SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 202960

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2369
Witam
dość nietypowa sprawa, Ćwiczyłem 2 x w tyg. fbw ze sporym ciężarem zrobiłem teraz tydzień przerwy ( nerwy stres mało jadłem- dieta sie posypała ) i czuje teraz jak bym był na kreatynie( mięśnie tak jakby trochę bolą i rozsadza je od środka i stawy troche też ) nie wiem co robić :/
waga 88 wzrost 188 masa fbw staż 1 rok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Peos
Przy treningu pull2 mam podciąganie na drążku szerokim 5s, mc rampa6 i później szrugsy, z którymi mam problem przez zmęczenie po martwych ciągach. Jak to wpłynie na trening jeśli przy każdym uniesieniu w mc zrobię szrugsa? W tym treningu używam mozliwie jak największych ciężarów przy niskim zakresie powtórzeń. brak maszyn, trening tylko na wolnych ciężarach. W dniu pull1 robię szrugsy w wyższym zakresie powtórzeń (15-20) i mc na prostych nogach (12-8).
trenuje push1, pull1, legs, off, push2 pull2, off.
Czekam na propozycje, z góry dzięki i pozdrawiam :)


możesz zrobić martwy ze szrugsem pod warunkiem, że jesteś w stanie zrobić to poprawnie czyli nie tylko spięcie kapturów na 2 sekundy ale szrugs w pełnym zakresie . Jeśli po martwym czujesz mocno zmęczone kaptury to możesz tymczasowo odpuścić szrugsy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
lowraider
Witam
dość nietypowa sprawa, Ćwiczyłem 2 x w tyg. fbw ze sporym ciężarem zrobiłem teraz tydzień przerwy ( nerwy stres mało jadłem- dieta sie posypała ) i czuje teraz jak bym był na kreatynie( mięśnie tak jakby trochę bolą i rozsadza je od środka i stawy troche też ) nie wiem co robić :/
waga 88 wzrost 188 masa fbw staż 1 rok


sprecyzuj pytanie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2369
nie wiem co mi jest, mieliście tak ? + totalny brak kondycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
odpocznij kilka dni popraw miskę i wróć na trening i będzie lepiej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 664
WItam.

Mam pytanie odnośnie treningu FBW 5x5.

jest podzielone na trening A i B

Cwiczac 3 dni w tygodniu, powinienem cwiczyc:

PN: A
Śr: B
PT: A

SOB - NIEDZIELA - wolne

i następny tydzień powinienem zacząc od B czy znowu

ABA



Zmieniony przez - Deadman7 w dniu 2014-01-12 20:57:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
zaczynasz od b więc kolejny tydzień będzie B A B i potem kolejny znów A B A

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
Czesc, mam szybkie pytanko. Jakie polecacie treningi dla kogos ze stazem 7mies, do tego czasu cwiczylem FBW, napisalem post w treningu dla poczatkujacych ale pewnie nie doczekam sie odpowiedzi jak kilka razy wczesniej pisalem ? I czy unoszenie tulowia na rzymskiej dobrze rozbuduje prostowniki ? Pytam bo nie moge robic przysiadow ani martwych ciagow, jest to spowodowane przepuklina kregoslupa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Trudno doradzić coś na szybko ale push pull może być dobrą opcją dla Ciebie. Natomiast unoszenie na ławce rzymskiej jest jeszcze gorsze niż martwy ciąg bo dźwignia jest dość ostra . Jak jest problem z kręgosłupem to tylko konsultacja lekarska i u lekarza dowiedzieć się co Ci wolno wykonywać

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7517
Ćwiczę splitem z partią raz w tygodniu, 4 sesje treningowe w tygodniu. Dotychczas mój podział partii wyglądał tak:
wt - klatka + triceps
śr - plecy + biceps
pt - barki + brzuch
sb - nogi
Robiłem tak, że zacząłem od 12 powt. przy głównych ćwiczeniach i co 3-4 tygodnie schodziłem o 2. Teraz jestem już na 6 powtórzeniach i moje pytanie brzmi:
Czy powrót do 12p w głównych ćwiczeniach i ponowne schodzenie co 3-4 tygodnie ma sens? Jednocześnie chciałbym zmienić rozkład na taki (bez brzucha, bo doszedłem do wniosku, że nie ma sensu osobno go trenować w okresie masy):
wt - klatka + triceps
śr - plecy
pt - barki + biceps
sb - nogi

Zmieniony przez - maka2020 w dniu 2014-01-13 16:06:16
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium