SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 202922

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ok, a pytanie o trening brzmi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
EpicProgrammer
Rozumiem.

Edit: ech kolejny raz wciskam enter w "szybkiej odpowiedzi" :)
Chcę wrócić na siłownię po ponad 5 latach przerwy, mam w garażu ławkę mocowaną do szerokich stojaków, bardzo stabilna itp, aczkolwiek nie mam jak jej wstawić do pokoju.
Mam nadzieję, że ta ławka Marbo, do moich zastosowań (moja waga 80kg, obciążenie nie większe niż 70-80 kg) będzie dobra.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, miałem kiedyś konto na SFD (ponad 5 lat temu), niestety nie pamiętam loginu ani hasła. Bardzo miło wspominałem zawsze to forum, cieszę się, że po tak długim czasie dalej trzyma poziom :)

Zmieniony przez - EpicProgrammer w dniu 2014-01-08 20:29:22


Jak brzmi Twoje pytanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 90
Pytałem o ławkę :) Czy podana przeze mnie ławka będzie dobra do moich domowych zastosowań.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Kubeek
rion10
Kubeek
rion10
załóż osobny temat z planem, a temat rampy wałkowany juz co najmniej kilka razy

tak nogi na podwyższeniu a ćwiczenie bardzo dobre


Dzieki! Rampe ogarnalem. High pull w miare tez. Pytanie o te pompki z elewacja, jak wysoko maja byc te nogi? Tak by tulow byl rownolegly do podloza? Na wysokosci metra, wyzej? Im wyzej nogi tym chyba bardziej pracuja barki.

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2014-01-08 17:59:24
metr może być nieco za dużo jak będziesz w podporze to nogu muszą być trochę wyżej niż barki i oczywiście podkładki pod ręce muszą być


Wybacz ze tak truje tylek ale o jakie podkladki chodzi? Nigdy takich nie widzialem, u mnie na silowni na pewno nie ma czegos takiego. Widzialem jedynie jak ktos robil podobne pompki ale na ketlach.


Chodzi o to żebyś pod dłonie dał sobie jakieś podwyższenie np dwa talerze albo jakiś podest ( oczywiście pod każdą rękę osobno ) a to po to, że jak przyjmiesz pozycję techniczną czyli nogi wyżej od tułowia to głowa będzie niżej od barków a wówczas zrobisz połowę zakresu ruchu pompki i już głową uderzysz o ziemie, a jak dłonie oprzesz na podkładkach to będziesz mógł spokojnie zrobić pełny zakres ruchu i na tym powinno Ci zależeć.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
jaro90
Witam. 2 pytania.
1. Kiedy brać vita-min olimpu? Na ulotce napisane jest, że do głównego posiłku zarówno kapsułkę witaminy jak i minerałów.
W internecie znalazłem jednak różne opinie, np że do śniadania 2 kapsułki, lub witaminy rano a minerały na wieczór do kolacji.
Czy ma to jakieś większe znaczenie kiedy będę je brał i czy je rozdzielać?

2. Od zawsze zaniedbywałem jedzenie warzyw. Chcę to zmienić. Czy dziennie zjedzenie 500 gramów warzyw (moja waga 68kg) będzie wystarczające? - wiem, że pytanie trochę z dupy bo każdy jest inny itp ale nie chodzi mi o to żeby uzyskać odpowiedź " 500g to za mało jedz 523" tylko tak orientacyjnie pytam czy te 0,5 kg jest dobrą granicą.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam


z automatu jedno wyklucza drugie. Tzn. jeśli będziesz spożywał te 500g warzyw codziennie i dieta ogólnie jest dobrze zbilansowana to te kapsułki z olimpu nie są Ci do niczego potrzebne bo z warzyw i owoców i pozostałych pokarmów dostarczysz odpowiednią ilość witamin i minerałów. A jeśli już faktycznie będziesz je przyjmował to to nie za bardzo ma znaczenie, w którym posiłku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 503
Jak wygląda poprawnie wykonane wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci?
Już się naczytałem tyle różnych wersji, że zgłupiałem. Ten wariant ćwiczenia ma na celu w moim planie oddziaływać głownie na trójgłowy, w mniejszym stopniu na mięśnie piersiowe. Jakiś film lub opis? Byłbym wdzięczny.

No pain? No gain, no game, no fame.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
to nie jest ćwiczenie klatkowe tylko tricepsowe a opisywane już było nie raz poszukaj bo wałkowanie tego samego po raz kolejny trochę bez sensu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 398
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium