SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ćwiczę bo lubię, ćwiczę bo chcę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 525554

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1373 Napisanych postów 3285 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28444
Plus zadowolenie żony - to znaczy w tych przerwach ;)
1

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
Tatuncio ode mnie szacun , lubię ten typ humoru .

Dzisiaj wieczorem według planu

Piąty dzień treningu 5-3-1 - 11 tura
Rozgrzewka - rozciąganie, wymachy, skłony, przysiady, itp 15 min


Ćwiczenia rozruchowe
Kubany" hantlami
- 3s x 10p x 5kg,
Pompki szeroko
- 5s x 15p

Ćwiczenie 5-3-1
Wyciskanie sztangi stojąc - wyciskopodrzut
- 30 kg x 5p
- 35 kg x 5p
- 45 kg x 3p
- 50 kg x 3p - 70% M.T.
- 57 kg x 3p - 80% M.T
- 64 kg x 4p - 90% M.T
- 50 kg x 14p, 6p, 6p - Rest Pause 70% maxa treningowego

Licho mi dzisiaj szło to wyciskanie , nie potrafiłem się skupić ucierpiała na tym ilość powtórzeń a i wykonanie było dalekie od ideału

Pozostałe ćwiczenia (asysty)
Podciąganie na drążku chwyt "neutralny"
Rest Pause waga ciała + 5 kg - 6p, 6p, 5p.
W pierwszej serii znowu brak skupienia, następne poszły lepiej
Dipy
Rest Pause waga ciała + 5 kg - 10p, 6p, 5p.
w obu ćwiczeniach muszę dołożyć po kilogramie żeby jednak nie przekraczać tych 15-stu powtórzeń bo Ajazy na mnie nakrzyczy


Uginanie przedramienia ze sztangielkami chwyt młotkowy, próba konkursowa -
- 15kg x 50p w 200 sek
- Dużo więcej niż tydzień temu . Co prawda technicznie tak sobie, ale do chodzę do wniosku i z niechęcią ale muszę to przyznać że Masti miał rację, jest to do zrobienia. Jakbym tak poćwiczył kilka miesięcy to kto wie

Tak jak tydzień temu zrobiłem 2 minuty przerwy i dobiłem bicki "młotkami"
- 15kg x 20p
- 10kg x 30p
- 5kg x 50p

przerwy między seriami 70 sekund, bicepsy napompowane na maxa

Rozciąganie

No i filmik









Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-01-26 23:10:22
2
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Młotki super idą Nie mogłeś się skupić bo zapewne myślałeś o tym kiedy będą kolejne aeroby z małżonką przy sprzątaniu Tak jak patrzę to wydaje mi się, że trochę tłuszczyku spadło.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6613 Napisanych postów 9438 Wiek 66 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350726
jezoo
Młotki super idą Nie mogłeś się skupić bo zapewne myślałeś o tym kiedy będą kolejne aeroby z małżonką przy sprzątaniu Tak jak patrzę to wydaje mi się, że trochę tłuszczyku spadło.


Aeroby z małżonką przy sprzątaniu sprzyjają utracie tłuszczyku ..
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1373 Napisanych postów 3285 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 28444
nieźle rozrywało bicki !
1

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
No tak chłopaki głodnemu chleb na myśli . A ja tu energię zużywam na planki i brak mi jej na treningu .
Ten tydzień pod względem treningów zrealizowany planowo. cztery treningi i cztery się odbyły ale... No właśnie, przez ostatnie dni jestem jakiś bez energii . Ciężko mi idą te treningi, a już ostatnie serie z największymi ciężarami robię jakby rzutem na taśmę . Albo wina pogody, albo niedospanie, - wczoraj noc zarwana bo o 2:00 odbierałem zięcia z bazy i potem do 4:00 nie mogłem zasnąć a wstałem o 9:00 . To w sumie 3 nocki zarwane . Brakuje mi chyba Gold Testu .
A dzisiaj wnuki zrobiły przyjęcie z okazji dnia babci i dziadka, w końcu wszyscy mieli wolne , to wieczorem trzeba było spalić te słodkie kalorie

Szósty dzień treningu 5-3-1 - 11 tura
Rozgrzewka - rozciąganie, wymachy, skłony, przysiady, itp 14 min

