SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczę bo lubię, ćwiczę bo chcę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 471736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12119 Napisanych postów 30534 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130933
drazekm
jsdolan5
Zobaczę jakie efekty będą po miesiącu i wtedy ewentualnie przeprowadzę większe zmiany .

Ale jak zobaczysz, z ważysz się zmierzysz po miesiącu a co jak się okaże że będziesz ważył więcej albo tyle samo ?
Miesiąc redukcji zmarnowany mimo wyrzeczeń
Najbardziej będzie szkoda niezjedzonych ciast i sernika.
Jeśli nie będzie zmian to przekona się, że ciastka i sernik nie są tak groźne jako nadmiar kalorii z innych "zdrowych" źródeł.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jsdolan5
Jak na razie nie robię żadnych drastycznych cięć w odżywianiu na początek zero słodyczy ( żegnajcie serniczki, pierniczki i inne takie dobre ) i koniec z wieczornym podjadaniem. Nie będę ważył produktów czy liczył kalorii bo jakieś pojęcie o diecie mam i takie podstawowe kalkulacje sobie już zrobiłem. Zobaczę jakie efekty będą po miesiącu i wtedy ewentualnie przeprowadzę większe zmiany .


nie wyobrażam sobie dopinania diety bez ważenia, niemożliwa jest szacunkowa ocena wagi nawet z dużym pojęciem
kończy się zwykle brakiem efektów spowodowanym najpierw przeszacowaniem a później gwałtownym obcięciem i niedoszacowaniem, ewentualnie od razu druga opcja, jeść za mało tez nie jest dobrze, szczególnie jak chce się dźwigać więcej
ja bez wagi żyć już nie mogę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
drazekm
jsdolan5
Zobaczę jakie efekty będą po miesiącu i wtedy ewentualnie przeprowadzę większe zmiany .







Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2020-01-08 11:12:08

Ale jak zobaczysz, z ważysz się zmierzysz po miesiącu a co jak się okaże że będziesz ważył więcej albo tyle samo ?
Miesiąc redukcji zmarnowany mimo wyrzeczeń

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2020-01-08 11:48:50


Wiesz cięcia wbrew pozorom są duże bo tych słodkości i podjadania tez było dużo, dlatego nie przypuszczam aby waga się utrzymała lub tym bardziej wzrosła. W ten sam sposób redukowałem kilka lat temu i efekty były bardzo dobre. Czy zda to egzamin teraz, zobaczę. A wyrzeczenia, nie sa znowu takie wielkie. Bardziej obawiam się utraty siły. No i dziękuję ze mi przypomniałeś że muszę się pomierzyć .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Żeby zrezygnować ze słodkiego trzeba mieć bardzo dużą determinację ja tak nie potrafię udało mi się tylko nie słodzić i nie pić słodkich napojów.
Wiem jak to kusi i ja nie potrafię się oprzeć to dla mnie jak nałóg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Ten serniczek to taki "symbol" pustych kalorii . Chodzi o wszystkie słodycze i cukier również. Sernik sam w sobie nie jest zły ale...
Kabo, z tym ważeniem i liczeniem to nie jest tak do końca. Też na pewno nie ważysz wszystkiego bo juz wiesz że garść orzechów wazy tyle i tyle i ma tyle kalorii, i.t.d. i.t.p. Ja już wiem ile mam zjeść ziemniaków, kaszy, ryżu, ile jajek, sera, mięcha. żeby zapewnić sobie odpowiednia ilość kalorii i odchyłki w jedną czy drugą stronę nawet o 200 kcal nie będą straszne skoro do tej pory przekraczałem o ponad 1000. Zresztą tak po cichu powiem że jak nie jestem pewny to też używam wagi a tabele z kalorycznością mam na komputerze i tez często zaglądam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607752
Kabo a ja dla odmiany nie wyobrażam sobie całe życie liczyć kcal i wszystko ważyć. Takie życie wg rozpiski
A teraz jeszcze dodatkowo jak eksperymentuje z kuchnią wegańską i widzę jaka może być różnorodność potraw i bogactwo składników i smaków to tym bardziej nie wyobrażam sobie ważyć i liczyć tych wszystkich dodatków.

