SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204537

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
1. Sprawdź czy nie było już podobnych planów sprowadzanych. Jak nie to poczytaj posty podwieszone potem załóż osobny temat

2. Dni treningowe dostosowujesz do planu nie plan do dni treningowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Fryto
1. W którym wątku, tu na forum oceniacie plany treningowe? Pytam, bo nie mogę znaleźć, a chciałbym prosić o ocenę i korektę swojego planu.

2. Czy przy 4 treningach w tygodniu rozsądnym rozwiązaniem jest trening Push, Pull, Legs + 1 trening FBW?


Załóż osobny temat najlepiej będzie przejrzyście

Przy 4 dniach ok można tak zrobić ale lepszym pomysłem będzie push pull i to dużo lepszym

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Ale na czym dokładnie polega push pull? Kiedy mam ćwiczyć nogi? Nie ukrywam, że moim priorytetem są właśnie nogi i plecy.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 420
Lepiej zwiększyć ilość interwałów w hiit czy zmniejszać czas odpoczynku ? Teraz robię 7x 30/50 i w sumie dobrze daje w kość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Fryto
Ale na czym dokładnie polega push pull? Kiedy mam ćwiczyć nogi? Nie ukrywam, że moim priorytetem są właśnie nogi i plecy.


nogi przód robisz w dniu push natomiast tył nogi w dniu pull

w takim wypadku robisz je dwa razy w tygodniu jak każdą inną partię

Możesz zostać przy dwóch takich samych zestawach a możesz np w jeden dzień zrobić ćwiczenia siłowe a w drugim izolacja, można się pobawić w grubość/szerokość itp oczywiście skomplikowanie planu zależy od Twojego zaawansowania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
lipa9
Lepiej zwiększyć ilość interwałów w hiit czy zmniejszać czas odpoczynku ? Teraz robię 7x 30/50 i w sumie dobrze daje w kość.


to zależy od Ciebie jedno i drugie to forma progresji więc sam zdecyduj czym je podkręcisz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 420
Dziękuję. Będę dążył do zrównania, potem ewentualnie zwiększę ilość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
no i bardzo dobrze zmieniaj parametry pojedynczo aby nie wprowadzać za dużo zmiennych i będzie szło ładnie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
rion10
Fryto
Ale na czym dokładnie polega push pull? Kiedy mam ćwiczyć nogi? Nie ukrywam, że moim priorytetem są właśnie nogi i plecy.


nogi przód robisz w dniu push natomiast tył nogi w dniu pull

w takim wypadku robisz je dwa razy w tygodniu jak każdą inną partię

Możesz zostać przy dwóch takich samych zestawach a możesz np w jeden dzień zrobić ćwiczenia siłowe a w drugim izolacja, można się pobawić w grubość/szerokość itp oczywiście skomplikowanie planu zależy od Twojego zaawansowania


W mojej wersji, czyli Push Pull Legs + FBW też wszystkie partię ćwiczę 2x w tygodniu, tylko, że każdą partię ćwiczę 1 dzień bardzo mocno i jeden dzień słabo (FBW). Myślisz, że zwykły Push Pull będzie lepszym rozwiązaniem?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Twój podział stosowałem dawno, dawno temu i ma jedną wadę między legs a fbw musi być co najmniej 2 dni przerwy, ponieważ po fbw a później przed kolejnym push osobiście nie nadążałem z regeneracją ale to już pewnie dobór odpowiedniej objętości i intensywności treningu ale to zależy już od Ciebie jaki schemat wybierzesz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium