SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 202967

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2369
rion wszystko ładnie wygląda ale to przedramię mi sie nie podoba i nie mam sztangi tylko hantle ;/
Pandarek- jestem na masie w sumie już końcówka, za niedługo założę temat z mim rocznym progresem , mam 188 cm waga 96kg w pasie z powietrzem w płucachi napiętym brzuchem 102 cm mam 18 procent tłuszczu ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Otóż przeczytałem podwieszony artykuł na temat mięśni brzucha i się dowiedziałem, że nie powinno się trenować brzucha, bicepsa i klatki w 1 dzień. Ja trenuję FBW pn-śr-pt i mam 3 razy w tygodniu brzuch,biceps i klatkę, czy powinienem wyrzucić brzuch z treningu? Bo według tego artykułu podwieszonego w dziale "trening dla początkujących" mogę nabawić się tylko kontuzji, zwłaszcza, że jestem początkującym a mięśnia brzucha i tak będą pracować przy pozostałych ćwiczeniach. Chciałbym dodać, iż moim ćwiczeniem na brzuch jest podnoszenie nóg do klatki piersiowej i powolne opuszczanie, gdy wręcz wiszę na krześle rzymskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
woldim
Otóż przeczytałem podwieszony artykuł na temat mięśni brzucha i się dowiedziałem, że nie powinno się trenować brzucha, bicepsa i klatki w 1 dzień. Ja trenuję FBW pn-śr-pt i mam 3 razy w tygodniu brzuch,biceps i klatkę, czy powinienem wyrzucić brzuch z treningu? Bo według tego artykułu podwieszonego w dziale "trening dla początkujących" mogę nabawić się tylko kontuzji, zwłaszcza, że jestem początkującym a mięśnia brzucha i tak będą pracować przy pozostałych ćwiczeniach. Chciałbym dodać, iż moim ćwiczeniem na brzuch jest podnoszenie nóg do klatki piersiowej i powolne opuszczanie, gdy wręcz wiszę na krześle rzymskim.


jak możesz to podrzuć mi ten fragment z linkiem do tematu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
lowraider
rion wszystko ładnie wygląda ale to przedramię mi sie nie podoba i nie mam sztangi tylko hantle ;/
Pandarek- jestem na masie w sumie już końcówka, za niedługo założę temat z mim rocznym progresem , mam 188 cm waga 96kg w pasie z powietrzem w płucachi napiętym brzuchem 102 cm mam 18 procent tłuszczu ...


ale spokojnie możesz zrobić przedramiona na hantlach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam 16 lat,mam 176 cm,ważę 74 kg i na oko bf 12-15 % i teraz chcę zrobić redukcję do bf 8 % .
Na masie tak wyglądał rozkład moich makroskładników:
Kalorie 3610
Węglowodany 50 % - 451 g czyli 6g na kilogram masy ciała .
Białko 20 % - 181 g czyli 2,44 g na kilogram masy ciała .
Tłuszcz 30 % - 120 g czyli 1,6 g na kilogram masy ciała .
Słyszałem że najlepszy rozkład na redukcję będzie taki że kalorie obcinam o 200 ,węgle zmieniam na 40 %,białka na 40 % a tłuszcz na 20 % . Jednak wtedy wychodzi mi żebym jadł 341 g białka czyli aż 4,6 g białka na kilogram masy ciała a przecież to stanowczo za dużo . Poda mi ktoś jak rozdzielić makrosy na redukcję ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
Napisz sobie pytanie w dziale odchudzanie bądź odżywianie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pkt 3.
Na zielono: "Jakie ćwiczenia zastosować w treningu brzucha"

Fragment:
"Funkcją mięśni brzucha(m.prosty,m skośny zewnętrzny i wewnętrzny,m.poprzeczny) jest m.in zginanie i rotowanie tułowia.I tutaj przychodzi na myśl trochę wątpliwości-czy wykonywanie tych
ruchów z obciążeniem będzie zdrowe? Czy nie uszkodzimy kręgosłupa?

Niestety nadużywanie tego typu ćwiczeń(zbyt często,zbyt duże obciążenia) i nie trenowanie antagonistów,może namieszać w naszej sylwetce.Np. osoby które trenują aby klatkę,biceps i brzuch 3x w tygodniu są narażone na problemy z tkankami miękkimi(przykurcze brzucha,klatki,osłabienie mięśni grzbietu).

Wykonywanie setki rotacji,spięć,allachów--może na dłuższą metę przyczynić się do przykurczy mięśni brzucha,przeciągnięcia prostowników.Osoby z przodopochyleniem barków,pogłębioną
kifozą,powinny zasięgnąć rady specjalisty,zanim w ogóle zdecydują się dołączyć do planu,trening izotoniczny brzucha,w którym zachodzi fleksja kręgosłupa. "

Link:
https://www.sfd.pl/[Art]Trening_mięśni_brzucha-t949283.html

Zmieniony przez - woldim w dniu 2014-04-17 13:15:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 643
Witam serdecznie.
Założyłem nowy temat z tym pytaniem, ale najprawdopodobniej lepiej jest umieścić je tutaj.

Mój problem polega na tym, że w lewej kończynie górnej posiadam wrodzoną wadę stawową sprawiającą, że nie mogę rotować ręki (jak przy wkręcaniu żarówki). Z tego też powodu mam ogromny problem z ułożeniem jej na gryfie przy wyciskaniu stojąc.
I tu pojawia się moje pytanie - czy w związku z tym mogę zamienić zwykły gryf na łamany? Wtedy ręka układa się pod kątem i dużo łatwiej jest mi prawidłowo utrzymać gryf.
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
Ja myślę, że w kontekst tego zdania wypadł nieco myląco tutaj Roniemu chodziło, że podobnie jak ktoś katuje mięśni klatki, bicepsów i brzucha a olewania mięśni grzbietu może wywołać przykurcze i zachwianie rónowagi mięśniowej. Podobnie jak nazbyt częste trenowanie brzucha może doprowadzić do przykurczy mięśni brzucha a co za tym idzie zniszczyć sylwetkę. A jak ktoś trenuje mięśnie całego ciała to może być bezpieczny ale pamiętaj, że mięśniom brzucha niewiele trzeba przy treningu fbw więc jeden trening w tygodniu w zupełności wystarczy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777629
Voltigo
Witam serdecznie.
Założyłem nowy temat z tym pytaniem, ale najprawdopodobniej lepiej jest umieścić je tutaj.

Mój problem polega na tym, że w lewej kończynie górnej posiadam wrodzoną wadę stawową sprawiającą, że nie mogę rotować ręki (jak przy wkręcaniu żarówki). Z tego też powodu mam ogromny problem z ułożeniem jej na gryfie przy wyciskaniu stojąc.
I tu pojawia się moje pytanie - czy w związku z tym mogę zamienić zwykły gryf na łamany? Wtedy ręka układa się pod kątem i dużo łatwiej jest mi prawidłowo utrzymać gryf.
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :)


Możesz jeśli faktycznie masz problem ze stawem możesz zastosować inny uchwyt czy gryf pod warunkiem, że ruch jest bezpieczny i negatywnie nie wpływa na inne stawy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium