SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kerad37 krata do lata

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 495682

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
Niestety w drugą stronę poleci się bezwładem, "na łeb na szyję "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
Pozwolę wrzucić sobie też pewną ciekawą wypowiedź - w nawiązaniu do Twoich ostatnich decyzji.

Jestem ciekaw,co o tym myślisz,co o tym pomyśłą inni forumowicze.



Pisze to kobieta ,trener personalny z wieloletnia praktyką,która postanowiła spróbować sportu wyczynowego-fitness sylwetkowe i wystartowała w Debiutach.



Długo nosiłam się z zamiarem napisania tego posta. Ma on być z jednej strony moim oświadczeniem, z drugiej zaś apelem do kobiet uwikłanych w obrazkową propagandę instagrama.
Zdjęcie po lewej stronie zrobione było dnia 28 lutego 2015 roku, w dniu, w którym debiutowałam na scenie fitnessu sylwetkowego i kiedy to dowiedziałam się, że na moim brzuchu spokojnie da się zetrzeć marchew. Osiągnęłam formę życia, bo taki sobie postawiłam cel.
Co musiałam poświecić? Na pewno zdrowie, bo doprowadziłam swój organizm do granic wytrzymałości. Na pewno relacje z bliskimi, bo wyżywałam się na nich, odreagowując życie pod ścisłym rygorem diety i treningów. Potrafiłam nie iść na czyjeś urodziny, aby nie patrzeć na ludzi, którzy jedzą to, na co mają ochotę. Na pewno psychikę, bo nie jedząc tłuszczy i węglowodanów prostych, byłam zdana praktycznie tylko na kurę z ryżem, a marzyłam chociaż o bułce z masłem. Na pewno miłość do sportu, bo treningi z odskoczni od rzeczywostosci, stawały się przykrą koniecznością. Cudownie czułam się na scenie oraz odbierając gratulacje, natomiast samopoczucie na co dzień sięgało dna. Byłam ciągle głodna i poddenerwowana. Kiedy zakładałam sukienkę, wstydziłam się żylastych rąk i odtłuszczonego, płaskiego biustu.
Zdjęcie po prawej stronie zrobiłam dziś. Nadal mam te mięśnie, nadal tę determinację do zmieniania świata, ale mam już za sobą doświadczenie i świadomość, że lajki pod zdjęciem, plastikowy puchar, czy poklepanie po plecach przez setki osob, nie zwrócą mi zdrowia i pięknych chwil z ludźmi, którym wykrzykiwalam w twarz "zawody!". Jestem szczęśliwa, bo mogę jeść owoce, a jak mam ochotę, to nawet i czekoladę.
Jestem dumna z tego, że podjęłam wyzwanie, z tego, co osiągnęłam i z tego, że dałam świadectwo mojej silnej woli. Jestem też dumna z tego, że teraz potrafię się cieszyć moją codzienną formą, bez wmawiania sobie, że jestem zalana. Wyglądam dobrze w sukience, pójdę ze znajomymi na pizzę, a moja kochana babcia nie musi się martwić, że skoro na przedramionach widać mi żyły, to na pewno jestem chora.
Zawodowej formy nie da się utrzymać na co dzień, bez rozstroju układu hormonalnego i bez spartańskich restrykcji, odwodnienia i nasmarowania bronzerem. Podejmując się przygotowań, widziałam tylko fajne laseczki uśmiechające się ze sceny. Teraz chcę przekazać Wam także tę mniej radosną stronę medalu, której wczesniej nie byłam świadoma.
Jak mawia moja mądra Mama - wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.
Jeśli uważasz, że choć trochę dobrze gadam, nie musisz od razu polewać, ale udostępnij ten post i razem uświadomimy więcej kobiet



Zmieniony przez - masti w dniu 2016-05-08 12:00:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Podoba mi się ten wpis.

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
A coś więcej?,jakaś analiza głębsza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Ronin78
Podoba mi się ten wpis.

Pani ze zdjęcia też OK. Widziałem na FB.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 555 Napisanych postów 6412 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 57352
Keradowi powiem tylko tyle że jest na dole sinusoidy którą miewa każdy z nas. Chwilkę jeszcze cierpliwości i będzie lepiej. Tak to wszystko działa...

PB:
IM 140.6 Poznań 25.06.2017, 12:48:33 / IM 70.3 Gdynia 07.08.2016, 5h:23min:57s / JBL Triathlon Sieraków 28.05.2016 1/4 IM, 2h:33min:54s / Otyliada 12/13.03.2016 15km, 6h:28min / III PKO Maraton Rzeszowski 04.10.2015, 03h:55min:51s / Półmaraton Rzeszowski 06.04.2014, 1h:53min:03s / Trening 08.06.2017, 10km 47min:43s / Łańcucka Piątka 5km 11.06.2016, 22min:45s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12143 Napisanych postów 30553 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131096
Czy ta pani startowała po Debiutach?
Wydaje mi się, że nie. Jej wypowiedź brzmi pesymistycznie. Widać, że ten sport nie pasuje do jej psychiki. Z drugiej strony podobno kobiety mają trudniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
ojan
Czy ta pani startowała po Debiutach?
Wydaje mi się, że nie. Jej wypowiedź brzmi pesymistycznie. Widać, że ten sport nie pasuje do jej psychiki. Z drugiej strony podobno kobiety mają trudniej.





A z tą byłem na szkoleniu kettlowym w Gdańsku. Zadowolona. Na razie?






Zmieniony przez - MaGor w dniu 2016-05-08 13:32:50

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
Ojan-dokładnie mam takie same odczucia.

Dziwi też inny fakt-trener personalny,który dopiero później, po latach, dowiaduje się,jak to jest w sporcie wyczynowym.

Przeważnie kolejność jest odwrotna i to wg mnie jest bardziej naturalne i korzystniejsze dla podopiecznych.

Po mistrzostwach Polski też pojawiło się mnóstwo podobnych w tonie wypowiedzi,pewnie też wielu uczestników na tym starcie zakończyło swoją sportową przygodę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10046 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
A tu dla równowagi wypowiedź kulturysty,który nadal startuje:


Dziś jest jeden z dni kryzysu, jestem mega zmęczony, boli mnie kręgosłup do tego promieniuje na żołądek i też boli, ALE !!!
Jeśli potrafisz zapanować nad swoim ciałem, rozkazać mu przez ciężką prace fizyczna i duchową rosnąć tam gdzie chcesz żeby urosło i wychodzi Ci to, to jesteś na drodze wojownika.
Jeśli potrafisz pokonać samego siebie to potrafisz pokonać wszystko i wszystkich.
Kulturystyka to nie poświęcenie siebie, ale droga którą wybierasz świadomie by być szczęśliwszym człowiekiem .
Ludzie jeśli panowanie nad swoim ciałem was unieszczęśliwia i boli to dajcie sobie spòkoj.

Każdy rodzi się taki sam, jeden z lepszym genem drugi nie, ale ty masz być lepszy od siebie samego którym byłeś wczoraj, i codziennie zadawać sam sobie jedno zaj**iście ważne pytanie... co mnie zbliżyło do celu mojego szczęścia dzisiaj, co takiego zrobiłem ?
Odpowiedz znasz !!!
Wiec Zap*****laj !!!
Zrozumienie tej drogi wojownika trwa całe życie i nie starczy go jeszcze. Kulturystyka to na pewno filozofia życia.



Zmieniony przez - masti w dniu 2016-05-08 20:14:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIAŁKO chyba przedawkowywałem???!!!

Następny temat

odchudzanie grubasa

WHEY premium