SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczę bo lubię, ćwiczę bo chcę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 473706

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
kabo9
czyli jednak nie emerytura bo ciężko mi ją sobie wyobrazić w kontekście marzeń


A planów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jsdolan5
kabo9
czyli jednak nie emerytura bo ciężko mi ją sobie wyobrazić w kontekście marzeń


A planów ?


a to oczywiście ,
ale patrząc jak to historycznie wyglądało w rodzinie wszyscy przechodzili na emeryturę planowo, ale nie wszyscy po to żeby być tylko na emeryturze ,
więcej osób jakie znam przechodziło na emeryturę żeby dalej pracować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Kabo - 45 lat pracy z czego 37 w RC mi wystarczy . Chciałbym jeszcze parę rzeczy w zyciu zrobić nim stanę się niedołężnym dziadem .

Wczoraj i dzisiaj po pracy leciutko żeby sie mięsnie nie zastały

Trening 4 Poniedziałek 04.01.2021r
Rozgrzewka i rozciąganie +
1. Seria łączona 3 obwody,
- Pompki na uchwytach
- 10p x 3s
- Kubany
- 10p x 3s
- face pull gumą
- 10p x 3s

2.Ćwiczenia z gumami 3 obwody
- 6 ćw x 10p x 2s

3. Kółko z kolan
- 10p x 3s


Trening 5 Wtorek 5.01.2021r
Rozgrzewka i rozciąganie +
1 Pompki na uchwytach
- 10p x 2s

2.Wyciskanie sztangi ławka płaska, z przytrzymaniem na dole i u góry 2s
- 50kg x 5p x 3s

3.Wyciskanie sztangi ławka płaska, dynamicznie
- 50kg x 5p x 3s

4.Wyciskanie sztangi wąsko, ławka płaska
- 50kg x 5p x 2s

5.Wyciskanie sztangi szeroko, ławka płaska
- 50kg x 5p x 2s


A jutro zobaczymy co z tego wyszło hmmmm







Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2021-01-05 21:34:11

Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2021-01-05 21:35:20
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Dzisiaj miał być ten dzień zero no i niby był ale ... . Tak po prawdzie to przerzucę się chyba na WW bo to bezpieczniejsze, a jak widzę po Wycwielu to przynosi również dużo przyjemności . Albo najlepiej na bierki bo żaden ze mnie wyciskacz, nie wspomnę juz o sile .

FINAŁ "CO Z TEGO WYNIKNIE HMMMM "

Trening 6 Środa 06.01.2021r
Rozgrzewka
- Rozciąganie gum
- 10p x 2s
- Pompki na uchwytach
- 10p x 2s
- Kubany
- 10p x 2s
- face pull gumą
- 10p x 2s
Po dobrym rozgrzaniu i przy odpowiedniej muzyce muzyce




Wyciskanie sztangi leżąc ławka płaska-
- 30kg x 3p
- 40kg x 3p
- 50kg x 3p
- 70kg x 2p
- 80kg x 2p
- 90kg x 1p
- 100kg x 1p
- 110kg x 1p
- 117,5kg x 1p nowy rekord
- 120kg x SPALONE


No cóż ostatnio było 115 kg więc jakiś postęp jest. Ale muszę sie jednak porządniej przyłożyć do tych treningów .


Tak poszło 110 kg , chciałem wskoczyć od razu na 120kg ale jakąś barierę czuję przed tą dwójką





Tak było 117,5 , podczas wyciskania poczułem lekki ból w prawym łokciu i tu zatrzymanie





120 kg już nie dałem rady prawa ręka siadła a zabezpieczenia się przydają




No i to tyle na dzisiaj. Teraz 2 dni wolne od treningów, muszę to teraz przetrawić i pomyśleć co dalej .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2197 Napisanych postów 6179 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311208
Za bardzo w stojaki poszło. Tak szczerze, biorąc pod uwagę historię zdrowotną, PESEL, itd, to to jest bardzo dobry wynik. W niedzielę sprawdź priva, bo trzeba pozmieniać, Głównie z powodów prozaicznych, takich jak właśnie PESEL i zdrowie. Także nic nie kombinuj, do niedzieli luz, w niedzielę sprawdź priva i wtedy zdecydujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12144 Napisanych postów 30554 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131112
Gratuluję rekordu!
Mnie ponad tydzień temu przygniotło 108 kg i musiałem je rolować (te zabezpieczenia to fajna sprawa).
PESEL masz chyba porównywalny z Jaworem.
Będę próbował w najbliższym czasie dojść do rekordu .


