SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 204559

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
To jest kwestia objętości treningu w treningu z podwieszonych ta objętość nie jest duża i pozwala na większą czestotliwość. Trzeba rozsądnie dobierać parametry treningu aby nie przeholować i nie zrobić sobie krzywdy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 313 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5369
Dzięki za odpowiedź, ale tak dla sprostowania. Trening traaktora jak i inne dla początkujących raczej nie maja dużej częstotliwości i mogę MC i przysiad robić 3 razy w tygodniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Częstotliwość mają dużą bo trenujesz 3 razy w tygodniu każdą partię mięśniową, ale objętość jest mała bo raptem kilka serii na partię ale często te kilka serii wystarczy żeby mięsień mocno sfatygować, są propozycje planów dla początkujących gdzie na każdym treningu wykonuje się i mc i przysiad tego bym unikał bo o ile standard fbw to 3 dni w tygodniu czyli przerwa jest zawsze i raz w tygodniu 2 dni więc regeneracja daje radę ale trzeba pamiętać, że zarówno mc jak i przysiad mocno atakuje doł grzbietu + niedoskonała technika może się to skończyć kontuzją. Trzeba podejść do treningu z rozwagą

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 313 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5369
Dzięki za odpowiedź. Trenowałem pod okiem kolegi który już trenuje długo z tym, że mówił, że garbię się przy schodzeniu w dól podczas MC, myślę, że to jest efektem tego, że pobolewają mnie plecy z dołu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Plecy na dole mogą mieć różne przyczyny bólu sęk w tym żeby się nauczyć je odróżniać ból mięśniowy spowodowany treningiem i jego konsekwencjami a co innego jeśli ból spowodowany zła techniką im szybciej nauczysz się je rozróżniać tym szybciej będziesz wyciągał lepsze wnioski z treningu. Technika w początkowych fazach ponad wszystko

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3529
Po świątecznej przerwie, wracam do masówki. Dieta ułożona, a konkretnie B:130g T:55g W:420g, co łącznie daje ~2700 kcal. Zaczynam dość nisko jak na moją przemianę materii, ale ostatnio jadam 2-3 posiłki dziennie i niekiedy zdarza się, że nawet 2k kcal nie wyrobię. Suple w planie to kreatyna mono od SFD, gainer na uzupełnienie braków w diecie i witaminy.
Ostatnio trenowałem push/pull/legs 3-dniowym, wcześniej leciał klasyczny split, a jeszcze wcześniej klasyczne fbw (jedno ćw. na każdą partię) przez dość długi okres.
No i teraz pytanie jakim planem lecieć? Generalnie chodzi mi o masę i o zachowanie dość niskiego bf'a. Wiadomo, że jak siła pójdzie do góry to nie będę narzekał .
Myślałem nad jakimś fbw 5x5 lub dalej jechać push/pull/legs, tylko pozmieniać ćwiczenia.
No to tyle, z góry dzięki za porady.

Zmieniony przez - fifek32 w dniu 2015-01-10 18:14:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jesz 2 tysiące kcal i potrzebujesz gainera do uzupełniania "braków" w diecie?

Weź sobie taki plan jaki Ci się podoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3529
Czytaj ze zrozumieniem, dietę ułożyłem na początek na 2700, żeby zobaczyć jak zareaguję. Jak nie będę widział skoku na wadze, to mam zamiar podnosić kalorie po 100 na tydzień, żeby dojść do optymalnego poziomu. A o 2k kcal napisałem, że OSTATNIO tak się zdarza/zdarzało, co mam zamiar wyeliminować.
I dla porównania, przed przerwą jadłem przeważnie ~3k kcal.

Zmieniony przez - fifek32 w dniu 2015-01-10 18:25:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ok.

Jesz 2,7 tysiąca kcal i potrzebujesz gainera do uzupełniania "braków" w diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3529
Może źle napisałem, zdarza się, że brakuje mi czasu na przygotowanie posiłku i właśnie wtedy wjeżdżałby gainer.
Zresztą, nie pytałem o dietę, tylko o pomoc w wyborze planu treningowego.

Zmieniony przez - fifek32 w dniu 2015-01-10 18:30:17
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium