SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 202802

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 174 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3074
Mam zamiar wrócić na siłownie po długiej przerwie. Kiedyś coś tam machałem, a właściwie zaczynałem, ale różne czynniki losowe przerywały moje treningi. Na początek planuję jakieś FBW, z tym, że mam problem z garbieniem się, moje barki lecą do przedu, przez co miałem poblemy ze stożkiem rotatora. Ogólnie słabo rozwinięte plecy w stosunku do klatki. Co polecacie na początek? FBW + dodatkowe ćwiczenia na plecy? Jak to widzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
Mam pytanie do tych bardziej doswiadczonych i tych ,,wiekszych,, .
Co mam robic dalej ? Mam zamiar redukowac teraz do marzec-kwiecien i do tego czasu nie bede mial solidnej budowy tzn. rzezby. Obecnie waze 85-86kg, zjechalem juz z 92kg i w pasie 91-92 ze 100. I jak mysliscie, poleciec dalej z ta redukcja zeby wypalic ten tluszcz ktorego znaczna wiekszosc jest na brzuchu tak to wagi 75 czy masowac? Poziom tkanki tluszczowej mialem na masie 20+ teraz jest tez pewnie z 20. Jak myslicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7045
Ile dać sesji kardio i w jakich przedziałach czasowych? Jestem na masie, nie robiłem kardio od 3 miesięcy - no chyba, że policzyć marsze 30-60 minutowe, które czasami wykonuję jeśli mam problem z komunikacją.
Trenuję 4 razy w tygodniu. Wystarczy 2 razy po treningu dać 30 minut kardio i raz w DNT 40 minut?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
jaro90
Ile dać sesji kardio i w jakich przedziałach czasowych? Jestem na masie, nie robiłem kardio od 3 miesięcy - no chyba, że policzyć marsze 30-60 minutowe, które czasami wykonuję jeśli mam problem z komunikacją.
Trenuję 4 razy w tygodniu. Wystarczy 2 razy po treningu dać 30 minut kardio i raz w DNT 40 minut?

Jeżeli masz czas i miejsce to możesz wykonywać cardio po każdym treningu,lub codziennie z rana na czczo lub po treningu.Od 20 do 45 minut powinno wystarczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7482
Zalezy co chcesz osiagnac przez te cardio? Skoro jestes na masie to cardio bedzie oznaczalo, ze musisz dolozyc jeszcze wiecej kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7045
Kardio chcę robić po to aby nie zatracić kondycji zanadto i ogólnie żeby ten ruch sprzyjał rozwojowi - uważam, że kardio pomaga w budowaniu masy. Oczywiście wiadomo kcal trzeba odłożyć.
Stąd pytanie czy 3 razy będzie wystarczająca ilością. Nie chcę też jakoś za mocno napędzić tego metabolizmu bo później jak przyjdzie czas redukcji to ciężko będzie dorzucić tego wysiłku fizycznego żeby nakręcić metabolizm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Fryto
Jaka jest różnica między podciąganiem na drążku wąsko podchwytem (ręce razem lub prawie razem), a podchwytem na szerokość barków?


zmienia się zaangażowanie poszczególnych głów bicepsa i nieco kąt ataku na mięśnie grzbietu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
manfred_86
Mam zamiar wrócić na siłownie po długiej przerwie. Kiedyś coś tam machałem, a właściwie zaczynałem, ale różne czynniki losowe przerywały moje treningi. Na początek planuję jakieś FBW, z tym, że mam problem z garbieniem się, moje barki lecą do przedu, przez co miałem poblemy ze stożkiem rotatora. Ogólnie słabo rozwinięte plecy w stosunku do klatki. Co polecacie na początek? FBW + dodatkowe ćwiczenia na plecy? Jak to widzicie?


najpierw standardowo lekarz, diagnoza, ćwiczenia korekcyjne i ewentualny trening siłowy jak lekarz pozwoli

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
HarnaśKat
Mam pytanie do tych bardziej doswiadczonych i tych ,,wiekszych,, .
Co mam robic dalej ? Mam zamiar redukowac teraz do marzec-kwiecien i do tego czasu nie bede mial solidnej budowy tzn. rzezby. Obecnie waze 85-86kg, zjechalem juz z 92kg i w pasie 91-92 ze 100. I jak mysliscie, poleciec dalej z ta redukcja zeby wypalic ten tluszcz ktorego znaczna wiekszosc jest na brzuchu tak to wagi 75 czy masowac? Poziom tkanki tluszczowej mialem na masie 20+ teraz jest tez pewnie z 20. Jak myslicie?


no jak mówisz, że chcesz tylko dociąć brzuch to aż 10kg liczysz, że tam siedzi ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
rion10
Fryto
Jaka jest różnica między podciąganiem na drążku wąsko podchwytem (ręce razem lub prawie razem), a podchwytem na szerokość barków?


zmienia się zaangażowanie poszczególnych głów bicepsa i nieco kąt ataku na mięśnie grzbietu


Mógłbyś napisać coś więcej? Byłbym wdzięczny. Wątpię, aby udało mi się w necie wyszperać dokładne informacje na ten temat.

Hard work & dedication

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium