SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pojedyncze pytania NA TEMAT TRENINGU część 8

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 233264

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 220 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3333
Czy w ciągu roku powinno się robić jakieś przerwy od treningów?

Dbaj o ciało tak, by twoja dusza chciała w nim mieszkać.

4 Maj 2013.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5273
1. Przy prostowaniu na wyciągu (triceps) nie czuję lewego tricepsu nawet jesli staram się go mocniej angazowac, w czym problem?

2. Uda mam nieproporcjonalnie większe w porownaniu do góry. Jakie ćwiczenia wykonywać by nie rosły w obwody i poprawił się kształt poszczególnych głów? Zrezygnować z ciężkich przysiadów, zmniejszyć ciężar przy jednoczesnym zwiększeniu ilości powtórzeń powiedzmy 15-25 ?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
chudszy
Czy w ciągu roku powinno się robić jakieś przerwy od treningów?


Kwestia indywidualna.
Wszystko zależy od Twojego stażu,samopoczucia,rodzaju treningów....itd.

Generalnie-po każdym dłuższym mezocyklu warto wprowadzić deloading (trening regeneracyjny) bądź kilka dni całkowitej przerwy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4079 Napisanych postów 45462 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 349789
Peos
1. Przy prostowaniu na wyciągu (triceps) nie czuję lewego tricepsu nawet jesli staram się go mocniej angazowac, w czym problem?

2. Uda mam nieproporcjonalnie większe w porownaniu do góry. Jakie ćwiczenia wykonywać by nie rosły w obwody i poprawił się kształt poszczególnych głów? Zrezygnować z ciężkich przysiadów, zmniejszyć ciężar przy jednoczesnym zwiększeniu ilości powtórzeń powiedzmy 15-25 ?


1.Prostowanie robisz na prostym drążku?
Jak sprawa wygląda przy innych ćwiczeniach ?


2.Jaki obwód?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2619 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 36108
rion10
Fryto
W sobotę zamierzam sprawdzić swoje wyniki maksymalne w następujących bojach:
przysiad, martwy ciąg, wyciskanie na klatkę.
Macie może jakieś rady, w jaki sposób podejść do poszczególnych bojów?


Ale chcesz sprawdzić maksy dla danej ilości powtórzeń czy dla 1 powt ?


Dla 1 powtórzenia.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3131
Fryto
rion10
Fryto
W sobotę zamierzam sprawdzić swoje wyniki maksymalne w następujących bojach:
przysiad, martwy ciąg, wyciskanie na klatkę.
Macie może jakieś rady, w jaki sposób podejść do poszczególnych bojów?


Ale chcesz sprawdzić maksy dla danej ilości powtórzeń czy dla 1 powt ?


Dla 1 powtórzenia.

A w jakim celu dokładnie chcesz robić 1 RM? Strasznie obciąża to organizm, a można je wyliczyć z kalkulatora jeżeli chcesz wykorzystać to info do obliczeń ciężarów dla nowego programu treningowego.
Jak mimo to będziesz chciał robić to pilnuj formy, znajdź kogoś kto cie zaasekuruje i rób martwy ciąg jako ostatni bój ;).
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7058 Napisanych postów 63259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787437
miskow daj pan spokój z takimi radami
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7058 Napisanych postów 63259 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787437
Fryto
rion10
Fryto
W sobotę zamierzam sprawdzić swoje wyniki maksymalne w następujących bojach:
przysiad, martwy ciąg, wyciskanie na klatkę.
Macie może jakieś rady, w jaki sposób podejść do poszczególnych bojów?


Ale chcesz sprawdzić maksy dla danej ilości powtórzeń czy dla 1 powt ?


Dla 1 powtórzenia.


Jeśli ma to być dla jednego powtórzenia to zrób długą szeroką rampę na 3 powtórzenia w końcówce z atakiem jedynkowym więc tutaj tych serii musi być co najmniej 6-8 a w ostatnich seriach atak jedynkowy oczywiście z asekuracją
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2619 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 36108
Ok, tak zrobię, dzięki!

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5273
ronie220
Peos
1. Przy prostowaniu na wyciągu (triceps) nie czuję lewego tricepsu nawet jesli staram się go mocniej angazowac, w czym problem?

2. Uda mam nieproporcjonalnie większe w porownaniu do góry. Jakie ćwiczenia wykonywać by nie rosły w obwody i poprawił się kształt poszczególnych głów? Zrezygnować z ciężkich przysiadów, zmniejszyć ciężar przy jednoczesnym zwiększeniu ilości powtórzeń powiedzmy 15-25 ?


1.Prostowanie robisz na prostym drążku?
Jak sprawa wygląda przy innych ćwiczeniach ?


2.Jaki obwód?


1. Na lekko zakrzywionym, ten krótki ( http://imagizer.imageshack.us/a/img268/5641/n0mo.JPG  ). Generalnie przy wiekszosci cwiczen slabiej czuję "palenie" w lewym tricepsie ale pompa nie odstaje od prawego

2. lewa noga 58cm, prawa 57cm. łydki lewa 40cm, prawa 39cm.

Zmieniony przez - Peos w dniu 2014-04-26 11:06:34
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Jakie aeroby i kiedy

Następny temat

Nowy plan dla amatora

electro
Polecane artykuły