Ćwiczenia rozruchowe
Kubany" hantlami
3s x 15p x 5kg,
Pompki wąsko
- 5s x 15p
Ćwiczenia 5-3-1
Przysiady ze sztanga na barkach
-60 kg, x 5p
- 75 kg, x 5p
- 90 kg, x 3p
- 106 kg, x 3p - 70% T. Max
- 121 kg, x 3p - 80% T. Max
- 136 kg x 4p - 90% T. Max
- 106 kg x 13p - 70% T. Max

Oklapłem ostatnio w tych przysiadach. O ile do ciężaru 125 kg wszystko idzie w miarę dobrze to powyżej już jest taki wysiłek ze wychodzą z tego pól przysiady . Może już czas przestać "walczyć" o dodatkowe kilogramy a zająć się sylwetką i kondycją .

Pozostałe ćwiczenia (asysty)
Przysiady bułgarskie z hantlami
2 x 5kg x 4s x 10p - na każdą nogę

Kółko z kolan
- 1s x 15p
Kółko ze stania
-5s x 5p
Kółko z kolan
- 1s x 15p

Rozciąganie

W dniu dzisiejszym to by było na tyle i tak sie czułem wymęczony po tym dzisiejszym treningu. Jutro niedziela w pracy i dzień bez treningowy. Nastepny trening w poniedziałek po pracy
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 13740 Napisanych postów 32193 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143625
Dobry pomysł - zabrać się za sylwetkę.
Siła dzisiaj jest a jutro już jej ni ma
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
ojan
Dobry pomysł - zabrać się za sylwetkę.
Siła dzisiaj jest a jutro już jej ni ma


No właśnie czekałem na jakąś zachętę . Pod względem siły już za bardzo nie powalczę, choć trening 5-3-1 mi bardzo odpowiada, ale nie da się ukryć ze koncentrując się na sile zaniedbałem sylwetkę . Waga też od czerwca zeszłego roku z 84 kg weszła na 90 kg i ani drgnie, a miałem w planie redukcje do 80 kg . Wstyd . No i kondycja tez niestety spadła . Nie mam na razie konkretnego pomysłu na jakiś sensowny trening i trzymam się planu który mam do końca lutego, a od marca wprowadzę jakieś zmiany . Tak czy inaczej chcę żeby się to koncentrowało wokół czterech podstawowych ćwiczeń jak do tej pory co do reszty muszę się zastanowić


Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-01-28 08:09:17
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Nareszcie widzę jakiś cel Twoich zmagań bo szczerze mówiąc byłem w tym pogubiony i nie wiedziałem tego celu.
Oby tylko nie skończyło się na deklaracjach.
Do lata ma być znaczący progres w Twojej sylwetce bo jak mówi powiedzenie "Tylko na plaży widać z kim komu do twarzy"
Obserwuję uważnie dalej.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2149 Napisanych postów 4619 Wiek 65 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 530714
Giaurnemo
Nareszcie widzę jakiś cel Twoich zmagań bo szczerze mówiąc byłem w tym pogubiony i nie wiedziałem tego celu.
Oby tylko nie skończyło się na deklaracjach.
Do lata ma być znaczący progres w Twojej sylwetce bo jak mówi powiedzenie "Tylko na plaży widać z kim komu do twarzy"
Obserwuję uważnie dalej.


Celem była poprawa siły i nie da się ukryć że postęp jest. Przykładowo 2 lata temu po 10 przysiadach ze sztangą 48 kg padałem na pysk . Teraz 100kg na plecach 10 powtórzeń robię spokojnie z głębokim siadem . Tak jest w każdym ćwiczeniu. Czy to duży progres czy nie ? Dla mnie duży . Niestety stawy nie wytrzymują już takich obciążeń - 130 - 140 kg siadają mi kolana jedynie w WL jeszcze mam jakąś rezerwę. W związku z tym dbając o zdrowie i aby uniknąć kontuzji, a i dla poprawy sylwetki z którą nie najlepiej się ostatni czuję, bo ją zaniedbałem, nadszedł czas na zmiany. Niestety największy problem jak zawsze będę miał z dieta ale i to ogarnę


Zmieniony przez - jsdolan5 w dniu 2018-01-28 10:05:48
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Triceps i biceps

Następny temat

Hiit na reverse diet

Shoty
Polecane artykuły