SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 203039

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Legolass97
Witam, od miesiąca ćwiczę Splitem ( wcześniej FBW ) i odkąd ćwiczę tym planem w ogóle przestałem myśleć o progresji ciężaru. Czuję spadek siły, głównie w MC i siadach ( pod koniec FBW 5x5 przysiad 110kg x 5 a teraz ledwo w ostatniej serii 95-100kg x 5 a przysiady robię jako pierwsze ) Jako że chcę jak najwięcej wyciągnąć z planu to postanowiłem się ogarnąć i zacząć stopniowo zwiększać obciążenie bo przecież jest to bardzo ważne w rozwoju mięśni. Ale jeżeli chodzi o progresję ciężaru to zrobić tak jak w FBW czyli zacząć z trochę zaniżonych ciężarów i co tydzień dokładać np. 2,5kg - 5kg do głównych bojów. A jak będę miał stagnacje w jakimś ćwiczeniu to odjąć ciężaru i znów dodawać stopniowo? A co z ćwiczeniami na małe partie jak triceps, biceps, łydki? Też stopniowo starać się zwiększać ciężar czy tylko dostosować go tak aby się spompować?
Jeszcze małe pytanie - Jak ćwiczę i robię 4 seriie w danym ćwiczeniu to nie robić wszystkich do upadku mięśniowego tylko np. ostatnią z pomocą kolegi? Czy w ostatnich seriach jak moja siła kończy się na np. 6-8 powtórzeniu to warto zrobić z pomocą kolegi do 12 w ogóle już nie czując mięśni? Czy takie całkowicie wymuszone powtórzenia nie mają sensu?

Zmieniony przez - Legolass97 w dniu 2014-11-05 22:30:57



Pierwsze pytanie- dostałeś na nie odpowiedź, ale co 1-2 strony robisz kopiuj-wklej. Nie mam w zwyczaju kilka razy odpowiadać na to samo pytanie, więc ominę pierwszą część.
Drugie pytanie- nie rób do upadku mięśniowego w ogóle. Zakładam, że nie mówisz o "pomocy kolegi" w przysiadach czy mc, tylko o wl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 462 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3258
Siemka ;) Nie wiem czy w dobrym dziale bo dawno na forum nie zaglądałem. Problem tkwi w tym że nie moge złapać masy po zmianie treningu. Wczesniej ćwiczyłem 3x w tygodniu i był to bardziej taki trening kulturystyczny lecz teraz zacząłem treningi na worku itp. Waga zbiła mi sie z 70 na 68 :O Jem tyle co dawniej ale myśle że problem właśnie tkwi w kcal. Wiem że najlepiej byłoby dodac jakiś posiłek jeszcze ale nie dam rady już wiecej jeść po prostu :D Myślałem o jakimś Carbo które szamałbym w szkole. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie ćwiczysz siłowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 462 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3258
To znaczy ćwiczyłem wcześniej partiami ( pn klata+bic i tak dalej) A teraz treningi wyglądają tak że 4 dni w tygodniu robie sobie treningi na worku+ jakieś ćwiczenia po worku. Np. Dziś robiłem trening na worku po czym zrobiłem WL 4x12 Przysiady 3xMAX, Szturgsy 4x18 i na koniec Brzuch. Dodam że trening na worku wygląda tak że 1 stójka i lewa lewa prawa na przykład i tak 6 min non stop przerwa i drugi raz i potem nogi na worku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jeśli masz większy wysiłek, to potrzebujesz więcej kcal. Masz tutaj rację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 462 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3258
No właśnie oto chodzi a z tymi posiłkami to ciężko bo już wiecej szamać nie idzie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A ile jesz obecnie kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 462 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3258
Tzn. Nie mam dokładnie wyliczonych kcal po prostu jem 4-5 posiłków dziennie i obserwuje czy waga podskakuje czy nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
No to zacznij liczyć lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 462 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3258
No dobra załóżmy że bede miał wyliczone kcal białko itp. Ale czy to poskutkuje?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium