Nie ma żadnych wątpliwości, że Arnold Schwarzenegger jest największym kulturystą wszech czasów. W historii tego sportu są i byli bardzo utalentowani sportowcy, którzy pojawiali się i znikali. Wielu nawet pobiło rekord Schwarzeneggera siedmiu zwycięstw w Olimpii. Ale same zwycięstwa nie kwalifikują ich do takiego statusu, jaki ma Arnold. Ten wiele osiągnął od czasu przejścia na kulturystyczną emeryturę. „Austriacki dąb” zdobył światową sławę dzięki aktorstwu. Przez pewien czas był gubernatorem Kalifornii. Był jednym z założycieli jednej z największych imprez kulturystyczno-fitnessowych na świecie - Arnold Sports Festival i dał możliwość wszystkim entuzjastom fitnessu, aby mogli zaprezentować swoje umiejętności. Przejście od kulturystyki do aktorstwa, a później do polityki to niemały wyczyn.

Arnold Schwarzenegger skończył wczoraj 73 lata. Być może nadszedł czas, aby następne pokolenie zajęło jego miejsce, ale nigdy nie należy zapomnieć tego, jaki wkład miał w kulturystykę.  Aby uczcić jego urodziny, portal Generation Iron zebrał i opublikował wiele wspaniałych i rzadkich zdjęć Arnolda Schwarzeneggera. Poświęćcie chwilę, aby zapoznać się z galerią poniżej. Sto lat dla Arnolda!

 

Komentarze (12)
pekulski104

Legenda!!! Żyj nam Arnoldziku jak najdłużej! :D

2
lodzianin1

Niech żyje i 200 lat tylko niech już przestanie gadać bzdury:-)

8
Possible

"Wielu nawet pobiło rekord Schwarzeneggera siedmiu zwycięstw w Olimpii"

Wielu ich nie było, tylko dwóch. Ronnie Coleman i Lee Haney ;). Najlepsze lata Arnolda to według mnie 73-74

4
krzych666

Jest jeszcze Heath, który wyrównał. Moim zdaniem ostatnie zwycięstwa Colemana nie były do końca zasłużone (tak jak niektóre Arnolda), ponieważ Coleman był już (moim zdaniem) wynaturzony. Był tak masywny, że ledwo się ruszał i bez przerwy spał.

1
Entreri

Oni wszyscy są wynaturzeni. Można gadać i cały tydzień, ale taka jest prawda.

1
Possible

Schwarzenegger i Coleman zdobyli wszystkie tytuły zasłużenie. O ile o wygranych Arnolda można jeszcze dyskutować ( choć dla mnie nie), to Ronnie bez dyskusyjne zasłuży na wygraną we wszystkich Mr.O. On po prostu ten konkurs do końca zdominował

2
lordknaga

imo w 2006 cutler nie pownien pobic colemana, ale to tylko mozna dyskutowac hehe

1
krzych666

A moim zdaniem zdominował go w sensie negatywnym. Coleman nie zasłużył na wygraną, ponieważ jego brzuch to była katastrofa. Z takim bojlerem nie powinien był zdobyć żadnego tytułu. Na początku kariery wyglądał zaj**iście, a później przybrał 30 kilo, z czego 10 w pasie. Sorry, ale brzuch wystający 10 cm przed klatkę piersiową? Nie, dziękuję!

2
AdamKokss

100 lat ,ogólnie Arnold taki pupil Weiderów a najlepszy progres zawdzięcza treningowi u Girondy

0
Entreri

Śmiesznie się ogląda zdjęcia z zawodów kulturystycznych - zarówno z dawnych lat, jak i współcześnie - 95% widzów to faceci.

0
jambala1540

Nom, bardzo śmieszne. To tak jak na piłce nożnej, boksie.. Ubaw po pachy :)))

0
Entreri

Być moze nie widzisz roznicy, wiec wyjasnie: pilka nozna/lekkoatletyka/strongman/plywanie -> widzowie (glownie faceci) ogladaja ze wzgledu na emocje zwiazane z UMIEJETNOSCIAMI tych sportowcow. Kulturystyke ogladaja faceci ze wzgledu na WYGLĄD startujacych. Teraz dostrzegasz tę chorobę, w ktorej dorosli faceci emocjonuja sie wygladem innych facetow?

0