Zmieniony przez - ojan w dniu 2021-01-07 07:19:46
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Jurek WL czy WW
Jak nie będziesz startował to najlepiej trochę tego, trochę tego
Jak będziesz chciał w WW spróbować pomożemy
Tym czasem jest rekordzik osobisty w WL
Gratulacje dla Ciebie i trenera !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 346001
Gratulacje Jurek ,idziesz mimo różnych zawirowań nie tylko zdrowotnych do przodu a to dobry znak
Odnośnie prób --- te próby wyglądają jakbyś bał się ciężaru ,siła jest a Ty chcesz jak najszybciej ciężar "wyrzucić "
110kg -- widać siłę i lekkość
117,5kg --od startu widać jak chcesz mieć próbę poza sobą ,zdjęcie ze stojaka i od razu w dół ,chyba nawet lekko zabrakło dotknięcia klaty a już do góry
120kg - to już sam start próby nie wróżył nic dobrego ,sztanga tylko z haków a od razu w dół , a przygotowanie do boju gdzie Twoja pozycja ,ciało nie wyglądały jakbyś szykował i zmagał się z rekordowym ciężarem .

W/g mnie po zdjęciu z haków za mało przenosisz sztangę w stronę mostka,po przeniesieniu nie zatrzymujesz sztangi w bezruchu w celu poprawy pozycji --np zwiększenia napięcia ,delikatnej korekty " łamania sztangi " ,ułożenia tyłka na ławie itd , ściąganie samemu ciężaru z haków często psuje nam obraną wcześniej pozycję

Odnośnie WW Jurek to jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać , WW to tylko u Tadeusza wygląda lekko
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Jak się idzie na max wynik to nikt nie ma lekko
Czy WW jest trudne to zależy z czym chce się walczyć tu się nie walczy właściwie z ciężarem a z czasem i z głową ( bo pojawia się ból mięśni i głowa mówi dość ) w WL głowa trochę inaczej" gada" .A wracając do tego co napisał Jawor to też nie widziałem u Jurka" rozkoszowania" się sztangą . Ze sztangą trzeba" pogadać" i zasmakować tego co nam oferuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Dziękuję za gratulacje i uwagi .

Tak jak Marek napisał:
„W/g mnie po zdjęciu z haków za mało przenosisz sztangę w stronę mostka, po przeniesieniu nie zatrzymujesz sztangi w bezruchu w celu poprawy pozycji --np zwiększenia napięcia ,delikatnej korekty " łamania sztangi " ,ułożenia tyłka na ławie itd , ściąganie samemu ciężaru z haków często psuje nam obraną wcześniej pozycję”
Można to powiedzieć krócej, technika do dupy . Obejrzałem to trzy filmiki po kilkanaście razy i o ile te 110 kg jest jeszcze jako tako to pozostałe 2 podejścia tragedia . Jest kilka powodów.
1. To pozycja, technika – fizjo zakazała mi WL z mostkowaniem, teoretycznie kręgosłup ma przylegać do ławki ( ma być naturalna krzywizna kręgosłupa) łopatki spięte. A u mnie jak nie nagrywam to jest wszystko powoli ustawiane, przytrzymane i w mierę poprawne technicznie a przy nagrywaniu tragedia .
2. Punkt drugi to właśnie nagrywanie, denerwuję się, chciałbym żeby wszystko wyszło jak najlepiej, a wychodzi jak widać .
3. Strach przed ciężarem i to nie taki że nie podniosę i coś mi się stanie tylko „kurcze takiego jeszcze nie wyciskałem to szybko ściągnąć i wycisnąć, będę miał z głowy”. No i w tym momencie cała wiedza teoretyczna, całe przygotowanie bierze w łeb .

Niestety nie mam tego luksusu że trenuję z kimś kto mógłby mi na bieżąco pokazać jakie błędy robię poprawić, podpowiedzieć. Jak byłem u Marka w Jaworze to właśnie poprawiał poprawiał moją pozycję, podpowiadał, ubezpieczał, kibicował . Muszę jakoś sam powoli do tego dochodzić.

Najlepiej mi się wyciska jak nic nie filmuję, mam puszczony na full ciężki rock i jeszcze sam się nadzieram z wokalistą . Po czym kładę się na ławie, zamykam oczy, spinam łopaty i poślady, i tak jak Wycwiel napisał , głaszczę i gadam do sztangi, a potem powoli ze stojaków, jeszcze raz się moszczę, na dół i sruuuuu do góry .

No ale było, minęło, idę dalej do przodu przy pomocy i wsparciu Arka . W WL jeszcze ostatniego słowa nie powiedziałem. Co prawda za późno się za to zabrałem, bo jak by mi ktoś powiedział 2 lata temu że będę na stare lata chciał pobijać swoje rekordy w WL to bym się popukał w czoło. Ale te 120 a nawet 130 pęknie
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Triceps i biceps

Następny temat

Hiit na reverse diet

WHEY premium