SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204375

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Może masz skoliozę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Dwa lata temu byłem na bilansie i raczej nie było tego typu problemów, zawsze miałem prosty kręgosłup, a przynajmniej tak to oceniali lekarze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To druga diagnoza- imo po prostu technika jest kiepska, to znaczy wiercisz się przy wyciskaniu byle wycisnąć więcej kg. Zakładam, że na sztandze masz 70-100 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
No raczej 60kg, 70kg by mnie zagniotło, czego Ty oczekujesz od osoby ważącej 56kg i mającej 168cm wzrostu? :) Do tego nie mam szans żeby regularnie ćwiczyć .

Ale szczególna kwestia dotyczy własnie tego klepania na klawiaturze (w tej pozycji spędzam naprawdę wiele czasu, a roczna średnia wyklepanych znaków na pewno jest 10-krotnością, albo i więcej, zwykłego kowalskiego ;))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Aha, przepraszam, że nie umiał odgadnąć Twoich danych.

Rozumiem, że pisanie na klawiaturze traktujesz jako sport?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Oprócz mojej pracy polegającej na klepaniu kodu, o dziwo, zajmuję się też ćwiczeniami fizycznymi, w tym wymachiwaniu sztangą i innymi tego typu akcesoriami. Stąd pisze tutaj z takim pytaniem bo ten mięsień doskwiera mi cały czas, zarówno podczas zwykłego siedzenia, jak i ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Rafaeelloo
Witam,mam taki problem, że moja lewa strona klatkipracuje cały czas, przy wszystkim. Teraz jak siedzę i piszę na klawiaturze również to czuję. Rezultat jest taki, że lewa strona klatki się cały czas rozwija, a prawa strona przeciwnie, wręcz kurczy.


Rafaeelloo
Stąd pisze tutaj z takim pytaniem bo ten mięsień doskwiera mi cały czas, zarówno podczas zwykłego siedzenia, jak i ćwiczeń.



Czyli pracuje Ci przy pisaniu na komputerze i rośnie czy doskwiera?


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-06-02 18:38:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Rośnie i doskwiera, doskwiera w takim sensie, że po prostu czuć to, że ten mięsień pracuje. Wiadomo, że pisanie na klawiaturze to nie jest czynność, która jakoś szczególnie wymaga rozwiniętych mięśni, więc nie powinno tego być czuć (chociażby porównując odczucia jakie mam z prawą ręką). Dodatkowo calutki dzień po prostu czuję jak lewa strona klatki pracuje i to nie jest paranoja bo tydzień po tygodniu widać powiększjącą się różnicę w mięśniach klatki piersiowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wrzuć zdjęcie, bo przyznam szczerze- chętnie zobaczę te rażące dysproporcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
Skoro chcesz. Pierwsze zdjęcie - po prawej stronie zdjęcia jest lewa strona klatki.

Później lewa strona, a następnie prawa strona klatki. Widać jak przyczepy mięśni są źle ułożone i jak prawa strona jest płaska.

Jak temu zaradzić?



Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium