SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 7

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 190896

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
Jak można sprawdzić czy metabolizm nie spowolnił, albo skąd wiedzieć czy aktualnie jest na dużych obrotach czy nie? Nurtuje mnie to pytanie z powodu iż wjechał kg lasagne do tego jakieś parówki bułki i żelki, a że jestem na masie wiec wiadomo metabolizm nie jest tak wielki jak na redu i chciałbym sie dowiedziec na ile to co zjem zostanie przerobione wlasnie przez metabolizm a ile nie. I w sumie ogolnie by być na bieżąco z możliwościami własnego organizmu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12053 Napisanych postów 160483 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234545
najlatwiej sprawdzic chocby obserwujac szybkosc trawienia, cieplote ciala, czy samopoczucie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
tempo metabolizmu najpewniej określić badaniami tarczycy
ale metabolizm to pojęcie złożone, zależy o jakich substratach mowa


"" chciałbym sie dowiedziec na ile to co zjem zostanie przerobione wlasnie przez metabolizm''

pamiętaj, że tempo pasażu jeltiowego to dwie różne rzeczy
metabolizm istnieje na poziomie komórkowym, więc wszystko zostanie ''przerobione'' tylko w odpowiednim dla siebie tempie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
a z trawieniem w jaki sposob? bo np po treningu wracam tak glodny że mimo że posiłek nie jestem mały to czasami jest tak ze jakbym go wgl nie poczuł a jednak jest i musi byc strawiony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 899 Napisanych postów 4301 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 322772
to inaczej, na ile złe odżywianie (cheat meal/day itd) może sie odbić na spowolnieniu metabolizmu. Chciałbym to wiedzieć by moc mniej wiecej oszacować na co i na ile moge sb pozwolić podczas cheata by sie to negatywnie nie odbiło. Wiadomo że zdrowy rozsądek ale oprócz niego co jesze może mieć wpływ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12053 Napisanych postów 160483 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234545
wlasnie tego typu objawy moga dac nam pewne przypuszczenie, ze metabolizm masz dosc "rozbujany" rowniez mozna okreslic wielkoscia podazy kalorii na plus w stosunku do zapotrzebowania na zero.
jezeli masz dosc sporo nadwyzke, a nie podlewa cie tluszczem i waga stoi w miejscu lub delikatnie sie zwieksza, rowniez mozna przypuszczac ze jestes nakrecony.

jednak wszystko to tylko przypuszczenia nie da sie tak na sucho bez konkretnych liczb i okreslonego czasu na danym bilansie kalorycznym wlacznie z obserwacjami okreslic jednoznacznie czy masz rozkrecony-szybki obecnie metabolizm, czy tez spowolniony

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
infernol
a z trawieniem w jaki sposób? bo np po treningu wracam tak głodny że mimo że posiłek nie jestem mały to czasami jest tak ze jakbym go wgl nie poczuł a jednak jest i musi byc strawiony


to jest związane z aktywnością pewnych hormonów takich jak : gastryna, grelina, leptyna
znaczy że procesy trawienia, są nie zależne od środka głodu, sytości.

infernol
to inaczej, na ile złe odżywianie (cheat meal/day itd) może sie odbić na spowolnieniu metabolizmu. Chciałbym to wiedzieć by moc mniej wiecej oszacować na co i na ile moge sb pozwolić podczas cheata by sie to negatywnie nie odbiło. Wiadomo że zdrowy rozsądek ale oprócz niego co jesze może mieć wpływ


nie spowolni jeśli będzie stosunkowo rzadkim ekscesem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej, redukuję i jestem na 2800. W drugim tygodniu zeszło mi z 83 kg na 82,2 kg, więc spoko spadek. Ważyłem się na czczo w poniedziałki. Ogólnie we wszystkich posiłkach jem białko węgle i tłuszcz, jedynie na kolację jem samo białko i tłuszcz. Wyjątek to wtorek, ze względu na wieczorny trening. No i problem jest taki że stanąłem dzisiaj na wagę rano na czczo i waga 82,6 wiec podskoczyło. Przejmować się tym czy może to być spowodowane tym że jest ta kolacja z węglami i na przestrzeni tygodnia to nie ma znaczenia, a w poniedziałek odnotuję kolejny spadek? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12053 Napisanych postów 160483 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234545
pytanie z natury wrozenia;)
najlepiej jakbys zalozyl swoj temat wypelnil ankiete, rozpisal treningi i cala diete

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba poczekam do poniedziałku co z tego będzie i jeśli będzie źle (oby nie) to założę ;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Białko i węglowodany

Następny temat

Plan do oceny, początkujący

WHEY premium