SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Tutaj poprawisz swoja DIETE

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 455466

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 664
72kg - 350g węglowodany 180g białko 70g tłuszcze

250g ryż biały W200g B14g T2g
50g płatki owsiane W30g B4g T0g
100g chleb razowy W60g B0g T0g
20g olej lniany W0g B0g T16g
1l mleko chude W45g B32g T5g
200g piers kurczaka W0g B46g T5g
150g ryba W0g B25g T0g
200g twaróg chudy W0g B40g T0g
200g jajka W0g B25g T25g
100g chuda szynka W0g B20g T0g
20g margaryna W0g B0g T16g

6.00 W43g B35g T14g
50gpłatki owsiane 200g jajka x3 300ml mleko chude

9.40 W50g B23g
60g ryż biały + 100g pierś kurczaka

12.15 W60g B20g T16g
4 kromki(100g) chleb razowy szynka chuda 100g margaryna 20g

16.30 (przedtreningowy) W110g B32g T12g
ryż biały 120g ryba 150g olej lniany 10g + kakao 200ml

20.00 podtreningowy W60g B38g T15g
60g ryż biały 100g pierś kurczaka 10g olej lniany 500ml mleko chude

22.00 W0g B40g T0g
200g Twaróg chudy

chciałem tylko zapytać, czy w tej diecie wszystko w porzadku, owoce i warzywa są w każdym posiłku, dlatego ich nie wypisałem. prosze o ewentualną korektę ;)








Zmieniony przez - gural093 w dniu 2011-12-06 22:01:46
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 304 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12309
Tyanis
tak sobie czytam od ludzi te pomysly na ostatni posilek przed snem i co osoba to co innego.

Moje pytanie brzmi, z czym twarog na kolacje mam sobie zjesc, z chlebem, z odrobina owsianki?
Niech mi ktos poda przyklad na kolacje, procz jajek, mam na sniadanie. Nie musicie mi nic przedstawiac jak dziala, kombinuje z nową dieta sobie jakos to poukladac cos fajnego nowego.


1.
Twaróg
Jogurt naturalny
Czosnek
Rzodkiew
Ogórek świeży
Szczypiorek
Papryka, pieprz, sól, przyprawy
2.
Twaróg
Jogurt naturalny
miód
3.
Twaróg
Jogurt naturalny
kakao/cynamon
aromat cytrynowy/waniliony/migdałowy
słodzik
4. Omlet twarogowy
Twaróg
Jajka
Białko
-wrzucamy do blendera miksujemy i na patelnię
5.
Twaróg
mleko
białko
oliwa/orzechy
-wrzucamy do blendera, miksujemy i pijemy
6.Pasta rybna
Twaróg
jogurt naturalny
wędzona makrela
cebula
musztarda
majonez
-kroimy cebulę w kostkę dodajemy wszystkie składniki i mieszamy
7.
Twaróg
Jogurt naturalny
wiórki kokosowe
orzechy

To tak na szybko.
Twaróg możesz zamieniać serkiem wiejskim.
Połączeń jest mnóstwo, wszystko zależne jest od Twoich preferencji i celu.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Twaróg
Jogurt naturalny
miód

to sie wydaje najlepsze jako szybka kolacja po treningu przed snem
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2587
Ja bym raczej proponował formę ww o niższym IG. Niech się stopniowo wchłaniają.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Witam. Oto moja pierwsza "dieta", jeżeli można ją tak nazwać, której się przestrzegam od kilku tygodni.

I. 7: 00
Płatki owsiane razem z : 10g rodzynek + 10-15g orzechów + banan(czasami).

2. 11: 00
Banan
2-3 Ciasta pełnoziarniste.
Actimel naturalny.

3. 13 : 30
Kanapki (Przeważnie dwie złożone z czterech kromek) :
Chleb razowy/pełnoziarnisty.
Ser żółty.
Trochę warzyw.
Wędlina z piersi z kurczaka/indyka/wołowiny.

4. 17:50

Ryż/Kasza/Makaron
Piersi z kurczaka/Wołowina/.. + Różne warzywa.

5. Przed treningiem +- 19:00
Kilka owoców (Banan / Mandarynka / Jabłko ).

6. Po treningu. 22:30
Coś lekkiego, np. Jogurt naturalny. (125g).

+-2500 kcal. Zapotrzebowanie / 68kg / 186cm / 5x w tyg. BJJ.

Wiem, założyłem już inny temat, mój błąd. Nie zauważyłem. Jednakże jako że ten temat jest przeznaczony do diet, pomyślałem ze racjonalniej będzie umieścić mój post w tym oto miejscu. Dzięki za wyrozumiałość.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
A więc wyszło mi coś takiego. Moje codzienne zapotrzebowanie -> ( bazując się na potreningu.pl)
Współczynnik BMR 1817.36
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3134.95
Węglowodany 55% 1724.22kcal = 431.06gram
Białko 15%% 470.24kcal = 117.56gram
Tluszcz 30% 940.48kcal = 235.12gram
Tak jak powiedziałem wcześniej, ważę 68kg przy 186cm. Chciałbym przytyć jeszcze do dwóch kg. aby warzyć jak najwięcej w mojej kategorii wagowej. Następnie, chciałbym się po prostu skupić na odpowiednim metabolizmie, zwiększeniem mojej tkanki mięśniowej, i na najważniejszym, codziennym dobrym odżywianiu.

Co mogę zmienić, co dodać, i najlepiej kiedy ? Czy dobrym pomysłem były by jakieś odżywki ? I jeszcze jedno, dlaczego wykalkulowano mi aż takie zapotrzebowanie tłuszczu ?




Zmieniony przez - Nwonku w dniu 2011-12-08 21:32:50

Zmieniony przez - Nwonku w dniu 2011-12-08 21:33:46

Zmieniony przez - Nwonku w dniu 2011-12-08 21:35:44

Zmieniony przez - Nwonku w dniu 2011-12-08 21:37:40
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5064
Witam! Mam male pytanie, nie jestem w stanie utrzymac diety przez 7 dni w tygodniu. Cwicze splitem 4x week i w te dni to zaden problem, glownie chodzi mi o pozostale 3 dni. Czy nie bedzie to przeszkadzalo w budowaniu masy? Jak pogodzic i w miare rozsadnie to rozplanowac? W dni treningowe jedzenie na 100% 3300kcal. W nietreningowe okolo 2000kcal. Co moge z tym zrobic? I czy nalezy jak najszybciej nad tym popracowac, czy ewentualnie mogloby tak zostac?
...
Napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 184874
musisz popracować nad rozpiską podbic kcal jakimś źródłem tłuszczy przykładowo

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263
165 wzrost , 72kg waga lat 16 , pomoże ktoś mi obliczyć to wszystko do diety i ją zrobić? prosze nie dawać linków , dość czytałem i nic nie rozumiem

..kurde pomyliłem działy

Zmieniony przez - sebek150 w dniu 2011-12-14 07:49:24
...
Napisał(a)
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 184874
nikt za Ciebie tego nie zrobi no ale może się ktoś znajdzie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

tluszczyk zostal :(

Następny temat

Dietka na mase do korekcji

electro
Polecane artykuły