SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Godzilla kontra klatka piersiowa :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 211113

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
W szerokim rzeczywiście. Nawet jak prostujesz to nie ma na czym zablokować, dlatego sam robie teraz dosć szeroko.

Fajnie krzychu, że wpadłeś

p.s. Osobiście sam nie do końca w rozpiętkach (jeśli je robie) dojeżdżam do końca tzn. do zetknięcia się u góry, wtedy już czuje poluzowanie napięcia. Po prostu lubie mieć stałe napięcie i płynny ruch a nie takie skoki jakieś.

Zmieniony przez - q-bazz w dniu 2007-02-12 16:25:46

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6321
mam problem ale to zaraz, najpierw lekko wprowadze w swoj plan treningowy. robie wyciskanie sztangi na ławce (nie, nie plaskiej, lekki skos, w sumie to najmniejszy z mozliwych) nastepnie wyciskanie sztangielek na skosie 45 stopni, a na koniec rozpietki na maszynie. jak sie mozna domyslic, klata mi ni chu ja nie rusza a kumpel ma przyrosty jak po***any. w kazdym razie, atakuje ja pod roznymi katami. moglbys mi cos doradzic,bo juz powoli trace nadzieje

Zmieniony przez - tolol w dniu 2007-02-13 21:12:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1576
podaj jakimi ciezarami jedziesz, jak dlugo trenujesz i moze cos o ilosci serii i powt. no i jeszcze cel treningu: masa, sila, rzezba?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 551 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 60411
Witam
Przeczytalem bardzo dokladnie caly ten artykoł i chcialbym abys krzychu666 poprawil ten trening.

DOTYCHCZASOWY TRENING KTORY STOSOWALEM
Wyciskanie sztangi na płaskiej 4s 12-10-8-6
Wyciskanie sztangi na skosie 4s 12-10-8-6
Wyciskanie sztangielek na skosie z supinaca nadgarstka 4s 12-12-12-12
Rozpietki na poziome 4s 10-10-10-10

Po przeczytaniu tego tematu chyba doszedlem do wniosku ze drugie badz trzecie cwiczenie moglem sobie odpuscic tzn byly na te sama czesc klatki

OTO KTORY MAM ZAMIAR STOSOWAC (6-8tyg)
wyciskanie sztangielek na skosie 4s 15-12-12-10
wyciskaniu sztangielek chwytem młotkowym (tzn pozycja wyjsciowa to gora w stylu młotkowym opuszczajac sztangielki zmieniam na nachwyt) 4s 15-12-12-10
rozpietki na skosnejprostej(moze zasugeruesz) 4s 10-10-10-10

Zamiast rozpietek myslalem o wyciskaniu sztangielek na skosie w dol ale nie mam tego skosu w lawce i jak myslisz czy moze zmiast tego zastapic pompkami na poreczach czy zostac przy rozpietkac(zmienic z płaskiej na skos)
Chodzi mi o trening na mase

Zmieniony przez - qqla7 w dniu 2007-02-13 22:23:32

od żuru chłop jak z muru :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6321
podaj jakimi ciezarami jedziesz, jak dlugo trenujesz i moze cos o ilosci serii i powt. no i jeszcze cel treningu: masa, sila, rzezba?

nie bede sie chwalil (tzn zalil) jakich uzywam ciezarow, bo to nieistotne. wazne, ze sila klatki stoi w miejscu. cwicze 3-4 cwiczenia na kazda partie (nie codziennie oczywiscie, partia raz w tygodniu, cwicze 3x) w kazdym po 3serie po 6 powtorzen. cel, to oczywiscie masa. z innymi partiami takich problemow nie mam, rozwijaja sie rownomiernie, dlatego calosci treningu zmienial raczej nie bede.

Zmieniony przez - tolol w dniu 2007-02-13 23:02:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 551 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 60411
zapomnialem dodac ze chcialbym zwrocic szczegolna uwage na rozbudowe gornej czesci klatki

Zmieniony przez - qqla7 w dniu 2007-02-13 23:14:08

od żuru chłop jak z muru :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
tolol - podaj staż, podaj od jakiego czasu robisz obecny trening, podaj liczbę powtórzeń, opisz metodykę (progres/regres).

Bez posiadania kompletnej wiedzy trudno jest znaleźć błąd, dlatego dobrze byłoby żebyś podał cały, dokładny plan wraz z opisem od kiedy go robisz.

Podanie ciężaru i ilości powtórzeń wbrew pozorom też jest istotne.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
qqla7 :

"OTO KTORY MAM ZAMIAR STOSOWAC (6-8tyg)"

"wyciskanie sztangielek na skosie 4s 15-12-12-10 "

daj 5 serii i radziłbym raczej lekki regres. Zacznij od najcięższych sztangielek (oczywiście po dobrej rozgrzewce), tak by wykonać 8-10 powtórzeń, a potem zmniejsz ciężąr i zrób 4 serie w zakresie 14-10 powtórzeń.

"wyciskaniu sztangielek chwytem młotkowym (tzn pozycja wyjsciowa to gora w stylu młotkowym opuszczajac sztangielki zmieniam na nachwyt) 4s 15-12-12-10"

Domyślam się, że to na płaskiej - ok.

"rozpietki na skosnej prostej(moze zasugeruesz) 4s 10-10-10-10"

Rozpiętki w tym układzie zrób na skośnej. Skosy dolne odpuść - jeśli na razie pracujesz nad górą (choć w sumie zamiast rozpiętek lepsza byłaby brama)

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1298
Witam, mam nastepujące pytanie dotyczące intensywności ćwiczeń. Czy plan: 8x12pompek, 8x12 pompek na poręczach, 1x10pompek, 1x10 p. na poręczach, 1x8pompek, 1x8 p. na poręczach to intensywność mała, duża, czy średnia? i jakie robić przerwy na regenerację??

Life burns!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Nie bardzo rozumiem pytanie...

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla wyjaśnienia

Następny temat

Jaki ciężar?

WHEY premium