Jeden z najsilniejszych ludzi na świecie Eddie Hall, może pochwalić się rekordem w martwym ciągu, który wynosi 500 kg. Niedawno jednak siłacz z Islandii Hafthor Bjornsson, postanowił pobić rekord Halla i udowodnił, że jest prawdziwą potęgą. Postanowił podnieść w martwym ciągu 501 kg, co mu się udało.

Polecamy również: Björnsson podniósł dziś 501 kg w martwym ciągu! Full Live Stream

Nie obyło się oczywiście bez kontrowersji. Wiele osób uważało, że próba ta nie powinna była się liczyć. Niemniej jednak Hafthor Bjornsson był w stanie to zrobić i pokazał swoją moc.

Kolejną osobą, która przymierza się do pobicia rekordu Halla i Bjornssona, to Irański siłacz Peiman Maheripourehir. Powiedział, że w ciągu najbliższych pięciu do sześciu miesięcy chce podjąć się próby podniesienia 505 kilogramów w martwym ciągu. Podczas ostatniego treningu udało mu się podnieść 476 kg. Na Instagramie napisał:

“Misja zakończyła się w Iranie. 476 kg przy 160 kg masy ciała, trzeci najcięższy martwy ciąg w historii. Co dalej? Powiadomiłem @thorbjornsson, że 505 kg pojawi się za 5-6 miesięcy. Zdecydowanie nadchodzą magiczne ciężary, więc obserwuj mój profil, jeśli nie chcesz niczego przegapić.”

Jak myślicie, uda mu się? My będziemy czujnie obserwować :)

Komentarze (9)
lordknaga

alez mnie zaimponowal, az pojde zaobserwowac jego profil :-D

1
_GANGSTA_

Ma rozmach nie powem%-)

0
rarytas1

Do 505 kg jeszcze sporo a po drodze może już urwać sobie to i owo

0
OTTO

No nie wiem, nie podoba mi się, siła siłą ale to tluste cycki, a fe fe....

0
jokert5

Ale tu chodzi o siłę, a jak masz zapędy gejowskie to na inną stronę ;)

3
krzych666

Chyba nie ma zapędów gejowskich, skoro lubi cycki ;)

0
avo 21

Jak rozumiem technika nie ma tu znaczenia i kto nadzoruje te rekordy. Czy to były jakieś oficjalne zawody. Rodzą się jak grzyby po deszczu ci rekordziści. A na zawodach z 50 kg by trzeba odjąć. Taki Krzysztof Wierzbicki trojboista RAW przy wadze 105 kg podnosil coś koło 420 na treningach około 430. Czysto bez żadnej trzęsiawki.

1
LiptonS

Kiedy Krzysztof Wierzbicki podniósł 420-430kg w martwym ciągu klasycznym ?

0