Kulturyści przygotowują się do jednego z większych wydarzeń w tym roku — zawodów Arnold Classic 2023, które odbędą się w dniach 2-5 marca w Columbus w stanie Ohio. Niedawno organizatorzy opublikowali listę zawodników. Jakież było zdziwienie fanów, kiedy doliczyli się mniej niż 10 kulturystów.

 

Wysłano nawet specjalne zaproszenia gwiazdom takim jak Blessing Awodibu i Charles Griffen, ale ostatecznie panowie się wycofali. Griffen zrobił to w dniu ogłoszenia listy, a Awodibu wycofał się cztery dni później. Nawet Jay Cutler wyraził swoje rozczarowanie tym, jak mało zawodników zobaczy na scenie. Organizatorzy postanowili zwiększyć nagrodę pieniężną za zdobycie tytułu mistrza Open z 200 000 do 300 000 $ i do wydarzenia postanowił dołączyć zdobywca trzeciego miejsca w Olympia 2022, Nick Walker, a także Andrew Jacked i Patrick Moore. 

Polecamy również: Nick Walker weźmie udział w Arnold Classic 2023

Chcąc uniknąć problemów z listą zaproszeń w przyszłości, IFBB Pro League wysłała wiadomość e-mail do wszystkich zawodowych kulturystów. Czego dokładnie dotyczyła? Sportowcy, którzy po potwierdzeniu udziału z zawodach wycofają się, będą musieli przedstawić zaświadczenie lekarskie lub podać ważny powód tej decyzji. W przeciwnym razie mogą zostać ukarani grzywną i/lub zawieszeniem. 

„Jeśli sportowiec zarejestruje się, aby wziąć udział w JAKIMKOLWIEK konkursie na zaproszenie, takim jak Arnold lub jakikolwiek inny profesjonalny konkurs na zaproszenie, a następnie po ogłoszeniu lub opublikowaniu listy zdecyduje się wycofać, musi wziąć pod uwagę, że zajął innym sportowcom, którzy trenowali i czekali na zaproszenie. Jest to również niekorzystne dla organizatorów, którzy dopuścili do swojego składu tylko określoną liczbę sportowców i którzy liczyli na zaproszonych przez siebie sportowców. 

W przypadku wszystkich przyszłych zawodów IFBB Pro League Invitational, jeśli zawodnik znalazł się na ostatecznej liście zawodów na zaproszenie i podejmie decyzję o wycofaniu się po ogłoszeniu składu lub powiadomieniu go przez organizatora, że ​​znalazł się na liście, musi przedstawić zaświadczenie lekarskie lub uzasadniony powód wycofania. Inaczej będzie zawieszony i/lub otrzyma grzywnę oraz zostanie wykluczony z zawodów. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę”.

Co sądzicie o takiej polityce IFBB Pro League? Biorąc pod uwagę to, że nagroda główna wynosi aż 300 tysięcy dolarów, z pewnością lista zawodników jeszcze się powiększy, o ile ta informacja nie zniechęci kulturystów do startu.

Komentarze (3)
lordknaga

Badanie krwi, wszystkie wyniki ktore poza skala i isc do gp i maja zaswiadczenie lekarskie... najbardziej niezdrowy sport a wlodarze zadaja papieru na l4, zeby zawodnik mogl uniknac startu :-D nie mowiac juz o tym, ze to zawodnicy placa za karte pro co roku - komedia.

2
M-ka

Niech znają swoje miejsce w szeregu jako aktorzy zarobkowego show ;) .

1
tomixp

Spoko. Doprowadzą do tego że albo będą wychodzić nieprzygotowane placki albo pustka na scenie bo nikt nie podłoży się pod topór i zwyczajnie ludzie zaczną odpuszczać zawody jeśli nie będą pewni.
Co to k***a w ogóle za pomysł? Nie chcę, nie wychodzę i cześć.
A takie p******amentum że zajmują miejsca innym? Ci inni byli za słabi żeby załapać się do zaproszenia więc nie powinno ich tam być. Takie podejście ,,Ch**, z braku laku możesz przyjechać bo najlepsi się na nas wypięli". Iks k***a de.

0