SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204534

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Tygrysek- złap sobie za sztangę przy wl i popatrz na nadgarstki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
Standardowe FBW 3seriex10 powt
A - przysiad,wioslo,wycisk lezac,wycisk stojac.wycisk wasko,podciaganie wasko.
B- mc,podciaganie szeroko,wycisk skos,unoszenie sztangi wzdluz tulowia,pompki na poreczach,podciaganie wasko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Czyli pytasz ile robić serii w wersji, w której są 3 serie po 10 powtórzeń?

W sensie nie wiem na ile to jest pojedyncze pytanie, a na ile konsultacja planu i ocena wyników siłowych/stażu itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21
Witam!
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, to przepraszam jeśli zły dział.

Otóż chciałem zmienić trochę swoją sylwetkę. Rozbudować trochę klatkę i uwidocznić mieśnie brzucha oraz popracować nad bicepsem. Nie za dużo, ale żeby była różnica.
Więc tak ćwiczę od jakiegoś miesiąca ( plus minus kilka dni), robię brzuszki 4/5 serii po 30 ( jakoś mi plecy nie wytrzymują, może to przez niedawny uraz) chciałbym zwiększać ilość ale nie daje rady. Na klatkę robię pompki kilka serii po tyle ile daje rade, chociaż robię ich bardzo mało.
Zastanawiam się tylko dlaczego moja kondycja się nie poprawia? Nie mogę zrobić więcej pompek, tak samo brzuszków. Nie wiem w czym leży problem. Moja sylwetka też się nie poprawia (wiem, ze trzeba czasu) z tego jak widzę, może tak mi się wydaje.
Jak najlepiej powinno się ćwiczyć by osiągnąć takie efekty jakie bym chciał?

Chciałem również zamontować sobie sprzęt do podciągania się, ale niestety okazało się, że nad drzwiami mam teowniki i nie mogę się przewiercić. Macie jakieś pomysły jak inaczej to pewnie zamotnować? Posiadam coś takiego http://fanlidla.pl/files/g/2_Wielofunkcyjny_drazek_24744_8.jpg

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!

Zmieniony przez - Arek1511 w dniu 2014-11-09 19:30:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
To nie konsultacja planu. Chodzi mi tylko i wyłącznie o przysiady. W każdym innym ćwiczeniu jest progres(jak widać w planie, każda grupa ruszana jest co terning), w przysiadach się cofam(nogi są tylko w zestawie A, w B jest MC). Mam wrażenie że to może 6 serii tyg. to za mało na tak dużą grupę mieśniową + siedząca praca...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To rób 6-8, pytanie tylko czy 3 s starczą na plecy czy klatkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 462 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3258
siemka. Mam dylemat ponieważ przed chwilką wróciłem z siłowni i bede jadl posilek po treningowy(kurak i ryz) A jeszcze mam zamiar zjesc posilek przed snem(twaróg). Nie bedzie za dużo? Ide spac o 22 bo o 6 musze wstawac. Zjeść jeszcze załóżmy o tej 21szej twaróg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A co to ma wspólnego z tym działem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 524 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9882
czy można robić co tydzień inny trening? tzn trening podobny (serie, objetosc, powtorzenia) ale inne cwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Wszystko można, pytanie tylko po co?

Jeśli masz małą liczbę ćwiczeń (dwubój, crossfit, strongman, TS) i nimi rotujesz przy częstych treningach, to mogłaby być to jakaś alternatywa dla progresji liniowej sensu stricto.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium