SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 233141

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Witam.Etap redukcja, trening FBW.
Dwa pytanka:

1.Wiosłowanie sztangą w opadzie lepiej robić pod kątem ok 45% czy mniejsze nachylenie, większy ciężar, a więc typu YATES ROW

2.Wyciskanie na barki sprzed klatki: jeśli czuję obawy w wykonywaniu tego ćwiczenia na stojąco, to stracę dużo robiąc je na siedząco? Oraz czy w wersji na siedząco mogę robić je na maszynie Smitha dzięki czemu mogę pracować z większym ciężarem czy Smith to zło konieczne ?

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-06-03 10:06:13
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7053 Napisanych postów 63257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787423
Opad w wiosłowaniu 45 stopni to minimum z minimum więc albo tyle albo większy

Wyciskanie stojąc uczy kontroli ciężaru nad głową i wzmacnia mięśnie całego ciała bo tułów musi kontrolować ułożenie kręgosłupa i całego ciała więc jest zdecydowanie efektywniejszą wersją niż siedząc
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Dzięki rion10.
Czyli lekkimi bólami w dole pleców, związanymi z tym, że lekko się przeginam przy wypychaniu ciężaru (związane pewnie z obawą o nie zahaczenie gryfem o szczękę) nie powinienem się przejmować?

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-06-03 10:30:13
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7053 Napisanych postów 63257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787423
Wręcz przeciwnie powinieneś się przejmować bo wyjścia są dwa słabe mięśnie rdzenia i się wzmacniają albo źle wykonujesz technicznie ćwiczenie i ból z czasem się pogłębi
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 540 Napisanych postów 1749 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 662886
Masz rację. Nakręcę niedługo filmik i wrzucę w swoim DT.
Dziękuję za pomoc

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-06-03 10:38:00
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15338
Podbijam pytanie dotyczące wyrównania klatki.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 22 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie masz dysproporcji...
...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15338
Przecież ewidentnie widać, jak prawa część jest płaska, a lewa przeciwnie, lewa jest ładnie zamontowana przyczepami do mostka.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 22 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 184405
aha
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 681
Najlepiej jakby ktoś Ci zrobił zdjęcie, bo kiedy robisz zdjęcie z ręki to automatycznie klatka razem z tą ręką trochę zmienia układ, a wtedy ciężko jest ocenić.
Ja mam dwa pytania od siebie:
1. Czy robienie tego samego dnia przysiadów ze sztangą i martwego ciągu jest błędem? (tak słyszałem, że nadwyrężą to kręgosłup, ale nie wiem ile w tym prawdy).
2. Wyczytałem że robienie ćwiczeń izolujących przez początkujących jest błędem, lepiej robić ćwiczenia angażujące więcej partii mięśni. Jak w takim razie ćwiczyć łydki? Jak na razie robię wspięcia na palce ze sztangą na barkach, ale to jest o ile się nie mylę ćwiczenie izolujące.

Zmieniony przez - Bezik7124 w dniu 2014-06-03 20:51:16
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

Shoty
Polecane artykuły