SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 203098

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
Masz rację Pandarek. Przejrzałem temat, ciekawy, ale w obecnej formie nawet prosty trening metaboliczny wykonywany po FBW byłby dla mnie chyba za dużym obciążeniem. Myślę, że póki co wybiorę rowerek/orbitrek i będę robić interwały. Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
przy treningu pn- push , wt-pull , czw-push, pt-pull lepiej zrobić
pn-ciężko, wt lekko, czw-lekko pt-ciezko
czy może być
pn-ciężko, wt- ciężko, czw-lekko, pt-lekko ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1282 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7168
a nie lepiej dac z siebie 100%? Kazdego dnia? a Nog nie cwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Czy przy treningu pleców wykorzystując maszynę hammer ruch jest podobny jak przy zwykłym podciąganiu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 767
Pytanie dotyczy doboru ciężaru w ćwiczeniu. Sytuacja czysto hipotetyczna. Zakładając, że wykonuję wiosłowanie z ilością powtórzeń 12,10,8,6 i ciężarem odpowiednio 20,25,30,35. W momencie, kiedy jestem w stanie wykonać taką ilość powtórzeń z takim ciężarem, to na kolejnym treningu lepiej będzie, jeśli zostawię ilość powtórzeń a zmienię ciężar, tj. 12,10,8,6 z ciężarem 25,30,35,40 czy odwrotnie, tj. ciężar zostanie ten sam, tj. 20,25,30,35 a zmienię zakres powtórzeń na 12,12,12,12. Gdy uda mi się to osiągnąć, to na kolejnym treningu wracam do 12,10,8,6 ze zwiększonym ciężarem. Jeśli się uda to znowu metoda 12,12,12,12 etc. Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale.


Zmieniony przez - nerge w dniu 2014-09-03 08:25:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dobra, poczucie obowiązku mnie dopadło...


@bryxon- na boki delikatnie

@Frugoss- szkodzić Ci najbardziej będzie praca. FBW może być dobrym pomysłem, ale zamiast redukować liczbę powtórzeń, okrój to do podstawowego 5 x 5 z 3-4 ćwiczeniami, albo ew zacznij od 2 sesji fbw na tydzień i zobacz po 2-3 tygodniach jak dajesz radę z regeneracją. Jeśli tak, to będziesz mógł dołożyć 3 sesję.

@Tygrysekk- w teorii orbitrek i jedna sesja interwałów ze sztangą powinny być tak samo męczące. Myślę, że zabierasz się za to jak pies do jeża. Spróbuj obie opcje i zobacz co Ci bardziej podchodzi. Po 1 tygodniu czy treningu nie przetrenujesz się.

@Peos-
Opcja pierwsza wydaje się lepsza. Jeśli chcesz robić 2 ciężkie treningi pod rząd (co samo w sobie nie jest dobrym pomysłem, ale np jeśli tylko w weekend możesz dłużej posiedzieć na siłowni), to potrzebujesz więcej czasu na regenerację. Czyli nie ciężko-c-wolne-lekko-l-w-w, tylko ew l-l-w-c-c-w-w

@Biszu- pokrótce Ci wyjaśnię czemu się zbłaźniłeś.
1. W P^P są uwzględnione nogi
2. Na treningu lekkim też się daje z siebie 100 %, tylko pracuje się na innym zakresie powtórzeń.

@Bryxon- nie

@nerge
jeżeli chciałbyś zwiększać zakres powtórzeń, to zazwyczaj robisz wtedy wersję objętościową, to jest używasz tego samego ciężaru na wszystkich seriach. Np zazwyczaj to wygląda tak: 50 kg na sztandze i masz 8/8/6/4 powtórzenia. Zmęczenie wychodzi i zawsze masz tendencję do zmniejszania liczby powtórzeń- ciężko będzie wymierzyć rzeczywisty progres, jeśli będziesz nakładał na tę tendencję faktyczne utrudnienie, jakim jest zwiększanie ciężaru. Dlatego też skłaniałbym się ku pierwszej opcji, to jest systematycznemu zwiększaniu kg na sztandze i celowaniu w tę samą liczbę powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 524 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9882
trener na siłowni mówił mi ostatnio że już się odchodzi od treningu typu split partia raz w tygodniu i że teraz już sie robi 2x w tygodniu patrie, chciałem znac wasze zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Moje zdanie to "aha".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 524 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9882
mowi prawde czy sciemnia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie wiem, jak się zazwyczaj skończyły tematy do rozmowy to jest tendencja do wymyślania głupot, żeby nie było niezręcznej ciszy

Split z partią 2 x w tyg jest normalną alternatywą dla splitu z partią 1 x w tyg, ale pierwszy raz słyszę, żeby się zmienił "trend" czy coś takiego.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium