SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 202935

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 195
Witam. Dopiero zaczynam swoją przygodę z treningami siłowymi (wcześniej coś tam ćwiczyłem w domu treningiem FBW, ale efektów brak. Teraz mam dostęp do siłowni z podstawowym sprzętem: hantle, sztangi, ławki, drążki). Zgodnie z zaleceniami z TEGO artykułu rozpocząłem ćwiczenia Etapu 2. Problem w tym, że nie daję rady w każdy dzień treningowy ćwiczyć tego samego (ból nóg uniemożliwia mi wykonania przysiadu). Co zrobić w tej sytuacji? Przejść do treningu dzielonego, czy robić to samo, ale z mniejszym obciążeniem? Co przyniesie lepsze efekty? Z góry dziękuję za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
A ile czasu ćwiczysz w ten sposób?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
maka2020
Ćwiczę splitem z partią raz w tygodniu, 4 sesje treningowe w tygodniu. Dotychczas mój podział partii wyglądał tak:
wt - klatka + triceps
śr - plecy + biceps
pt - barki + brzuch
sb - nogi
Robiłem tak, że zacząłem od 12 powt. przy głównych ćwiczeniach i co 3-4 tygodnie schodziłem o 2. Teraz jestem już na 6 powtórzeniach i moje pytanie brzmi:
Czy powrót do 12p w głównych ćwiczeniach i ponowne schodzenie co 3-4 tygodnie ma sens? Jednocześnie chciałbym zmienić rozkład na taki (bez brzucha, bo doszedłem do wniosku, że nie ma sensu osobno go trenować w okresie masy):
wt - klatka + triceps
śr - plecy
pt - barki + biceps
sb - nogi

Zmieniony przez - maka2020 w dniu 2014-01-13 16:06:16


Rozkład ma sens i cofnięcie się z powtórzeniami przy lekkim obniżeniu ciężaru też ma sens.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5
W jaki sposób powinienem dobierać ciężar do ćwiczeń na mase ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
W taki, żeby z grubsza zmieścić się w wyznaczonym przedziale powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 142 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4685
Z podwieszonego tematu :

ronie220

Polecam 3 najbardziej podstawowe i złożone ćwiczenia,przy których pracuje całe ciało:

Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg

3x w tygodniu.

Tylko tyle i aż tyle.
Wszędzie 4/5s po 12/15 powtórzeń

Przysiad to bedzie " Przysiad ze sztangą na barkach " ?
Co do ciezaru, mam dobrac taki ciezar aby byc w stanie zrobic te 4/5 seri po 12/15 powtorzen, tak?

Martwy ciag


Przysiad


Wyciskanie sztangi lezac



Te 3 podstawowe cwiczenia, robi roznice kolejnosc?

Zmieniony przez - fenek73 w dniu 2014-01-14 13:27:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777610
Chodzi o te ćwiczenia choć technika prezentowana na filmach nie jest do końca poprawna . Kolejność w sumie dowolna choć można wyciskanie leżąc zostawić na koniec

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Jakimi ćwiczeniami wyrobię tzw. "V" na brzuchu? Unoszenie nóg na drążku(prostych) bądź na poręczach dadzą radę czy coś konkretnego na skosy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Zejść nisko z poziomem tkanki tłuszczowej, zwykłe unoszenie nóg prosto i po skosie razem z np skłonami powinno starczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2210
Mam duży problem z przysiadem.
Ciężar powinien spoczywać na całych stopach, bez odrywania pięt, jednak u mnie schodząc w dół automatycznie ciężar się przenosi za bardzo do przodu i pięty trochę się odrywają. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale jak choć trochę bardziej odchylę się do tyłu to tracę równowagę.
Od jakiegoś czasu zaprzestałem robienia tego ćwiczenia, bo szkoda mi stawów. Kolana po 4 seriach mnie bolały przez kilka dni. W sumie nic dziwnego jak cały ciężar idzie do przodu i kolana są niesamowicie obciążone. Raz nawet przy ostatniej serii, ostatnim powtórzeniu "poleciałem" do przodu. Niezbyt fajne.
Słyszałem, że choć przysiad to król ćwiczeń to jednak nie jest dla każdego i sporo osób ma z tym problem i że niby jest to spowodowane brakiem gibkości w stawach. Ile w tym prawdy - nie wiem.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium