SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczę bo lubię, ćwiczę bo chcę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 474169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607902
Ale super macie plany. Ja spróbuję męża wyciągnąć w weekend. Tylko musze znależć jakieś fajne miejsce, które nie tylko oferuje stok i sprzęt dla maluszków, ale również jakieś atrakcje "w środku", gdyby Młody się znudził.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
białkę mogę polecić bo byłem i widziałem,
na kotelnicy masz taśmę dla najmniejszych, jest plac zabaw, czasami robią zamek lodowy, blisko jest lodowisko, a jak na powietrzu zabraknie trakcji to jest aquapark
tanio nie jest, ale blisko masz chociaż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
No Kabo ja już dzisiaj sezon narciarski rozpocząłem . Dzisiaj po pracy Wisła Cieńków, ponad trzy godzinki na rozruszanie , fajnie bo jeszcze mało ludzi, ale od jutra się zacznie bo to początek ferii. Oczywiście pierwsza gleba zaliczona, ale było bajecznie , choć uważam ze drogo karnet 4 godziny 70 zł. Po powrocie do domku spanko no i o 21:00 trening. Nogi trochę zesztywniałe ale dałem radę, zobaczymy co będzie jutro

Trening piątek 11.01.2019
Rozgrzewka - rozciąganie, wymachy, skłony, przysiady, itp około 20 min

0. Seria łączona - kubany, pompki,
0a. Pompki na uchwytach - 60 p
- 4s x 15p

0b. "Kubany" hantlami - 40p
- 4s x 10p x 5kg,


00. Face pull z gumom - 24p
12p x 2s


1. Wyciskanie sztangi leżąc ławka płaska - 6p
- 70 kg, x 3p x 2s


2. Rozpientki sztangielkami ławka płaska - 36p
- 2 x 16 kg x 12p x 3s


3. Seria łączona - młotki, dipy - 3 obwodów
3a. Uginanie przedramion ze sztangielkami, chwyt młotkowy - 24p
- 16 kg x 3s x 8p

3b. Pompki na poręczach - 24p
- 3s x 8p .

60 sek. przerwy i :
3c . Uginanie przedramion ze sztangielkami, chwyt młotkowy - 35p
- 10 kg x 35p


4. Przysiad ze sztanga na barkach - 30p
- 50 kg, x 5p
- 93 kg, x 5p x 5s - 75% T. Max

No muszę powiedzieć ze po nartach łatwo nie było

Brzuch
5. Kółko z kolan - 90p
- 3s x 20p
- 2s x 15p


Rozciąganie

W planie były rozpientki lub dipy ale myślę ze tym razem Ajazy mi to drobne odstępstwo wybaczy . Taki naładowany dzisiaj byłem że sobie "poszalałem" . Jutro kolejny trening. Jestem ciekaw jak nogi, czy dam radę chodzić po tym nartowaniu

Na koniec dwa filmiki. WL i kilka ćwiczeń które robię przed treningiem na rozruszanie barków. Trochę w innej kolejności niż na rozgrzewce ale to tylko tak żeby pokazać jakie "fikołki" na tej rozgrzewce robię.

WL




Rozgrzanie barków




Dzisiaj to na tyle, dzień mogę zaliczyć do bardzo udanych
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2211 Napisanych postów 6190 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311277
Nie odrywaj barków w górnej fazie. Nie wyciskaj sztangi, odpychaj się od niej, plecy wbijaj w ławkę. Ale wiesz, to pierdoły już
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
OK, postaram się na następnym treningu zwrócić na to uwagę . Czy ten face pull z gumom ma tak wyglądać jak na tym filmie z rozgrzewki czy inaczej. Porządną gumę będę miał dopiero w przyszłym tygodniu.




Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2019-01-12 00:28:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 995 Napisanych postów 1663 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 56138
Nie chcę Ci się wpitalać ale ta rozgrzewka trochę za dynamiczna wg mnie. Ja jak robię taką formę rozgrzewki wolę się skupić na dokładności ale to może tak mam przez ten obojczyk.
Co do face pull to ja zmieniłem sposób wykonania po obejrzeniu tego filmu.





Zmieniony przez - Jezoo w dniu 2019-01-12 01:04:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12151 Napisanych postów 30570 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131236
jsdolan - dobry jesteś w tym wywijaniu kijem!

Kicham na te niuanse w FP i nie robię go
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jurek sezon lato 2019 będzie należał do Ciebie



Jak dawkujesz



Zmieniony przez - Giaurnemo w dniu 2019-01-12 08:55:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
jsdolan5
No Kabo ja już dzisiaj sezon narciarski rozpocząłem . Dzisiaj po pracy Wisła Cieńków, ponad trzy godzinki na rozruszanie , fajnie bo jeszcze mało ludzi, ale od jutra się zacznie bo to początek ferii. Oczywiście pierwsza gleba zaliczona, ale było bajecznie , choć uważam ze drogo karnet 4 godziny 70 zł. Po powrocie do domku spanko no i o 21:00 trening. Nogi trochę zesztywniałe ale dałem radę, zobaczymy co będzie jutro


nie powiem - zazdroszczę, ja mam za daleko żeby nawet na weekend był sens jechać (chociaż 20 lat temu uważałem inaczej )
W Wiśle nigdy nie jeździłem, w Szczyrku za to i Korbielowie kilka razy i korci mnie żeby sprawdzić co Słowacy w Szczyrku poprawili. Na papierze wygląda to bardzo dobrze . Ale chyba poczekam z tym jak dzieci będą lepiej jeździły .

Co do facepull to wg mnie powinno być wyżej (łokcie wyżej, dłonie wyżej), bo tak to bardziej wiosłowanie w pozycji pionowej przypomina. Ale u Ciebie to ma chyba robić za ćwiczenie aktywujące pod WL, więc być może tak też jest ok .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2211 Napisanych postów 6190 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311277
Nie może być jak jest, Kabo ma rację. W tym ćwiczeniu chodzi o aktywację łopatek m.in., także ten...jak znajdę prawidłowe wykonanie to wrzucę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Triceps i biceps

Następny temat

Hiit na reverse diet

WHEY premium