Tkanka tłuszczowa spala się wtedy, kiedy nasz organizm zużywa więcej energii, niż pobiera z pożywienia. Utrzymanie deficytu kalorycznego może być dla niektórych dość trudne, czasochłonne, a wiele osób ma trudności z organizacją czasu i przeznaczeniem jego części na regularne ćwiczenia i przygotowanie zdrowych posiłków.

Są jednak inne metody pozwalające na spalenie tkanki tłuszczowej, które nie wywracają życia do góry nogami. Na przykład dobry jakościowo sen oraz mniejsza styczność ze stresem to świetny sposób na spalenie tłuszczu. Dbanie o te dwa parametry może znacznie ułatwić zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii i wytrwanie na deficycie kalorycznym.

Jakie są najlepsze sposoby na spalenie tkanki tłuszczowej dla osób z napiętym planem dnia? Poznajmy je.

spalanie tłuszczu dla zapracowanych

Jedz więcej białka

Jedzenie większej ilości białka pomaga szybciej poczuć sytość. Jest ono niezbędnym składnikiem odżywczym, wspierającym funkcjonowanie komórek. Pomaga także budować i dbać o kości, mięśnie oraz skórę. Białko jest przydatnym składnikiem dla wszystkich, którzy chcą spalić tłuszcz.

Włączanie do posiłków produktów wysokobiałkowych może sprawić, że będziemy musieli zjeść znacznie mniej, by poczuć sytość. Dzięki temu posiłki będą mniej kaloryczne, a i my będziemy dłużej najedzeni i nie będziemy sięgać po przekąski i podjadać między posiłkami.

Spożywanie białka może pomóc ograniczyć ilość kalorii w ciągu dnia. A jakie to produkty, które zawierają białko? Przede wszystkim mięso (warto sięgać po chude), ryby, jajka, tofu, nabiał, a także rośliny strączkowe. Świetnym, przepysznym oraz niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem są odżywki białkowe. Jeden lub dwa szejki białkowe dziennie, mogą skutecznie podnieść ilość białka w diecie.  Jeśli szukasz produktu o wyjątkowej i kremowej konsystencji oraz wielu wyśmienitych  smakach, wybierz Whey Delicious Protein, w przypadku nietolerancji na laktozę, dobrym rozwiązaniem będzie równie smaczny Whey Lactose Free. Osoby, które preferujące rozwiązania dla vegan, mają do dyspozycji równie szeroką gamę vegańskich produktów białkowych

Dodaj aktywność chociaż w jeden dzień w tygodniu

Aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie dla utraty wagi i nie musi ona obejmować uporządkowanego planu. Liczy się aktywność „w ogóle”. Może to być bieganie, jazda na rowerze, trening na siłowni, lekcja salsy itp. Większe szanse na zrzucenie tkanki tłuszczowej mają osoby, które ćwiczą co najmniej trzy razy w  tygodniu, ale jeśli nie masz czasu (naprawdę nie masz czasu), to nie rezygnuj całkowicie z ruchu, ale wygospodaruj tyle czasu, ile możesz. Niech to będzie jeden dzień w tygodniu albo codziennie lub kilka razy w tygodniu po 20-30 minut. Z pewnością dasz radę, bo chodzi o ruch, jako ruch, a nie wielką wyprawę na siłownię, która zajmie pół dnia. Postaw na szybki marsz, taniec, aktywne zabawy z dziećmi czy choćby prace domowe, ogrodowe, chodzenie po schodach zamiast korzystanie z windy itp.

Wykorzystuj każdą możliwą chwilę na ruch, a zwiększysz swoje szanse na spalenie tkanki tłuszczowej. Więcej spaceruj, unikaj windy, idź się przejść, kiedy rozmawiasz przez telefon, porozciągaj się podczas oglądania telewizji, zaparkuj kawałek dalej. Możliwości jest wiele.

Zadbaj o zdrowy sen

Sen jest bardzo ważny z wielu aspektów zdrowotnych, również w kwestii utraty tkanki tłuszczowej. Większość zaleceń oscyluje wokół 7-9 godzin snu każdej nocy. Czy wiesz, że aż 35% otyłych Amerykanów sypia mniej, niż 7 godzin dziennie? To z pewnością jest jedna z przyczyn ich problemów z wagą. Krótki czas snu sprzyja dodatkowym kilogramom. Gdy jesteśmy zmęczeni, nasz organizm woła o dodatkową dawkę energii, a my jesteśmy skłonni wówczas sięgnąć po szybkie, energetyczne przekąski. Nim się obejrzymy, a przekroczymy znacznie swój bilans kaloryczny.

