SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204298

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Ale ja bym robił tak, że zaczynałbym w poniedziałek Pull, potem wtorek/środa Legs, czwartek Push i FBW w sobotę.

Zastanowię się jeszcze. Zrobię albo tak jak opisałem wyżej albo faktycznie tak jak zaproponowałeś czyli Push Pull 2x.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
Zajrzyj do mojego tematu, jeśli masz chwilkę, tam wszystko dokładnie opisałem :)

1. Jak nazywają się te paski do dłoni, które polepszają chwyt, aby sztanga nie wypadała?

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Paski treningowe

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 323 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14932
Czy uzasadnione byłoby rotowanie aerobami na przestrzeni tygodni? W jeden tydzień robimy aeroby, a w drugi nie robimy. Czy takie podejście może opóźnić adaptację do wysiłku aerobowego, a więc wydłużyć skuteczność aerobów? A może nie jest to uzasadnione bo 6 sesji po 15 minut w ciągu 2 tygodni to to samo co 3 sesje po 30 minut w ciągu tygodnia+tydzień off?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie, coś takiego nie ma sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 608
Witam, lekarz zakazal mi obciazac kolana, czy nadal moge wykonywac martwy ciag, czy on w jakis sposob obciaza kolana ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
oczywiście, że obciąża . Wszystko trzeba ustalić z lekarzem i zapytać na konsultacji czy taki ruch wolno wykonywać

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 679 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3873
Mam pytanie co do treningu metabolicznego. Nie rozumiem w nim jakie mają byc przerwy pomiędzy ćwiczeniami i co do wykonywania tych ćwiczeń. I mam parę pytań co do tego:
1) czy mam wykonywać ten trening w następujący sposób - robie jedno ćwiczenie (przykładowo martwy ciąg) 6 powtórzeń, później bez chwili przerwy robie następne ćwiczenie (przykładowo przysiady) 6 powtórzeń i następnie tak samo robie jeszcze 2 ćwiczenia i potem zaczynam od nowa i tak 4 razy dobrze to zrozumiałem???
2)jeżeli to dobrze zrozumiałem to teraz chce się zapytać co do przerw... rozumiem ze jak robie te MC, przysiady itp to pomiędzy tym nie ma przerw ale jak zrobię raz juz to (chyba to się nazywa obwód) i jak będzie przerwa pomiędzy jednym obwodem a drugim to ile ta przerwa ma wynosić 90 sekund???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Przerwy robisz po całym obwodzie(obwód składa się z kilku ćwiczeń).Jak długie? To już sam ocenisz na treningu Może się zdarzyć,iż będziesz musiał leżeć kilka minut na ziemi i dyszeć jak pies,jeśli już zaczniesz z grubej rury.

Generalnie-przerwy powinieneś skracać z treningu na trening.60-90s i jedziesz kolejną serię.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29990
mrspenser
Witam, lekarz zakazal mi obciazac kolana, czy nadal moge wykonywac martwy ciag, czy on w jakis sposob obciaza kolana ??


Musisz porozmawiać z lekarzem. Mnie też pobolewa kolano, ale po konsultacji z lekarzem, wspólnie (jakoś sam się nad tym nie zastanawiałem) doszliśmy do wniosku, że kolano boli mnie tylko od uderzania stopą o podłoże. Więc musiałem wyeliminować bieganie, przysiady wykroczne itp. Natomiast rower, martwy ciąg, przysiady, wchodzenie na podest, itp zostały w treningu i jest OK.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium