SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 202819

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem dodatkowo nie ma co cisnąć, bo odpoczynek regeneracja też jest potrzebna. Ewentualnie możesz interwały robić po siłowni ( dwa x na 4 x siłownia ) . Dzięki temu zyskasz 3 dni wolnego tylko z dietą.
Mi taki układ pomaga, żeby się nie zajechać, chociaż to też od Ciebie zależy ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A co ma oznaczać zapis 30/90? Ile czasu robisz te interwały?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie 30 sekund sprintu i 90 sek marsz bądź off.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1231
Dzieki za odpowiedzi, tak 30 na 90 oznacza 30s. biegania na 75-80% swojego max i 90 s. marszu i tak 6x, probowalem robic 30 s biegu na 90 s truchtu ale niestety nie daje rady jeszcze na tym etapie. Pomysle jeszcze nad tym ze po treningu silowym robic interwaly ale nie wiem czy mi sil starczy, po prostu chyba wszystko metoda prob i bledow, dla kazdego cos innego ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Na tym etapie nie kombinowałbym, tylko starał się wykręcić dobry czas na dystansie 3-5 km. Czyli: normalne aero.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
1. Co oznacza pozycja podwójnego podbródka przy wykonywaniu martwego ciągu? Wydawało mi się, że należy skupić wzrok mniej więcej na styku ściany z sufitem co zapobiegnie garbieniu się w części piersiowej kręgosłupa. Nie bardzo wiem jak w tej pozycji wykonać jeszcze podwójny podbródek
2. Jak wyeliminować podwijanie ogona w przysiadach tylnych? (zaczyna mi się podwijać poniżej równoległości)
3. Czy jeśli w wyciskaniu sztangi na ławce trzymam łokcie w pozycji do przodu i ruch sztangi po łuku od dołu klatki do pozycji nad barkami, to sprawiam że ruch jest bezpieczniejszy dla barków oraz bardziej angażuję mięśnie klatki piersiowej ?
4. W większości ćwiczeń nie należy robić pełnych wyprostów (ze względu na stawy oraz zmniejszenie napięcia mięśni). Czy obowiązuje to też w Push Press, czy też wskazane jest wyprostowanie ramion nad głową?
5. Czy w wyciskaniu francuskim leżąc należy ustawić ramiona w pozycji prostopadłej do podłogi przez cały ruch, czy warto pociągnąć ruch za głowę (zmieniając ustawienie ramion) w celu większego zaangażowania głowy długiej tricepsu (oraz możliwości ćwiczenia z większym obciążeniem).

Z góry dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. http://rebel-performance.com/wp-content/uploads/2013/08/netral-noggin.jpg (+ to, co mówisz jest prawdą i powinno właśnie skutkować tym podbródkiem)
2. rozciągać się- ale tego możesz do końca życia nie "wyleczyć" (nie jest to bardzo groźne)
3. tak
4. i tak i nie... Większość ćwiczeń powinieneś kończyć wyprostem- żołnierskie, przysiad, mc, wl... Możesz stosować techniki intensyfikacyjne np nie robienie lockoutu w ww. celach, ale zasadniczo prototypowym wykonaniem jest wersja z pełnym ruchem. Na PP nie ma czegoś takiego jak brak lockoutu, tylko z pełnym wyprostem.
5. Czachołamacze (skullcrushers) robisz do czoła, francuskie za głowę.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-08-19 11:24:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 187
Czy (z powodów zdrowotnych) można zastąpić klasyczne wiosłowanie sztangą na inverted rows?
Dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62287 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777511
Oczywiście, że można tylko, że IR szybko kończy się progres i trudno dokładać obciążenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium