SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204104

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Mam kolejne pytanie, military press powinnismy wykonywac na ugietych kolanach i amortyzowac/wybijac sie z palcow u stop? Nigdy nie widzialem zeby ktokolwiek tak robil i zawsze robilem na prostych nogach bez wybicia/amortyzacji, wczoraj bilem swoj rekord na 10 powtorzen i przy ostatnim niezle mnie wygielo w kregal. Jeden z gosci to zauwazyl i opieprzyl mnie za brak amortyzacji. Czy to czasem nie nazywa sie push press?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 74
mam pewien problem, ćwiczę od 4 miesięcy i przez pierwsze 2 miesiace podczas robienia przysiadu ze sztangą było wszystko ok, lecz niedawno gdy ciężar już zwiększyłem odczuwam ból tak pod lewą łopatką, raz to nawet musialem przerwać siłkę na tydzień bo nie pozwoliłoby mi to normalnie ćwiczyć, ból był taki sztywny, muszę chyba zamienić to na suwnicę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3131
Kubeek
Mam kolejne pytanie, military press powinnismy wykonywac na ugietych kolanach i amortyzowac/wybijac sie z palcow u stop? Nigdy nie widzialem zeby ktokolwiek tak robil i zawsze robilem na prostych nogach bez wybicia/amortyzacji, wczoraj bilem swoj rekord na 10 powtorzen i przy ostatnim niezle mnie wygielo w kregal. Jeden z gosci to zauwazyl i opieprzyl mnie za brak amortyzacji. Czy to czasem nie nazywa sie push press?

MP to najbardziej ścisła technicznie forma wyciskania ponad głowę więc zero ruchu z nóg. Niczego też nie amortyzujesz, tors trzymasz jak najbardziej prosto. Dolną część pleców zabezpieczasz 'wpychając' biodro do przodu(czyli w sumie napinasz pośladki mocno) i napinając mięśnie brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Hmm, okej, zaczynam sie troche bac ze przy wiekszym ciezarze strzeli mi cos w koncu w plecach. Niby wypycham to biodro, sciagam lopatki ale przy ostatniej serii i powtorzeniach czuje jednak spory dyskomfort.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1813 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12572
Kubeek, żeby nie obciążać okolic krzyżowo lędźwiowych i uniknąć przekrzywień wchodź pod sztangę, pracując klatką do przodu i do tyłu.


Jedz jak bestia, ćwicz jak bestia, bądź bestią!
Instruktor kulturystyki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tylko, że gość tutaj nie pracuje klatką, tylko macha głową.
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
pomoże mi ktoś zakwalifikować ćwiczenia do "push" i "pull" bo nie jestem pewien swoich wyborów

ab-whell
unoszenie kolan wisząc na drążku
zwykłe brzuszki/spięcia
plank
unoszenie tułowia z opadu
unoszenie tułowia/nóg leżąc na ziemi na brzuchu
mostek

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Brzuch traktuj osobno nie trzeba ich konkretnie kwalifikować zrób wybrane ćwiczenia na koniec wybranego treningu i bedzie ok

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
tak robię, niemniej chciałbym wiedzieć :)

ab-whell - ????
unoszenie kolan wisząc na drążku - pull
zwykłe brzuszki/spięcia - pull
plank - ????
unoszenie tułowia z opadu - pull
unoszenie tułowia/nóg leżąc na ziemi na brzuchu - pull
mostek - pull ??

proszę o korektę jak ktoś wie dokładnie. dzięki.

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium