-15 powtórzeń

Zakres jest wysoki bo w początkowej fazie treningu używa naprawdę damskiego obciążenia i pilnuje się z techniką, żeby nie prowadzić do dysproporcji. Dodam, że zależy mu bardziej na sylwetce niż na niewyobrażalnej sile. Ten trzeci dzień ma być taką odskocznią i wałkowanie ćwiczeń z masą ciała ma prowadzić do zwiększenia jego możliwości fizycznych/atletyzmu. Nie chcę, żeby był tylko skazany na maszyny bo z ciężarami niestety nie powalczy bynajmniej dopóki nie naprawi wady. Jakieś uwagi/poprawki co do planu chętnię przyjmę. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
Ogólnie nie jest źle choć taki plan będzie ok na kilka tygodni później trzeba wskoczyć na jakiś ćwiczenia wolnociężarowe żeby mimo wszystko uczyć się techniki ćwiczeń i pracować nad ogólną sprawnością

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium