SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 202928

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 313 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5369
Mam takie pytania. Może tutaj ktoś pomoże

1. Czy po martwym ciągu może lekko boleć dolny odcinek pleców ? Taki dziwny lekki dyskomfort
2. Czy można trenować 4 razy w tygodniu jeśli zaczynam w poniedziałek,a następnie 3 dni w tygodniu zaczynając od wtorku ( plan Traaktora 5x5)
3. Czy oprócz tego planu mogę po treningu zastosować Aeroby, jakieś 1,2 km. z prędkością 10km/h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Addamek
Gość mi chyba dzisiaj na treningu głupotę powiedział, tak podejrzewam. Że przy wykrokach chodzonych łydka z udem powinny tworzyć kąt prosty. Poproszę o opinie i uzasadnienie :)


Też zależy czy wykrok ma być krótki, średni czy długi w zależności od wersji zmienia się nieco zaangażowanie zaangażowanie mięśni i kąt między kością udową a piszczelową

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
ekhaart
Mam takie pytania. Może tutaj ktoś pomoże

1. Czy po martwym ciągu może lekko boleć dolny odcinek pleców ? Taki dziwny lekki dyskomfort
2. Czy można trenować 4 razy w tygodniu jeśli zaczynam w poniedziałek,a następnie 3 dni w tygodniu zaczynając od wtorku ( plan Traaktora 5x5)
3. Czy oprócz tego planu mogę po treningu zastosować Aeroby, jakieś 1,2 km. z prędkością 10km/h.


1. Tak dyskomfort może występować w końcu to ćwiczenie mocno angażuje dół grzbietu

2. 3 dni pod rząd może być ciężko ten plan mimo wszystko powinien mieć dzień przerwy między poszczególnymi dniami

3. Możesz ale udział aerobów zależy od planu treningowego

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 313 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5369
Nie 3 dni pod rząd. Popatrz, zaczynam w Poniedziałek, Środa, Piątek, Niedziela. W następnym tygodniu zaczynam od: Wtorek, Czwartek, Piątek Sobota. Cały czas mam 1 dzień przerwy, z tym, że w 1 tygodniu będe ćwiczył 4 razy a w następnym 3 razy i tak na przemian. Czy mogę tak to zrobić ?
Tzn, plan Traaktora jak i inne play dla początkujących zakładają praktycznie podstawowe cwiczenia w każdym treningu jak MC, przysiad wyciskanie i ćwiczenia uzupełniające i dlatego pytam, czy mogę dorzucic jakieś biegi 15, 20 minut po treningu bo lubię biegać.

Zmieniony przez - ekhaart w dniu 2015-01-10 10:38:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 617
Witam miesiac temu rozpoczelem przygode z silownia :) jak narazie wszedzie poszlo po 1cm gore a czworoglowy o 2,5 .. Trenuje tylko hantlami + drazek .. ; )) Jak na poczatek to dobrze ? Bo czytalem z jezeli idzie w gore to nie zmieniac jak narazie planu a zastanawiam sie bo mam dokupic sprzecior czy ze splita na FBW nie przeskoczyc ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 2431 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 74125
w CZym moze byc problem i jak z tym walczyc? Podczas przysiadu i cwiczen na mobilnosc bioder nie moge uniesc rak w gore podczas przysiadu,robiac cwiczenei na mobilnosc -przysiad z rekoma przy sciagnie nie jestem w stanie oprzec sie rekoma dobrz eo sciane,cofa mnie w dol lece na dupe i mam problemy z uniesienem tych rak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Może problemami z mobilnością?

Naprawdę czasem można pomyśleć, zanim się napisze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
ekhaart
Nie 3 dni pod rząd. Popatrz, zaczynam w Poniedziałek, Środa, Piątek, Niedziela. W następnym tygodniu zaczynam od: Wtorek, Czwartek, Piątek Sobota. Cały czas mam 1 dzień przerwy, z tym, że w 1 tygodniu będe ćwiczył 4 razy a w następnym 3 razy i tak na przemian. Czy mogę tak to zrobić ?
Tzn, plan Traaktora jak i inne play dla początkujących zakładają praktycznie podstawowe cwiczenia w każdym treningu jak MC, przysiad wyciskanie i ćwiczenia uzupełniające i dlatego pytam, czy mogę dorzucic jakieś biegi 15, 20 minut po treningu bo lubię biegać.

Zmieniony przez - ekhaart w dniu 2015-01-10 10:38:40


Tak możesz zrobić ale obserwuj jak się zachowa Twoje ciało bo nie każdy dobrze toleruje 2 razy w tygodniu martwy ciąg i 2 razy przysiad. Jak dobrze znosisz to spokojnie możesz tak robić. Biegać zawsze możesz ale uwzględnij to w diecie w zależności od celu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
amator2134
Witam miesiac temu rozpoczelem przygode z silownia :) jak narazie wszedzie poszlo po 1cm gore a czworoglowy o 2,5 .. Trenuje tylko hantlami + drazek .. ; )) Jak na poczatek to dobrze ? Bo czytalem z jezeli idzie w gore to nie zmieniac jak narazie planu a zastanawiam sie bo mam dokupic sprzecior czy ze splita na FBW nie przeskoczyc ..


Spokojnie zostaw 4 tygodnie na planie to nie dużo spokojnie możesz na nim trenować dopóki jest progres. Jak progres zwolni lub się zatrzyma to zmodyfikuj trening ewentualnie dietę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 313 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5369
Trochę sprzeczne to co piszesz z tym, że nie każdy toleruje MC i przysiad 2 razy w tygodniu, jeśli w artykule o pierwszym roku treningów jest napisane, że na tych ćwiczeniach bazują treningi i taki MC będzie robiony wg. tego planu aż 3 razy w tygodniu. Mógłbyś to objaśnić ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

WHEY premium