Dbanie o 7-9 godzin snu każdej nocy może pomóc w spaleniu tkanki tłuszczowej i nie przybieraniu na wadze.

Zredukuj stres

Stres szkodzi ciału i zwiększa ryzyko wystąpienia wielu przewlekłych chorób. Może prowadzić także do wzrostu masy ciała i otyłości. Nie jest łatwo się przed nim uchronić. Praca, finanse, zdrowie, rodzina i wiele innych... To wszystko obszary, w których występuje stres o różnym natężeniu. Próba jego zmniejszenia pozwoli nie tylko na utrzymanie szczupłej sylwetki, ale zmniejszy ryzyko wielu dolegliwości zdrowotnych.

stres odchudzanie

Jak można zmniejszyć stres? Przede wszystkim warto się zastanowić, w jakich obszarach jesteśmy nań narażeni. Już sama świadomość to dużo.

Zmniejszyć stres pomaga także regularna aktywność fizyczna, kontakt z przyjaciółmi i rodziną, unikanie używek, a także wykorzystywanie różnych technik relaksacyjnych, takich jak: medytacja, joga, masaż, wizyta w saunie itp. W trudniejszych przypadkach pomocna może być wizyta u specjalisty.

Ogranicz spożycie słodkich napojów

Cukier sam w sobie może być przyczyną nadmiarowych kilogramów i najlepiej go ograniczyć. Szczególnym problemem mogą być słodkie napoje, które są bardzo kaloryczne, a często zapominamy o tym, by je uwzględnić w swoim bilansie kalorycznym. Nim się obejrzymy, już mamy znaczną nadwyżkę kalorii. Co więcej, słodzone napoje nie mają prawie żadnej wartości odżywczej, nie zaspokajają głodu i są ogólnie słabym źródłem energii. Ograniczenie ich z pewnością będzie pomocne w zrzuceniu nadmiarowych kilogramów.

A może przerywany post?

Przerywany post przybiera różne formy. Zwykle polega na niejedzeniu przez jakiś okres czasu, a później spożycie swojego zapotrzebowania kalorycznego w krótszym czasie. Jedna z form przerywanego postu polega na jedzeniu przez dwa dni w tygodniu znacznie mniejszej ilości kalorii, a w pozostałe pięć zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Choć jest to sprawa indywidualna, to sporo osób dobrze reaguje na różne formy przerywanego postu. Pomaga on zmniejszyć masę ciała i apetyt, i nie daje uczucia wiecznego głodu. Może to właśnie metoda dla Ciebie?

Zobacz również: RANKING SPALACZY TŁUSZCZU TOP10

Podsumowanie

Spalanie tkanki tłuszczowej wymaga cierpliwości i może być frustrujące, szczególnie dla tych, których chcieliby widzieć efekty jak najszybciej. Najtrudniej mają osoby, które żyją w pędzie i nie zawsze są w stanie dodać do swojego harmonogramu obowiązków regularnej aktywności.

Warto rozważyć zakup spalacza tłuszczu. Produkty tego typu poprawiają przemianę materii, dodają energii, obniżają łaknienie, a w konsekwencji  pozwalają szybciej zredukować nadprogramowe kilogramy. Szczególnie warte polecenia  są spalacze z serii Redox.

Jak widać, są sposoby na spalenie tkanki tłuszczowej, które nie wymagają od nas dużego nakładu czasu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że redukcja pójdzie znacznie wolniej. Ale przecież lepiej tak, niż wcale, prawda? 

Komentarze (4)
pavlog89

Jak będziesz chciał ćwiczyć to zawsze znajdziesz czas .

0
BlondVenus

A jak ktoś jest po operacji i nie ma możliwości pójścia na sport? Ja tak właśnie ponad 2 tyg kwitnę w łóżku, bez możliwości pójścia na sport mimo czasu, który posiadam :)
pozdro

0
pavlog89

Bez przesady mówię o sprawnych osobach. Ale i tak miałem kumpla co ćwiczył z ręką w gipsie a za jakiś czas w bucie ortopedycznym . Mało tego miał wypadek , dosłownie miał dziurę w głowie , lekarze kazali mu nie podnosić się z łóżka a on i tak dalej swoje .

1
anubis84

Wymówkę się zawsze znajdzie by nie potrenować :-(

1