SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DZIENNIK TRENINGOWY DARNOK35

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 197085

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10041 Napisanych postów 30381 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728747
zgadza się..ostatnio jak nagrałem swoje dipsy na triceps-za głowę się chwyciłem co robie...:).
Troche mnie ograniczaja bolące łokcie ale też musze znów technike poprawić-bez kontroli wydaje się że wszystko robimy wzorcowo...A tak nie jest niestety..:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak na moj gust za bardzo nad tą technika się skupiacie ,w miare trzeba robic poprawnie ,ale bez przesady ,czym dokładniejsza technika,pełniejsze ruchy ,wolniejsze powtorzenia- tym mniejszy cięzar ,a duzy ciezar to lepsza stymulacja mięsnia.
Nie zawsze trzeba isc w technike,trzeba też sluchac i czuc co lubia nasze mięsnie,przyczepy i stawy ,czasami trzeba isc w cięzar,czasami w szybkosc potworzenia,dynamikę ,ktore pozwala takze na uzycie wiekszego cięzaru,czasami oszukac ,lub zrobic powtorzenia niepełne(zwłasza pod koniec cwiczenia jak juz nie ma sie sily na pelne poprawne ruchy)


Masti i Knife kiedys nawet o tym pisali na przykładzie wioslowania w opadzie,ze oszukiwanie jest nawet wskazane.

Darnok filmy świetne!,pompki na stepach najlepsze:) cos takiego robi sie jako dodatek na poprawe szybkosci w wyciskaniu sztangi leząc(mozna uzywac coraz wyższych podsawek(stepów) ,a dipsy robie tak samo jak Ty ,no moze -chyba tylko mniej bujam tułowiem.

to moja opinia ,ale czy mam racje to nie wiem heh -pisze tylko to jak ja to czuje i odbieram,a takze z obserwacji zawodowych kulturystow,ci to dopiero szopki odswwiaja ,tylko po to zeby uzyc wiekszego cięzaru lub zeby zrobic wiecej powtorzeń

kilka dni temu widziałem film z Shanem Rayem jak trenowal plecy na wyciągu z gory w szerokim uchwycie ,to było istne wioslowanie na łódce rybackiej,jak gosciu przyszedłby do mojego klubu i taka szopke zrobil to wyuczony isntruktor wyrzuciłby go a policaja techniczna wlepiłaby mu mandat



Zmieniony przez - czung w dniu 2012-12-09 12:54:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
na dowod tego -wrzucam Wam dipsy Burneiki ,



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7518 Napisanych postów 49526 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385534
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Dokładnie mam takie same zdanie jak czung,byle nie robić takich dipsow jak Burneika.
Darnok35 rób jak Ci pasuje ważne że że Ty jesteś zadowolony.
A doradców proszę o linki do filmików bo nie chce mi się szukać,wtedy ewentualnie napiszę co myślę o Ich wykonaniu.Myślę że mam jako takie pojęcie o tym ćwiczeniu na dowód tego kilka filmików ze mną w roli głównej :)
Opcji dipsów jest wiele i po prostu wszystkiego można spróbować bez oceniania co prawidłowe a co nie,jedynie co skrytykuje jak zaznaczyłem na początku "dipsy" :) Burneiki mimo że to mistrz.W zależności czy chodzi o dipsy na zawodach czy treningu wykonanie może być różne,wiadomo na zawodach pełne wyprosty i zejścia do kąta prostego lub poniżej a na treningu juz nie koniecznie.
DARNOK35 ja przyczepiłbym się do Twojego podciągania na drążku o którym nikt nie wspomniał,opuszczaj się do wyprostowanych rąk.
Sorki że wrzucam Ci do Twojego dziennika swoje filmiki jak chcesz to po obejrzeniu ich możesz poprosić moderatora o usunięcie tego postu.














...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drazekm: Dziekuje. Jak najbardziej dobrze ze wrzuciles swoje filmiki :) W zasadzie to ja juz bardziej traktuje ten dziennik jako swoj dziennik treningowy online niz jako konkurs i mam zamiar go kontynuowac dalej po zakonczeniu konkursu :) Im wiecej takich postow jak Twoj i kolegow wczesniej tym wartosc jakas takiego dziennika wieksza, nie tylko dla mnie samego.

Ale masz POWER RESPECT !

Co do podciagania podchwytem, ktore jest na filmiku: to specjalnie sie nie opuszczam do konca poniewaz chodzilo mi o maksymalne napiecie bicepsa - robie to podciaganie w ramach treningu bicepsa, stad pozycja taka jak na filmiku. Normalnie podciagam sie nachwytem z pelnego zwisu, a przynajmniej mocno sie staram :)

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-12-09 15:23:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
DARNOK35


Co do podciagania podchwytem, ktore jest na filmiku: to specjalnie sie nie opuszczam do konca poniewaz chodzilo mi o maksymalne napiecie bicepsa - robie to podciaganie w ramach treningu bicepsa, stad pozycja taka jak na filmiku.

Niestety mam inne zdanie,wyznaję zasadę że mięsień aby w pełni go rozwinąć powinien pracować od pełnego rozciągnięcia do pełnego skurczu a w Twoim wykonaniu jest praktycznie cały czas w tym samym przykurczu,więc aby nie była to tylko teoria kolejny filmik :)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trudno sie z tym nie zgodzic co piszesz :)

Zmienie to na pelne podciaganie podchwytem - praca bicepsa bedzie w sumie jeszcze ciezsza - tak jak piszesz w pelnym zakresie.

Kiedys gdzies takie odciaganie jak na filmiku moim z ukierunkowaniem na biceps wyczytalem / widzialem i tak to sobie wlaczylem do treningu ramion, ale od nastepnego zmieniam na pelne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Cieszę się że moglem co nie co podpowiedzieć,jedyne co teraz musisz sam sobie dopasować szerokość uchwytu czy na szerokości barków czy dłoń przy dłoni czy coś pośredniego,ale myślę że żaden uchwyt nie sprawi Ci problemu bo z tego co widziałem na zdjęciu (splecenie rąk za plecami) masz możliwość dużej obszerności ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Darnok35 twoje dipsy są jak najbardziej prawidłowe i poprawne technicznie to jedno z najlepszych ćwiczeń właśnie na klatkę piersiową i triceps.Natomiast to co pokazał drążek do dipsy angażujące głównie uwaga-MIĘSNIE NAJSZERSZE PLECÓW i triceps dlatego mogę się założyć że drążek ma imponująco silne plecy i mięśnie ciągnące(jestem pełen podziwu)ale mięśnie pchające chyba już nie aż tak bardzo.
Dlatego moim zadniem twoja wesja Darnok wbre pozorom jest cięższa do wykonania niż wersja gdzie pracują najsilniejsze mięśnie w ciele człowieka czyli plecy przy których klata ,triceps,barki to mały pikuś.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs Biceps& Triceps wg arekmos81

Następny temat

Konkurs Biceps & Triceps wg rutkow

WHEY premium