Moim zdaniem nie sztuka liczyć i trzymać się kartki, sztuka jeść zdrowo bez liczenia Ja tam się cieszę, że w końcu uwolniłam się od ważenia i bardzo nie chętnie do tego wracam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jsdolan5

Kabo, z tym ważeniem i liczeniem to nie jest tak do końca. Też na pewno nie ważysz wszystkiego bo juz wiesz że garść orzechów wazy tyle i tyle i ma tyle kalorii, i.t.d. i.t.p. Ja już wiem ile mam zjeść ziemniaków, kaszy, ryżu, ile jajek, sera, mięcha. żeby zapewnić sobie odpowiednia ilość kalorii i odchyłki w jedną czy drugą stronę nawet o 200 kcal nie będą straszne skoro do tej pory przekraczałem o ponad 1000. Zresztą tak po cichu powiem że jak nie jestem pewny to też używam wagi a tabele z kalorycznością mam na komputerze i tez często zaglądam


ważę wszystkie istotne źródła makroskładników oprócz warzyw i cheat meal jeżeli tylko mam wagę przy sobie (mam wagę w domu, u teściowej i na działce żeby nie wozić i na wypadek jakbym zapomniał)
nie jadam na garści niezaplanowanych posiłków bo to mi się kojarzy z podjadaniem, a jak jest planowany to jest odważony , szczególnie nie jadam niezważonych orzechów które są dla mnie źródłem tłuszczy które to makro jest najbardziej kaloryczne

p.s. serniczka czy szarlotki u teściowej nie ważę żeby się niepotrzebnie nie ograniczać - to podpada pod wyjatek typu cheat meal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki
Kabo a ja dla odmiany nie wyobrażam sobie całe życie liczyć kcal i wszystko ważyć. Takie życie wg rozpiski
A teraz jeszcze dodatkowo jak eksperymentuje z kuchnią wegańską i widzę jaka może być różnorodność potraw i bogactwo składników i smaków to tym bardziej nie wyobrażam sobie ważyć i liczyć tych wszystkich dodatków.

Moim zdaniem nie sztuka liczyć i trzymać się kartki, sztuka jeść zdrowo bez liczenia Ja tam się cieszę, że w końcu uwolniłam się od ważenia i bardzo nie chętnie do tego wracam.

ale ja nie potrzebuję i nie szukam urozmaicenia, potrzebuję konkretnych efektów i potrzebuję wiedzieć ile co waży, bo wiem jakie benefity to mi przyniesie
każdy robi to co lubi i do czego jest przekonany
kalorii nie liczę bo wystarczy mi waga, wiem ile mam zjeść czego i tyle zjadam, nie dorabiam do tego filozofii, nie robię z siebie męczennika, robię to tak bo inaczej sobie tego nie wyobrażam, nie namawiam innych tylko pokazuję mój punkt widzenia, każdy idzie swoją droga a porównać możemy efekty

nie sztuką jest liczyć i trzymać się kartki ? -
powiedz to wszystkim tym, którzy redukcji nie są w stanie zrobić




Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-01-08 13:11:21

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-01-08 13:12:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607752
Kabo to że ktoś nie umie się trzymać rozpiski i zrobić redu to już inna kwestia, ale i tak uważam że sztuką jest dojść do takiej równowagi, gdzie jemy na oko tyle ile trzeba.
Jak dla mnie takie ważenia to ma sens jak ktoś się na scenę wybiera a tak to po co sobie komplikować życie Weź tu ugotuj coś dla całej rodziny na dwa dni Oszaleć można

Tyle lat liczyłam i ważyłam, że mi się wydawało że inaczej się nie da, a teraz lubię ten luz w planowaniu posiłków i doborze składników

Edit: ważenie i liczenie jest pomocne na początku, żeby sobie uświadomić mniej więcej ile czego jemy. Ale trzeba uważać żeby nie zostać niewolnikiem wagi Zawsze nas przed tym przestrzegała jedna z byłych moderatorek w dziale Ladies.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-01-08 13:26:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ale dla mnie ważenie to jest ułatwienie, bardziej skomplikowane wydaje się odmierzanie "na oko"
poza tym uważam że to nie tylko na scenę, ale też jak mamy konkretny cel sylwetkowy czyt. redukcja
jeżeli ktoś ma duży przepał to czemu nie, może sobie jeść jak mu wygodniej, ale z wraz wiekiem i/lub ze spadkiem aktywności organizm już tak wiele nie wybacza i co za tym idzie margines pomiędzy BMR z TDEE jest malutki



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-01-08 14:21:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Triceps i biceps

Następny temat

Hiit na reverse diet

WHEY premium